OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rozkopaný chodník (Petr 21.06.2018 1:15) – Obecné téma
  Dobrý den,
  na protějším chodníku od rohu ulic Plánická a Strážovská rozkopala asi před 3mi týdny firma Cetin chodník při jakési úpravě jejich sítě. Tento chodník je doteď rozebraný aniž by se provádely jakékoliv práce. Jelikož po chodníku jezdím téměř denně s kočárkem, musím vždy objet místo vozovkou, která bývá v některých částech dne docela rušná, což mi nepřijde nejbezpečnější. Na druhé straně vozovky se chodník nenachází, není možno přejít a zvolit jinou cestu.
  Navíc se jedná o zámkovou dlažbu, nechápu proč ji tedy po dobu, kdy se na síti nepracuje nesloží zpět a nerozloží až když to bude potřeba.
  Prosím tedy o urgenci u firmy Cetin či jinou nápravu. Věřím, že urgence z MČ bude mít větší efekt, než moje stížnost u nich.
  Děkuji moc.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 21.06.2018 12:29)

   Dobrý den,

   o nápravě vedl náš Odbor místního hospodářství intenzivní jednání se zhotovitelskou firmou Sup-technik a.s. Ta přislíbila dokončit opravu povrchů jak na tomto místě, tak i v chodníku na křižovatce ulic Prvomájová a Slinková a v zeleni u č. p. 1351 ve dnech 25. až 26. 6. 2018.

 • Otázka: Posekání křoví a zprůjezdnění/zprůchodnění Lošetické (Šmrhová 18.06.2018 13:39) – Doprava
  Dobrý den, po dnešní telefonické konzultaci s vedoucím Technických služeb píšu dle jeho pokynů oficiálně sem:
  Prosím opět o zprůjezdnění a zprůchodnění ulice Lošetické, buď aktivujte majitele pozemků, z nichž se valí pichlavé křoví do ulice tak, že už tlusté větve škrábou střechu auta, nebo to prosím vysekejte sami, včetně kopřiv a trnek , které při chůzi bodají do nohou.
  Konec ulice, obraciště a horní kus pěšiny mezi Lošetickou a Na Viničkách za Vás zatím stále sekáme my, prosím tedy alespoň o zásah v ulici.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 19.06.2018 14:14)

   Dobrý den, paní Šmrhová,
   na Váš podnět odpovídá Ing. Lenka Hübnerová, vedoucí Oddělení životního prostředí našeho úřadu:
   Děkujeme za informaci, situaci přerostlé zeleně budeme řešit s vlastníky pozemků.

 • Otázka: Detske Hriste (Delgranche 15.06.2018 10:02) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  Budu chtít vědět, kdo by měl udržovat hřiště. Jarmily Novotné je v katastrofickém stavu. Stromy jsou po dobu 3 let mrtvé a trávník vypadá jako džungle. Podívejte se na obrázky. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.06.2018 14:45)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín. 
   Hřiště mají v péči Technické služby Praha - Radotín. Stromy jsou v reklamačním řízení s dodavatelem, v současné době čekáme na vyjádření dodavatele. Trávník a záhony jsou v plánu dnes, v pondělí 18.6.2018. Bohužel díky dešti v minulých dnech došlo k rychlejšímu růstu zeleně a je potřeba nyní sekat nad rámec rozpisu sekání.
 • Otázka: Objížďka cyklostezky po Výpadové během uzavírky Šárova kola (Pavel Šebera 13.06.2018 9:13) – Doprava
  Dobrý den, bylo by možné po dobu uzavírky cyklostezky doplnit objížďku po Výpadové nějakým dopravním značením na Výpadové - např. dopravní značkou Cyklisté ? Ideálně až k přístavu, neboť návrat na cyklostezku pod mostem silničního okruhu je poněkud terénní. Děkuji a přeji pěkný den, Pavel Šebera
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 14.06.2018 8:16)

   Dobrý den,
   děkujeme za dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu:
   Předmětná uzavírka a objížďka byla projednána s Policií ČR a s ohledem na skutečnost, že na pozemní komunikaci Výpadová je v úseku od konce zastavěného území v Radotíně po přístav Radotín zvýšená nejvyšší dovolená rychlost na 80 km/h, bylo z našeho pohledu z důvodu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu vhodnější vést objížďku pro cyklisty, i přes náročnější terén, pod Radotínský most (mimo jiné i s ohledem na to, že se jedná o cyklotrasu, nikoli o cyklostezku, která může být vedena i po nezpevněném povrchu v terénu).
   Dalším důvodem proč vést objížďku pod Radotínský most byla skutečnost, že cyklisté navedení až k přístavu Radotín by minuli návaznost na cyklotrasu směr Zbraslav (zavěšená lávka přes Berounku).
   Cyklista např. na silničním kole, pro kterého je uvedená objížďka nevhodná, může samozřejmě Výpadovou  použít. Dopravní značka A 19 (Cyklisté) je osazena jak za křižovatkou s ul. Šárovo kolo, tak i za koncem zastavěného území Radotína. Možné doplnění či úpravu dopravního značení zvážíme a případně projednáme se zhotovitelem stavby inženýrských síti, kterou byla objížďka vyvolána.
   Děkujeme za pochopení. 

 • Otázka: Kuchyňský odpad (Karolína Kyselová 08.06.2018 10:34) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  doma třídíme kuchyňský bioodpad, ale bohužel nemáme zahrádku na kompost. Nikde v Radotíně nemohu najít hnědé popelnice a ve sběrném dvoře mi bylo řečeno, že tam kuchyňský odpad nepatří. Můžete mi sdělit, kde v Radotíně můžu tento odpad vyhazovat?

  Děkuji za radu,
  Kyselová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.06.2018 11:26)
   Dobrý den, paní Kyselová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které jsou mj. provozovatelem radotínského sběrného dvora: 
   Je potřeba důsledně rozlišovat druh odpadu. Kuchyňský odpad jsou veškeré zbytky jídel, slupek atd. a ty nepatří do žádného kontejneru na bioodpad, ale do popelnice na směsný odpad. Provozovny jsou dokonce povinné si na tento druh odpadu sjednat speciální popelnici a odvoz (Pražské služby za úplatu) a sběrné dvory tento odpad opravdu neodebírají. Naproti tomu bioodpad z domácnosti (slupky od zeleniny, odřezky zeleniny atd.) patří do kontejnerů na bioodpad a je možné je ve sběrném dvoře odevzdat. 
   Je ale potřeba tyto dva druhy odpadu – kuchyňský odpad a bioodpad – důsledně rozdělovat. V případě smíchání těchto dvou odpadů nebudete moci odpad ve sběrném dvoře odložit. 
   Děkujeme za pochopení. 

 • Otázka: Poskytování sociálních služeb (Lukavský 28.05.2018 13:43) – Sociální oblast
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je pro poskytování sociálních služeb Pečovatelskou službou Praha - Radotín, jako je například rozvoz obědů, třeba mít v Radotíně trvalý pobyt.
  Děkuji za odpověď
  Lukavský
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 31.05.2018 12:20)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz odpovídá vedoucí pečovatelské služby Praha – Radotín Mgr. Ivana Krásná:

   Trvalý pobyt je nutný pro rozvoz dotovaných obědů, u nichž je cena stanovena na 50 Kč + dovoz. Avšak je možné se rozhodnout pro odběr obědů formou ekonomické činnosti za plnou cenu obědů (65 Kč + dovoz).

   V současné době ovšem nelze využít ani tuto možnost, jelikož kapacita pečovatelské služby je zcela naplněna. Je možné se telefonicky domluvit (tel. č.: 257 811 994) na službě do budoucna – pak by byl zájemce osloven pečovatelskou službou po uvolnění kapacity.

 • Otázka: Zrcadlo na křižovatce Na Viničkách/Karlická (Ing. Vlastimil Ehrman 28.05.2018 11:50) – Doprava
  Dobrý den,
  na jeden můj dotaz k řešení této křižovatky uvedl dopravní odbor 15.1. t.r. mimo jiné toto: „umístění dopravního zrcadla považujeme za vhodné. .... Návrh umístění bude projednán s Policií ČR a v Dopravně bezpečnostní komisi Rady městské části Praha 16. Následně silniční správní úřad vydá příslušné povolení k osazení“. Jelikož uplynula již nějaká doba, tak se ptám, jak uvedená jednání dopadla a kdy bude příslušné povolení vydáno. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.05.2018 18:08)

   Dobrý den,
   zrcadlo bylo na křižovatce nainstalováno již 29. března.

   Na Viničkách x Karlická, 29.5.2018

 • Otázka: Sekání trávy (Rosťa 22.05.2018 8:48) – Obecné téma
  Dobrý den, asi novému vedení technických služeb vypadlo z plánování sekání parčíku na rohu Strážovské a Slínkové ulice. Je možné v tomto parčíku posekat trávu? Vypadá to tam dosti hrozně. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.05.2018 8:41)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které provádějí údržbu městské zeleně: 
   Tzv. „parčík“ na rohu Strážovské a Slinkové ulici není v majetku Městské části Praha 16, sekání trávy proto není v plánu. Je tedy nutné obrátit se na majitele pozemku. Pokud by měl majitel (majitelé) pozemku zájem, mohou s námi uzavřít smlouvu a za úplatu budeme tento soukromý pozemek sekat. 
   Po dohodě s vedením Městské části Praha 16 přesto provedeme sekání přerostlé trávy v pásu max. do jednoho metru od hranice chodníku, abychom chodcům usnadnili průchod po chodníku. Bohužel za vzhled svého majetku je odpovědný jeho vlastník a obec do toho nemůže zasahovat.
 • Otázka: Pediatr (Eva Knollova 17.05.2018 22:51) – Sociální oblast
  Dobry den, dostupnost zdravotni pece v miste bydliste povazuji - zvlaste kdyz jde o deti - za dost zasadni vec pri hodnoceni kvality bydleni.
  Bohuzel jsme o pediatry prisli.
  Mohla by mestska cast lekare motivovat k vetsimu zajmu o praci v Radotine? Nedavno jsem na to tema mluvila s kamaradkou lekarkou a rikala mi, ze lekarky-maminky mnohdy zustavaji mimo praxi z toho duvodu, ze pro sve dite nesezenou misto ve skolce. Co jim je nabidnout jako "pracovni pobidku"???
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.05.2018 11:39)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Počítáme i s těmito variantami benefitů, tj. s přijetím dítěte do předškolního zařízení či zapůjčením obecního bytu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Zábradlí před školkou (Eva Knollová 27.04.2018 8:22) – Životní prostředí
  Dobry den,
  pred MS Hastrmanek na nam. Osvoboditelu probihji prace zasahujici do povrchu chodniku. Bylo pri nich odstraneno i zabradli - "bezpecnostni brzda", zajistujici, ze se deti cestou ze skolky nevriti pod kola aut.
  Pocita se s tim, ze v zaveru praci bude zabradli zase osazeno na puvodni misto???
  Doufam, ze ano.
  Predem dekuji zaodpoved.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.04.2018 14:00)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství: 
   V těchto místech probíhá úprava přechodu, zábradlí před školkou se posouvá cca o 40 cm blíže ke komunikaci a zároveň se osadí ke sloupu veřejného osvětlení, kde bude tvořit linii pro nevidomé. Děti tak nebudou moci proběhnout mezi zábradlím a sloupem veřejného osvětlení na vozovku, což nyní mohly. 
   S pozdravem