Špatné parkování a letní sezóna na Biotopu

Městská policie hl. m. Prahy se rozhodla vyzkoušet nový systém řešení přestupků za špatné parkování. Zveřejňujeme oficiální stanovisko, které nám bylo zasláno Irenou Seifertovou z Kanceláře ředitele Městské policie hl. m. Prahy: 

Již několik týdnů se občané na území policejních obvodů Praha 4 a 5 (kam spadá i správní obvod Praha 16, pozn. red.), kteří se dopustili dopravního přestupku, nesetkávají s „lístečky“ za stěrači automobilů. Důvod? Na území těchto městských částí probíhá zkušební provoz elektronického „řešení“ přestupků. Strážníci se tak více posunuli k 21. století.
Pražští strážníci jsou nově vybaveni elektronickým zařízením podobným mobilnímu telefonu, prostřednictvím kterého přestupek zadokumentují a přímo zasílají ke zpracování a následnému odeslání správnímu orgánu, který přestupci zašle výzvu k zaplacení pokuty. 
Výhody? Snížení administrativní zátěže a chybovosti při přepisování údajů z papírové podoby do vnitřních systémů. Tím následné zefektivnění práce strážníků nejen v přímém výkonu služby. Tedy šetříme čas a práci.
Dvě důležité informace na závěr. To, že nenajdete „lístečky“ za stěrači, neznamená, že se nedopouštíte přestupku. Městská policie nikdy neměla zákonnou povinnost tyto „lístečky“ za stěrače umisťovat! I když není v Praze lehké zaparkovat, snažme se být k sobě slušní a ohleduplní!

Vedení Městské části Praha 16 vidí i negativa nového způsobu řešení přestupků za špatné parkování. Bez lístečků hlavně mizí okamžitý odstrašující a preventivní efekt, proto se v souvislosti s letním provozem Biotopu zavedly „vlastní lístečky“ za stěrače, které upozorní řidiče na spáchání přestupku a možné sankce. Tyto výzvy roznášejí přímo pracovníci Radotínské, o.p.s., která koupaliště pro místní radnici provozuje. 

Lístek s upozorněním za špatné parkování 
foto: facebook Biotop Radotín
Za stěrači automobilů můžete při nesprávném parkování v okolí Biotopu najít tyto lístečky.
Foto: facebook Biotop Radotín


Čtěte také: 
Výstavba bazénu v plném proudu. Jak na biotop?
Parkování na Biotopu - léto 2018

Odkazy:
Facebook Biotopu Radotín 
Webové stránky Biotopu Radotín

Leták - parkování na BIOTOPU - léto 2018 Upozornění za stěrači automobilů
Foto: facebook Biotop Radotín
Zveřejněno: 30.05.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2189 x