První adventní neděli ozdobil koncert Markéty Fassati a Felixe Slováčka

Kulturně-komunitní centrum Koruna zahájilo adventní období koncertem radotínské sopranistky Markéty Fassati, kterou na pódiu doprovázel slavný saxofonista, klarinetista a hudební skladatel Felix Slováček. Diváci uslyšeli pohádkové melodie, ale také další vánoční písně.

„Adventní koncerty jsou v Radotíně tradicí a asi všichni si přejeme, aby se mohly konat i letos. Je důležité, když se lidé v současné nelehké době i přes všechna opatření setkávají. Přeji všem krásný adventní čas a pevné zdraví,“ řekl na úvod prvního letošního radotínského adventního koncertu starosta Karel Hanzlík.

V Radotíně žijící sopranistka Markéta Fassati je tradiční protagonistkou jednoho z adventních koncertů. V neděli zazpívala například melodii z pohádky Tři oříšky pro Popelku, diváky nadchla songem Hallelujah od Leonarda Cohena či swingovou písní Dívka k rytmu zrozená. Felix Slováček na svůj saxofon zahrál melodie světových autorů i českého skladatele Karla Svobody. Z pódia v jeho podání zazněla například ústřední melodie seriálu Cirkus Humberto.

Celý koncert odstartoval adventní rituál, kterým je zapálení první svíčky na adventním věnci. Tradičně ji zapaluje Ladislav Damašek, ředitel radotínského závodu společnosti Českomoravský cement. Cementárna již dlouhé roky finančně podporuje rozvoj Radotína a přispívá také na adventní koncerty. 

Další díl adventních koncertů je na programu v neděli 5. prosince od 17 hodin. V sále Koruny vystoupí další umělec pevně svázaný s Radotínem, kterým je kytarový virtuos Štěpán Rak. Třetí adventní koncert se koná 12. prosince v kostele sv. Petr a Pavla a jako obvykle na něm zazpívá pěvecký soubor SUDOP za doprovodu orchestru ZUŠ Klementa Slavického. Na programu bude Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Koncert začne v 15 hodin.

Petr Buček

1. adventní koncert s Markétou Fassati a Felixem Slováčkem 1. adventní koncert s Markétou Fassati a Felixem Slováčkem 1. adventní koncert s Markétou Fassati a Felixem Slováčkem 1. adventní koncert s Markétou Fassati a Felixem Slováčkem

Celá fotogalerie z koncertu ZDE.
Zveřejněno: 29.11.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 589 x