Bowling završil šampionát

Již tradičním vrcholem mistrovství Radotína v boulo/koulo bylo bowlingové finále, které se odehrálo 13. listopadu v restauraci Amigos. Přesto, že šlo takzvaně „o všechno“, tedy o zúročení celoroční snahy o co nejlepší umístění, všichni účastníci si uchovali nadhled a dobrou náladu a s nonšalancí se utkali o pocty nejvyšší.

Velkou ztrátou – zejména pro ně, ale i pro šampionát – byla neúčast otce a syna Kopáčových, kteří drželi před bowlingovým závěrem 1. a 5. místo. Pozornost se tak soustředila na borce, kteří byli v průběžném pořadí rovněž na špici – na 2., 3., a 4. místě, což byli Pavel Jirásek (55 b.), Mikuláš Michalík (54 b.) a Radek Pauk (53 b.). Z těch se nejvíce věřilo znamenitému bowlingáři P. Jiráskovi, ovšem průběh turnaje byl poněkud jiný...

Na startu se představilo celkem 20 účastníků, kteří se utkali o vítězství v pěti čtyřčlenných týmech. Od počátku bylo jasné, že o vítězství týmů bude bojovat zejména parta pod názvem No Name, kde se činil mj. právě P. Jirásek. Úroveň tohoto uskupení byla vysoká, její tři členové obsadili v soutěži jednotlivců 1., 3. a 5. místo. Těmto borcům však vydatně šlapal na paty tým pod tradičním názvem Ohnivý koule. Tam byl kapitánem R. Pauk. Ostatní party už zaostávaly o hodně zpět; nejlépe se dařilo těm, kteří házeli pod záhadným názvem KNM Knoflík, kde bojoval M. Michalík.

Po posledních hodech byly výsledky tyto:

Bowlingové finále: 1. No Name (P. Jirásek, J. Korynta, D. Koryntová, Z. Čapková) 495 bodů, 2. Ohnivý koule (R. Pauk, J. Pauk, F. Pauk, S. Ryvola) 463 b., 3. KNM Knoflík (O. Šťastný, M. Švach, M. Michalík, M. Popelková) 359 b., 4. Hello Kitty (K. Kostelecká, L. Leiský, M. Mach, P. Binhack) 352 b., Jinočany Stars (J. Szitanyi, T. Szitanyi, M. Szitanyiová, M. Völfelová) 256 b. Zde nutno uvést, že v týmu Jinočany Stars bojovali dva zdaleka nejmladší účastníci turnaje, bratři Szitanyniové!

Jednotlivci se pak seřadili takto: Na 1. místě skončil rutinér Jan Korynta, který dal parádních 170 bodů. 2. místo vybojoval svým životním výkonem 163 b. Radek Pauk a tento výsledek ho vynesl k mistrovskému titulu! Na 3. místě napodobila Dana Koryntová manžela Jana a pobila skvělých 140 kolíků. Na 4. místo se protlačil zkušený Leša Leiský (134 b.). Až 5. místo patřilo Pavlovi Jiráskovi (122 b.), čímž mu mistrovský titul unikl o jediný bod. 6. a 7. místo dělili Jan Pauk a Martina Popelková (113 b.) atd. A protože bowling není zrovna nejsilnější disciplína M. Michalíka, tak tomu 101 bodů stačilo na 10. místo a na titul rovněž nedosáhl.

Před vyhlášením výsledků mistrovství sehráli ještě účastníci pohár útěchy, který získal, poněkud nepřekvapivě, opět Jan Korynta.

Výsledky 4. mistrovství Radotína v boulo/koulo, konečné pořadí: 1. Radek Pauk, 72 b., 2. Pavel Jirásek, 71 b., 3. Mikuláš Michalík, 65 b., 4. Jan Korynta, 64 b., 5. Jiří Kopáč st., 62 b., 6. Stanislav Ryvola, 60 b., 7. Jan Pauk, 58 b., 8. Marta Völfelová, 55 b. (nejlepší dáma mistrovství), 9. Leša Leiský, 54 b. (nejlepší senior), 10. Jiří Kopáč ml., 51 b.,… 23. Klára Kostelecká, 27 b. (nejlepší a nejpilnější junior do 15 let – dvě ceny), atd.

Při závěrečném posezení se prostorem vznášela otázka: Navrátí se pří 5. mistrovství do hry trojnásobný mistr Luděk Haužvic? A pokud ano, jak dopadne měření sil mezi ním a novým šampionem Radkem Paukem?

Radek Pauk, vítěz 4. Mistrovství Radotína v boulo/koulo disciplínách
Radek Pauk, vítěz 4. Mistrovství Radotína v boulo/koulo disciplínách.

Bowlingové kouloidní finále, 13.11.2016
No Name, tým, který vyhrál bowlingové finále, odehrál turnaj ve složení: P. Jirásek, J. Korynta, D. Koryntová, Z. Čapková, a získal 495 bodů.