Slovo starosty

Dobrý den, vážení spoluobčané,

podle toho, kdy právě čtete tyto řádky, je buďto právě před Radotínským bálem, nebo těsně po něm. Dlouho připravovaná akce, pro jejíž úspěšný průběh spojuje síly mnoho lidí i firem dlouho před jejím uskutečněním, je jen jedním z bodů letošního rozpisu všech společenských, kulturních, naučných, sportovních – prostě zábavných podniků, které opět pro Vás chystá Městská část Praha 16.


Pokaždé netrpělivě očekávaný a s chutí užitý ples je jakýmsi „startovním výstřelem“, po němž už se za sebou řadí další a další – malé i větší, vlastní i sdílené akce. Hned ta následující, na kterou vás všechny zvu společně s týmem nadšenců z Kulturního střediska Radotín, je do naší městské části na levém břehu Berounky pozvaná, a to už popáté. Jedná se o Pražskou oblastní přehlídku amatérského divadla, jež nabídne širokou paletu různých přístupů k dramatické tvorbě – na jediném místě – v Koruně.

Masopust bude náš vlastní, Horymírovu jízdu ale sdílíme s dalšími obcemi, na Vítání jara jsou zváni hudebníci i odjinud, Bezpečné jaro a Den s Integrovaným záchranným systémem spolupořádáme s různými složkami pražského záchranného systému i s preventisty, na boxlakrosový Memoriál Aleše Hřebeského přijíždějí družstva i ze zámoří… Při rozhodování o tom, co by mohlo zaujmout a pobavit co nejvíce lidí z Radotína, jejich rodiny a přátele, se všichni řídíme svým vztahem k  místu, kde žijeme, ale zároveň se snažíme ho také co nejvíce otevírat novým podnětům. Některé se třeba nemusí ujmout, tak jako se to stalo v minulosti s farmářskými trhy, které tu nebyly natolik úspěšné, aby v nich prodejci chtěli pokračovat. Ale častěji se novinka pozvolna proměňuje v tradici.

Ke zdejším trvalkám, jakými jsou Velký dětský den, Královský průvod, Radotínská neckyáda nebo Havelské posvícení přibylo Burčákobraní, bez něhož si už dnes leckdo závěr léta ani neumí představit, Babí léto si naši starší spoluobčané už také „adoptovali“, vlastní okruh zájemců si našel i seriál „boulo-koulo“ turnajů.

Přislíbit ale mohu i pravidelná setkání při Čajích o třetí, výstavu Kruhu radotínských výtvarníků, mimořádně oblíbenou sérii adventních koncertů, stejně jako koncert Pražské zvonohry a svatoštěpánský ohňostroj. Kalendář je už teď hodně nabitý, tak doufám, že se na některém z chystaných programů spolu setkáme.

A ať už si z nabídnutých akcí vyberete kteroukoli, přeji Vám, abyste si ji užili se stejnou chutí, s jakou jsme ji pro vás připravovali. 


Mgr. Karel Hanzlík

Mgr. Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16Zveřejněno: 08.02.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1935 x