OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 

*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: fontana (Milan Hlavač 11.06.2017 7:58) – Obecné téma
  Pekný deň ,13.5.2013 ste mi odpovedali na problém prevádzky fontány Radotín,dokonca mal byt vybraný novy projekt,do dnešneho dna je nefunkčna.Prečo?Skúste hľadať projekt ,ktorý by zamedzoval pripadne "kúpanie "detských obyvateľov "hotelového domu".Ďakujem za odpoveď M.Hlaváč
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.06.2017 10:58)
   Dobrý den, pane Hlavači, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Fontána před „hotelovým domem“ bude provedena bez koupacího jezírka, přesně jak uvádíte, a v současné době se zajišťuje realizace těchto prací. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: RE: Jak je to s ulicí Na Krupičárně (Šmrhová 07.06.2017 10:02) – Doprava
  Dobrý den,

  termín 1.6.2017 je pryč a ulice je stále zahrazená. Do kdy bude tento zábor probíhat?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.06.2017 10:12)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Firma VV Servis - REAL spol. s r. o. požádala MČ Praha 16 o uzavření dohody o prodloužení termínu uzavření komunikace k novostavbě z důvodu, že v současné době má v areálu prodaný pouze jeden byt a má obavy z vandalizmu, pokud areál otevře. Dohoda je za městskou část starostou již podepsána. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
   VV Servis - REAL spol. s r.o.
 • Otázka: Sekani travy a uklid kolem fontany (Olga Prochazkova 29.05.2017 17:33) – Životní prostředí
  Dobry den, jestli by bylo mozne casteji uklizet chodnicky a vysypavat kose kolem fontany na namesti? Take sekat travu drive nez bude mit 20 cm. Dekuji Prochazkova
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2017 9:22)
   Dobrý den, paní Procházková,
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Celá lokalita kolem vlakového nádraží, kde je největší koncentrace občanů, je z hlediska systému úklidu Technických služeb Praha - Radotín a periodicity činností řešena nejvíce. Bohužel v předchozím týdnu měly technické služby problémy s technikou, která zajišťuje sekání trávy. Nedostatky v podobě provedení oprav techniky a dodání potřebných součástek jsou vyřešeny a sekání trávy na území Radotína, tak již pokračuje podle stanoveného harmonogramu. Každopádně v uvedené lokalitě bude do odvolání úklid prováděn ještě častěji.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Podzemní kontejnery (Jan 02.06.2017 15:24) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal na frekvenci vyvážení odpadu z podzemních kontejnerů v ulici Josefa Kočího. Kontejnery tam jsou skoro neustále přeplněny (zvláště plasty). Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2017 9:15)
   Dobrý den, Jane,
   děkujeme za Váš dotaz - v ulici Josefa Kočího se podzemní kontejnery na papír a plast vyvážejí 2x týdně, sklo a nápojové kartony pak jednou za tři týdny. Úklid kolem kontejnerů probíhá pětkrát týdně.
   Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace k tomuto tématu, obraťte se, prosím, na Ing. Helenu Jíchovou z našeho Oddělení životního prostředí. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Noviny Prahy 16 (Jan 05.06.2017 16:23) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych poukázal na to, že ačkoli na webu píšete, že květnové vydání Novin Prahy 16 všichni dostanou do 18.5., mě dosud nic nedošlo. Bydlím v lokalitě Věštínská. Děkuji za vyřešení.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.06.2017 17:13)
   Vážený pane,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu Městské části Praha 16:
   V Radotíně jsme po zavedení nového systému roznášky Novin Prahy 16 nezaznamenali oproti dřívějšímu stavu, kdy se stávalo, že celá rozsáhlá lokalita neobdržela aktuální výtisky, žádné větší problémy s distribucí a řešíme pouze konkrétní adresy (schránku, byt apod.). Platí, že do jedné poštovní schránky je vždy vložen pouze jeden výtisk periodika (bez ohledu na to, pro kolik bytových jednotek či vícegenerační bytový objekt slouží). Problémy také nastávají v případě menších poštovních schránek, kdy noviny nelze do schránky zasunout zcela – pak může být doručení (např. nějakým kolemjdoucím, novinek chtivým čtenářem) zkomplikováno. Abychom mohli reklamaci nedoručení květnového vydání vyřešit s konkrétním doručovatelem, musíme znát přesnou adresu objektu, v němž nebyly Noviny Prahy 16 č. 5/2017 ve schránce (v případě bytového domu i číslo bytu či schránky).
 • Otázka: parkování aut biotop (Glücksmannová Iva 05.06.2017 15:04) – Doprava
  Každý rok se to opakuje, parkování v ulicích blízko Biotopu.Bohužel žádná změna nenastala.V ulici ke Zděři parkují i na trávě u trati tuto neděli i v uličce k podchodu trati k Rozmarýnu a nemluvím o žlutém značení na rohu ulic.Tato situace začíná být neúnosná. Městská policie ani státní není nikde vidět. Ráda bych věděla jak tuto situaci chcete řešit. Děkuji.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.06.2017 17:06)
   Vážená paní,
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   V sobotu se na biotopu vystřídalo cca 1200 návštěvníků, což je v teplých dnech normální návštěva. Komplikace s parkováním byly ovlivněny XI. ročníkem Královského průvodu a víkendovým turnajem v basketbalu ve sportovní hale. Parkoviště U Ondřeje bylo do 13.30 hod. využito pro potřeby průvodu a u haly parkovali návštěvníci turnaje. Sezóna na biotopu, díky extrémně teplým dnům, začala o měsíc dříve než bylo běžné v minulých letech. Kvůli tomu se dostala do kolize s akcemi městské části a provozu haly. Počet parkovacích míst u biotopu je 75 míst, u haly přes letní měsíce je 53 míst a U Ondřeje cca. 50 míst. Celkem je k dispozici cca.180 míst. Bohužel se nedá ovlivnit jednání lidí, kteří musí, i třeba z Radotína, dojet na biotop autem. Po sezóně budeme připravovat odstavnou plochu, která zvýší kapacitu o dalších 75 míst a bude k dispozici i sportovním areálům. Policie se v blízkosti areálu pohybovala a řidiče pokutovala. Značky jsou rozmístěné a info o stavu na parkovištích také. 
 • Otázka: bezpečnost (nejen) dětí na železnici (anonym 21.05.2017 12:51) – Obecné téma
  Dobrý den,
  bylo by možné uspořádat (třeba i ve spolupráci s Českými drahami či SŽDC) informační kampaň na téma "Kolejiště není hřiště"? Zvláště v souvislosti s dlouhodobými výlukami, kdy vlaky jezdí po jiné koleji než obvykle, by to bylo vhodné. Minulou sobotu jsem řvala z druhého nástupiště na tatínka, co měl se třemi dětmi našlápnuto do kolejiště (aby stihl "odkloněný" vlak), že jede další z opačné starny. Den před tím (dle nádražáků) zas maminka s dětmi šla od přejezdu kolejištěm a "odkloněný" vlak za nimi. Nezřídka vídám děti, jak si hrají mezi pražci první koleje... A před časem jsem zahlédla školačky, jak místo tunýlkem u Rozmarýnu běží domů přes trať.
  Hrůza.
  A syn přišel s nápadem, že by na přejezdu měla být umístěna nová závora PRO CHODCE, aby věděli, že světelná signalizace platí i pro ně. (Prosil mě, ať jeho návrh tlumočím panu starostovi.)
  Děkuji.
  EK
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.06.2017 11:02)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět – o žádném podobném projektu v současné době neuvažujeme. Domníváme se, že by mělo jít o návyky, které bychom dětem měli vštěpovat doma, v rodině, popř. by mělo jít o součást školního vzdělávání. Existují určitá pravidla a zákazy, které bychom měli respektovat všichni – nejsou-li dodržována, k jejich vynucení musí nastoupit represe. Na základě Vašeho podnětu proto požádáme Oddělení železniční Policie České republiky o zvýšený dohled nad železniční tratí. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: schody (Daniela Šináglová 29.05.2017 22:15) – Výstavba
  Dobrý den, mohu se prosím zeptat, k jakému datu je plánované ukončení výstavby nových schodů a uličky spojující ul. Karlickou a U starého stadionu? Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.06.2017 10:25)
   Dobrý den, paní Šináglová, 
   děkujeme za Váš dotaz. Termín pro dokončení dotazovaných prací na schodišti u vlečky je 31. červenec. (Informovali jsme Oprava schodiště u vlečky).
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Úklid chodníku - Zderazská (Martina 30.05.2017 10:01) – Obecné téma
  Dobrý den,
  mám dotaz na technické služby. Zajímalo by mne, kdy je plánován úklid chodníku podél ul. Zderazské od MHD zastávky směrem nahoru k vodárně. Chodník je stále posypán drobným štěrkem, který byl aplikován v zimě.
  Děkuji,
  Martina
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.06.2017 10:20)
   Dobrý den, Martino, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Marcel Alferi, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   Zmiňovanou komunikaci v zimě Technické služby Praha – Radotín neudržují. Štěrk se tam pravděpodobně dostal ze silnice, která je ve správě TSK, společně s odhrnovaným sněhem. Radotínské TS provádějí úklid této komunikace převážně na podzim, kdy je zde větší koncentrace padaných listů. Na základě Vašeho upozornění provedeme odstranění štěrku do konce června podle našich kapacitních možností.

 • Otázka: Posekání trávy a náletů na cestě Zderaská - Na Viničkách (Šmrhová 24.05.2017 10:57) – Místní hospodářství
  Dobrý den,

  prosím o posekání náletů, kopřiv a trávy na cestě mezi Zderaskou, Lošetickou a Na Viničkách, kdyby to šlo, tak i toho houští na a pod obracištěm na konci Lošetické - bohužel si z něj zas nájemci městských chatek začínají dělat divokou skládku. (Prosím, nepište, že se to tu vyseká a uprví s výstavbou vodovodu a kanalizace, neboť toto se léta odkládá a není jistota, že se skutečně v nějakém roce provede.)
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 26.05.2017 10:50)

   Vážená paní Šmrhová,
   uvedená pěšina je účelovou komunikací u níž skutečnost, že její vlastník strpí její užívání, pro něho ze zákona o pozemních komunikacích nestanovuje povinnost ji udržovat. V takových případech cestu udržuje ten, kdo ji používá. Přístup k nemovitostem v Lošetické ulici je umožněn ze směru od ulice Příbramská.