HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Helena Olmrová 11.10.2018 13:54) – Hlášení závad
  Dobrý den, už 3 dny máme takto přeplněný koš na zastávce před domem. Je to celkem častý jev, prosím o úklid a ideálně instalování nějakého většího koše. Děkuji. S pozdravem Helena Olmrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.10.2018 11:03)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín. 
   Zastávky MHD včetně odpadkových košů nejsou ve správě Městské části Praha 16, ale smluvních partnerů dopravce. Pro tyto případy je na každém koši jeho označení a kontakt na správce. 
   Odpadkové koše na zastávkách, ale i jinde po městě, jsou určené výhradně pro odložení drobného odpadu. Nikoliv pro odkládání domovního odpadu, jako je tomu nejspíš v tomto případě. Zde ani zvětšení objemu odpadové nádoby a častější vyvážení nepomůže, když jsou v okolí občané, kteří toto nerespektují a takto nakládají s domovním odpadem. Jediná pomoc v takových to případech je nebýt lhostejný ke svému okolí a pokud zaregistrujete odkládání domovního odpadu do veřejných nádob (a i mimo ně), ihned kontaktujte Městskou policii hl. m. Prahy. 
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.10.2018 10:03)
   Dobrý den, 
   rádi bychom upřesnili odpověď na Váš dotaz ze dne 11. října, který se týkal odpadkového koše ve Zderazské ulici. Podle informací, které zjišťoval náš Odbor místního hospodářství, má vývoz košů na starosti Technická správa komunikací, která jej zadala firmě CDV Služby s.r.o. http://www.cdvsluzby.eu/cs, kontakt: 800 182 573.
   Včera jsme požadavek na vývoz koše urgovali. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Knollova 11.09.2018 11:13) – Hlášení závad
  Dobry den,
  pisu jeste jednou o stromech.
  Pri ranni prochazce jsem si vsimla, ze nejaky holomek uz zase orezaval kuru na sakurach (na obou!) rostoucich mezi malym fotbalovym hristem a kopeckem na nam. Osvoboditelu. Lze sakury nejak osetrit, aby se rany lepe hojily?
  Prevence utokum na stromy je bohuzel nemozna, ze?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2018 9:05)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   Poškození stromů posoudíme a navrhneme možné řešení situace. Prevence je bohužel asi nemožná. Samozřejmě, pokud někoho uvidíte, jak poškozuje zeleň, vybavení parků, volejte, prosím, Městskou policii hl. m. Prahy. Bohužel však ani oni nemohou být všude a je hrozná škoda, když se mezi námi najdou jedinci, kteří si neváží úsilí a peněz vynaložených na údržbu a zvelebení veřejných prostranství. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Knollová 10.09.2018 20:34) – Hlášení závad
  Dobry den,
  jinany vysazene na novem parkovisti usychaji.
  Mohly by je zalivkou zachranit Technicke sluzby ci hasici, jako se to povedlo u presazovaneho platanu mezi Vrazskou a Vestinskou? Je jich skoda.
  Diky.

  Jeste bych rada pozadala o opravu lavicky na prilehlem detskem hristi. Jedno z prken uz zcela doslouzilo.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.09.2018 10:22)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín. 
   Stromy budou zahrnuty do plánu zálivky. Co se týká laviček a dalších drobných opravách v okolí, víme o nich a v nejbližších dnech je budeme postupně řešit. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Ing. Milan Kukačka, BD Kraslická 27.08.2018 10:57) – Hlášení závad
  Dobrý den.
  Zámková dlažba v ulici Věštínská (od Kraslické k řece)je prorostlá plevelem. Přilehlé kolmé ulice (až na výjimky) samozřejmě také. Nejhorší to je u trafostanice. Zajímá nás frekvence úklidu takto prorostlých chodníků a způsob likvidace plevelů s delším účinkem (postřik). Ne všichni obyvatelé přilehlých nemovitostí uklízí chodníky dobrovolně sami, neboť je to již několik roků povinnost obce. Děkuji.
  M. Kukačka, předseda představenstva BD Kraslická
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2018 9:49)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín:
   Frekvence a harmonogram úklidu plevele z chodníků je podobný jako „jarní úklid komunikací“ a probíhá po jednotlivých lokalitách. Plevel se nyní likviduje pouze ručním škrábáním, chemický postřik se nepoužívá. V současné době zvažujeme metodu, kdy se rostlina včetně semen spálí plamenem. Tento způsob je však vyloučen v době, kdy jsou horka a je vyhlášen zákaz práce s otevřeným ohněm. Vaše lokalita (Věštínská, Kraslická atd.) je v plánu na tento týden a dnes předpokládám zahájení prací. 

 • Otázka: (Jana Šustková 13.08.2018 19:25) – Hlášení závad
  Dobrý den,

  obracím se na Vás s dotazem, kdo je oprávněn opravit poškozené skruže kanalizace (na dešťovou vodu), jedná se o svod od rodinného domu pí. Helmová a ostatní, vedoucí přes obecní pozemek pod chodník kolem bytového domu Týřovická 1344-47. Poškozené skruže způsobují propad chodníku a hrozí nebezpečí úrazu bydlících. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 17.08.2018 9:43)

   Dobrý den,

   Na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:

   Tato část kanalizace vznikla patrně během výstavby bytového domu Týřovická 1344-7. Městská část Praha 16 není vlastníkem kanalizace, chodníku, manipulačních ploch kolem objektu ani pozemku 1118/1 k. u. Radotín (vlastníkem je Hl. m. Praha). Obraťte se proto, prosím, na Pražské vodovody a kanalizace, které spravují kanalizační síť, a uveďte jim přesné místo propadu terénu.

 • Otázka: (Josef 10.08.2018 9:13) – Hlášení závad
  Propad silnice u chodníku 30cm x 80cm v ulici Ametystova mezi domy č.8-8a
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.08.2018 12:01)

   Dobrý den,

   na Váš podnět odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:

   Děkujeme za nahlášení závady, propad prověříme a opravíme.

 • Otázka: (Novotná Vladimíra 18.05.2018 10:35) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  dne 4. 5. v pátek nebo možná o víkendu 5.-6.5. 2018 někomu z korby nákladního auta "vypadlo" kamení a ještě asi štěrk na kraj vozovky. Projíždějící auta toto rozjezdila již velmi a kamínky střílejí až na chodník! Velmi nebezpečné a navíc zbytečný zdroj prašnosti. Bude možná nutný nejen strojové, ale i ruční dočištění, protože kameny jsou i větší, které asi kartáč počišťovacího vozu nepobere. Navíc je to i v prostorách mezi zpomalovači u pizzerie Na zavolanou dole ve Zderazské ulici. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.05.2018 9:18)

   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, Zderazská ulice je ve správě Technické správy komunikací. Závady se hlásí na webovém portálu https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/hlaseni-poruch-a-zavad nebo na non-stop lince 224 237 719.
   Pokud budete hlásit závady na komunikacích přes web TSK, a komunikace bude ve správě příslušné městské části, Technická správa komunikací příslušnou městskou část o závadě informuje. Tento způsob již řadu let funguje a TSK jej stále vylepšují. 

 • Otázka: (Jarmila Novotná 04.05.2018 22:13) – Hlášení závad
  Dobrý den, kdy konečně proběhne sekání trávy na starém Sídlišti? Tráva zde sice byla sekána asi před 14 dny, ale pouze na některých plochách (asi "aby se neřeklo" a vykázala se činnost), ale hodně dalších ploch/míst zde zůstalo neposekáno. Nyní je tráva již značně přerostlá. Není to poprvé, co se zde sekání trávy takto "ošidilo" a k řádnému sekání došlo až s další vlnou.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 07.05.2018 9:39)

   Vážená paní Novotná,

   na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín:

   Sekáme podle harmonogramu a současně i rozpisu „Jarního úklidu komunikací“. Staré Sídliště se seká na etapy. Tu první (plochu u parkoviště podél Karlické + plochu směrem k Týřovické) jsem u Vás sekali 24.4.2018 v rámci úklidu komunikací, druhá (plocha okolo placeného parkování) se sekala 26.4.2018.

   Další sekání probíhalo 4.5.2018 (pás podél Karlické ulice, pás podél čp. 1061-1063) a dnes se bude pokračovat ve středu Sídliště. Sekání může probíhat pouze ve dnech, kdy není naplánován „Jarní úklid komunikací“, tedy mimo úterky a čtvrtky. Takže k žádnému ošizení nedochází a vše probíhá dle plánu údržby. Staré Sídliště se seká až v druhé vlně Radotína. Začíná se od středu Radotína směrem ven. Bohužel neovlivníme rychlost růstu trávy a souběh harmonogramu „Jarního úklidu komunikací“, který by vyhovoval všem.

 • Otázka: (Eva Knollová 17.04.2018 20:09) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o opravu kolotoče na dětském hřišti u zdravotního střediska. Je (už dlouho) polorozpadlý: kolotoč je nakřivo, stolek už není upevněn k podložce a lze se točit jen o 180 stupňú tam a zase zpět.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.04.2018 11:52)
   Dobrý den, paní Knollová,
   děkujeme za Vaši připomínku. Dnes provádí firma Dřevoartikl, spol. s r. o. kontrolu všech hřišť. Oprava kolotoče je již domluvena. Místo bude zabezpečeno páskou a v příštím týdnu bude kolotoč odvezen k opravě.
 • Otázka: (Ing. M.Javorková 16.03.2018 18:53) – Hlášení závad
  Dětské hřiště na křižovatce ulic je pěkné, ale nepraktické.
  Má 4 závady:
  1.mobiliář - lavičky jsou bez opěradla nepohodlné, proto lze sedět jen omezenou dobu
  2. chybí koš na odpadky - to je na dětském hřišti dost cítit
  3. chybí kontrola dodržování zákazu kouření - u lavičky je nastláno nedopalky (viz bod 2)Jak je zajištěn úklid?
  4. Chybí zastínění pískoviště. Již vysazený strom bude vrhat stín, ale na vedlejší plochu a v exponované hodiny i poté, co doroste a zkošatí. Další zastínění neroste. Zdá se, že projektant zamýšlel pobyt na hřišti v řádu minut.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.04.2018 8:46)
   Dobrý den, paní Javorková, 
   děkujeme za Vaše cenné podněty k dětskému hřišti. Dětské hřiště v ulici Jarmily Novotné/Strážovská jsme zavedli do systému pravidelného úklidu, který zde budou provádět Technické služby Praha – Radotín. Objednány jsou dva odpadkové koše, které zde nainstalujeme v nejbližší době. Provedeny budou ale i další úpravy nejen uvnitř dětského hřiště, ale i v jeho okolí. Co se týká stromů, těchto pět kusů reklamujeme u zhotovitelské zahradnické firmy. 
   Děkujeme.Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 46968 x