Finanční pomoc Jihomoravskému kraji

V rámci pomoci obcím z Jihomoravského kraje, postiženým 24. června 2021 živelnou pohromou v podobě devastujícího tornáda, odsouhlasila Rada městské části Praha 16 poskytnutí finanční pomoci z rozpočtu na rok 2021. 

Finanční podpory v souhrnné výši 250.000,- Kč poputují na účty jednotlivých postižených obcí Hrušky, Lužice, Mikulčice, Týnec a městysu Moravská Nová Ves (každé 50.000,- Kč). Součástí zaslaných darů je i částka 55.933,- Kč od občanů, kteří přispěli do pokladničky na Radotínském mecheche nebo na pokladně úřadu. „Jsem upřímně dojatý, že i v době, kdy si skoro každý musel utáhnout opasek a pocítil finanční ztráty, se našlo mnoho spoluobčanů, kteří cítí solidaritu s těmi, kteří přišli během jedné noci o své domovy. Za vedení městské části všem, kteří přispěli, moc děkuji. Děkuji i členům rady za jednotlivé finanční dary, které osobně věnovali a za následné schválení celkové finanční podpory z rozpočtu městské části“, sděluje radotínský starosta Karel Hanzlík.

Další finanční pomoc městské části na břehu Berounky putovala městu Hodonín. Radnicí zřízená Radotínská o.p.s., která je správcem biotopu a bazénu v Radotíně, poslala na účet zřízený městem Hodonín pro pomoc postiženým výtěžek z celodenního vstupného z neděle 27. června ve výši 78.450,- Kč.

Dnes se ve večerních hodinách budou vracet radotínští dobrovolní hasiči, kteří 29. června odjeli na pomoc Jihomoravskému kraji s odklízením trosek po tornádu.

Radotínští dobrovolní hasiči pomáhají s likvidacemi škod po tornádu v Jihomoravském kraji. Foto: JSDH Praha-Radotín
Zveřejněno: 02.07.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 975 x