HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Jiří Bobek 13.11.2018 10:06) – Hlášení závad
  Dobrý den , u autobusové stanice Viničky je uvolněné víko kanalizační vpusti a každý přejezd autobusu způsobuje nepříjemné rány . Prosím o urychlenou nápravu . Kanál je bíle označen . Děkuji Jiří Bobek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.11.2018 13:51)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který již řeší Odbor místního hospodářství našeho úřadu. Pracovníci tohoto odboru situaci prověří a navrhnou další opatření. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.11.2018 13:14)
   Dobrý den, 
   obě kanálová víka v ul. Na Viničkách byla opravena.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

   Víko kanalizační vpusti v ul. Na Viničkách
 • Otázka: (Cmíral Josef 05.11.2018 15:11) – Hlášení závad
  Od 10.8.2018 nahlášeno silnice u chodníku se propadá více neb kanálek je diravý viz foto
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 07.11.2018 22:35)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který řeší pracovníci Odboru místního hospodářství našeho úřadu. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.11.2018 14:08)
   Dobrý den, 
   rádi bychom upřesnili odpověď na Váš dotaz ze dne 5. listopadu. Pracovníci našeho Odboru místního hospodářství situaci v Ametystové prověřili a oprava bude provedena do konce listopadu tohoto roku.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Antonín Ryska 12.11.2018 11:45) – Hlášení závad
  Osvětlení na sloupu č. 513606 prokazuje závadu. Při prvotním náběhu se rozsvítí, ale po určité době zhasne a již dále nerozsvítí.
 • Otázka: (Pecharová 13.11.2018 12:36) – Hlášení závad
  Nesvítí lampa
 • Otázka: (Jitka Vondráčková 10.10.2018 19:37) – Hlášení závad
  Dobrý den,

  Na parkovišti za nádražím (bývalé uhelné sklady) jsou delší dobu odstavené 2 Fordy tmavé barvy. Vozidla jsou bez registračních značek, zabírají zde místo, parkoviště bývá kolem 9h plné.
  Děkuji, Vondráčková
 • Otázka: (Helena Olmrová 11.10.2018 13:54) – Hlášení závad
  Dobrý den, už 3 dny máme takto přeplněný koš na zastávce před domem. Je to celkem častý jev, prosím o úklid a ideálně instalování nějakého většího koše. Děkuji. S pozdravem Helena Olmrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.10.2018 11:03)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín. 
   Zastávky MHD včetně odpadkových košů nejsou ve správě Městské části Praha 16, ale smluvních partnerů dopravce. Pro tyto případy je na každém koši jeho označení a kontakt na správce. 
   Odpadkové koše na zastávkách, ale i jinde po městě, jsou určené výhradně pro odložení drobného odpadu. Nikoliv pro odkládání domovního odpadu, jako je tomu nejspíš v tomto případě. Zde ani zvětšení objemu odpadové nádoby a častější vyvážení nepomůže, když jsou v okolí občané, kteří toto nerespektují a takto nakládají s domovním odpadem. Jediná pomoc v takových to případech je nebýt lhostejný ke svému okolí a pokud zaregistrujete odkládání domovního odpadu do veřejných nádob (a i mimo ně), ihned kontaktujte Městskou policii hl. m. Prahy. 
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.10.2018 10:03)
   Dobrý den, 
   rádi bychom upřesnili odpověď na Váš dotaz ze dne 11. října, který se týkal odpadkového koše ve Zderazské ulici. Podle informací, které zjišťoval náš Odbor místního hospodářství, má vývoz košů na starosti Technická správa komunikací, která jej zadala firmě CDV Služby s.r.o. http://www.cdvsluzby.eu/cs, kontakt: 800 182 573.
   Včera jsme požadavek na vývoz koše urgovali. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Knollova 11.09.2018 11:13) – Hlášení závad
  Dobry den,
  pisu jeste jednou o stromech.
  Pri ranni prochazce jsem si vsimla, ze nejaky holomek uz zase orezaval kuru na sakurach (na obou!) rostoucich mezi malym fotbalovym hristem a kopeckem na nam. Osvoboditelu. Lze sakury nejak osetrit, aby se rany lepe hojily?
  Prevence utokum na stromy je bohuzel nemozna, ze?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2018 9:05)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   Poškození stromů posoudíme a navrhneme možné řešení situace. Prevence je bohužel asi nemožná. Samozřejmě, pokud někoho uvidíte, jak poškozuje zeleň, vybavení parků, volejte, prosím, Městskou policii hl. m. Prahy. Bohužel však ani oni nemohou být všude a je hrozná škoda, když se mezi námi najdou jedinci, kteří si neváží úsilí a peněz vynaložených na údržbu a zvelebení veřejných prostranství. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Knollová 10.09.2018 20:34) – Hlášení závad
  Dobry den,
  jinany vysazene na novem parkovisti usychaji.
  Mohly by je zalivkou zachranit Technicke sluzby ci hasici, jako se to povedlo u presazovaneho platanu mezi Vrazskou a Vestinskou? Je jich skoda.
  Diky.

  Jeste bych rada pozadala o opravu lavicky na prilehlem detskem hristi. Jedno z prken uz zcela doslouzilo.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.09.2018 10:22)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín. 
   Stromy budou zahrnuty do plánu zálivky. Co se týká laviček a dalších drobných opravách v okolí, víme o nich a v nejbližších dnech je budeme postupně řešit. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Ing. Milan Kukačka, BD Kraslická 27.08.2018 10:57) – Hlášení závad
  Dobrý den.
  Zámková dlažba v ulici Věštínská (od Kraslické k řece)je prorostlá plevelem. Přilehlé kolmé ulice (až na výjimky) samozřejmě také. Nejhorší to je u trafostanice. Zajímá nás frekvence úklidu takto prorostlých chodníků a způsob likvidace plevelů s delším účinkem (postřik). Ne všichni obyvatelé přilehlých nemovitostí uklízí chodníky dobrovolně sami, neboť je to již několik roků povinnost obce. Děkuji.
  M. Kukačka, předseda představenstva BD Kraslická
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2018 9:49)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín:
   Frekvence a harmonogram úklidu plevele z chodníků je podobný jako „jarní úklid komunikací“ a probíhá po jednotlivých lokalitách. Plevel se nyní likviduje pouze ručním škrábáním, chemický postřik se nepoužívá. V současné době zvažujeme metodu, kdy se rostlina včetně semen spálí plamenem. Tento způsob je však vyloučen v době, kdy jsou horka a je vyhlášen zákaz práce s otevřeným ohněm. Vaše lokalita (Věštínská, Kraslická atd.) je v plánu na tento týden a dnes předpokládám zahájení prací. 

 • Otázka: (Jana Šustková 13.08.2018 19:25) – Hlášení závad
  Dobrý den,

  obracím se na Vás s dotazem, kdo je oprávněn opravit poškozené skruže kanalizace (na dešťovou vodu), jedná se o svod od rodinného domu pí. Helmová a ostatní, vedoucí přes obecní pozemek pod chodník kolem bytového domu Týřovická 1344-47. Poškozené skruže způsobují propad chodníku a hrozí nebezpečí úrazu bydlících. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 17.08.2018 9:43)

   Dobrý den,

   Na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:

   Tato část kanalizace vznikla patrně během výstavby bytového domu Týřovická 1344-7. Městská část Praha 16 není vlastníkem kanalizace, chodníku, manipulačních ploch kolem objektu ani pozemku 1118/1 k. u. Radotín (vlastníkem je Hl. m. Praha). Obraťte se proto, prosím, na Pražské vodovody a kanalizace, které spravují kanalizační síť, a uveďte jim přesné místo propadu terénu.Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 50220 x