Dvojturnaj přinesl zajímavé výsledky!

Zajímavými jsou míněny výsledky ze dvou turnajů konaných v rámci 4. mistrovství Radotína v boulo/kolo. V neděli 11. září se účastníci těchto soubojů střetli jednak v pétanque, tak i ve vrhu koulí.

Již tradiční Pétanque-ové loučení s létem mělo tradiční silné obsazení. Pozornost budila zejména „exotická“ trojice  mladých lidí z renomovaného PCP (Petank Club Praha), která se v Radotíně objevila vůbec poprvé. Rovněž tradičně silné zastoupení měl Klub seniorů Řepy (KSŘ); síla domácích borců byla naopak oslabena několika absencemi.

Hned v 1. kole dali o sobě favorité vědět! PCP (T. Klír, B. Bubeníková, M. Čížek) zválcovali tým LBC, kde převažovali nezkušení hráči (J. Kůrka, R. Kholmurodova, M. Mach) 13:2, JAJAPE (J. Hladík, P. Holoubek, J. Procházka) po boji přemohli statečně bojující rodinný tým Ohnivý koule (J. Pauk, F. Pauk, R. Pauk) 13:9. Ve 2. kole další silná trojka KSŘ „A“ (J. Pastorek, E. Pastorková, J. Gazdíková) vyprášila dámský tým Šárka (V. Němcová, J. Jeřábková, J. Paterová) 13:1. Pozoruhodně bylo, že čtyři z pěti utkání skončila 13:5!

Šárka se ve 3. kole oklepala a s přehledem vyprovodila další rodinné uskupení Jinočany Stars (M. Szitányiová, J. Szitányi, T. Szitányi) 13:2. Zaujaly dva parádně vyrovnané mače, kdy Radotínské koule (O. Šťastný, A. Šulcová, P. Jirásek) těžce zatápěly JAJAPE, aby nakonec podlehly 11:13 a tým Hallo Kitty (K. Kostelecká, J. Kopáč st., S. Ryvola) udolal LBC 13:12. Zmiňme se ještě o Kuličkářích (K. Mišovičová, J. Bernat, J. Novák), kteří po těžké a celkem nečekané nakládačce v 1. kole od Radotínských koulí 1:13 ožili a v dalších kolech vyhráli dvakrát 13:5 a po třech kolech, sehraných tzv. švýcarským systémem, si vybudovali slušnou pozici do finále.

Vzhledem k úmornému vedru bylo na návrh hlavního pořadatele P. Binhacka finále odehráno jednokolově, kdy se o konečné umístění střetli „sousedé“ v tabulce. Zajímavá utkání  až na jednu výjimku potvrdila pořadí dané předchozím „švýcarem“. V boji o první místo PCP potvrdili svoji třídu a porazili JAJAPE 13:5, třetí pak skončil KSŘ „A“  po vítězství nad Šárkou rovněž 13:5. Pikantní byl souboj o 5. místo, kdy došlo k opakování mače z kola prvního. Po tuhém boji zvítězili Kuličkáři nad Radotínskými koulemi 13:12 a odveta se jim tak „o chlup“ podařila! Utkání mezi týmy Hallo Kitty a Jinočany Stars rozhodovalo o sedmém místě. Zvítězila trojka Hallo Kitty 13:9 a byla tou jedinou výjimkou, kdy došlo ke změně pořadí oproti výsledku po třech „švýcarských“ kolech. V posledním utkání pak Ohnivý koule přetlačily LPB 13:10 a skončily deváté. Pro pořádek uveďme, že v tomto posledním zápase nahradil v týmu LPB R. Kholmurodovou B. Bambas.

Pétanque-ové loučení s létem, končené pořadí (v závorce body, které získal každý člen týmu do mistrovství Radotína v bouo/koulo): 1. PCP (25 bodů), 2. JAJAPE (22 b.), 3. KSŘ „A“ (19 b.), Šárka (16 b.), 5. Kuličkáři (13 b.), 6. Radotínské koule (10 b.), 7. Hallo Kitty (7 b.), 8. Jinočany Stars (4 b.), 9. Ohnivý koule (1 b.), 10 LBC  (1 b.). Doplňme, že cenu pro nejmladšího účastníka si odnesl Tomáš Szitányi.

Pétanque-ové loučení s létem a soutěž a ve vrhu koulí,  11.9.2016

Olympijská disciplína Vrh koulí, pravda, s poněkud upravenými pravidly, je pravidelnou součástí mistrovství Radotína v boulo/koulo od samého začátku. Umožňuje uplatnit poněkud jiné dovednosti, než ostatní hravé hry.

Letos se na startu sešlo 15 borců a borkyň, kteří se v soutěži s jedním soutěžním hodem utkali o prvenství. A nutno říci, že výsledek byl šokující: Výkonem 11,33 m vyhrála dvanáctiletá Klárka Kostelecká!! Pravda, házela pouze pétanquovou koulí, ale prokázala báječnou zručnost a stylovost! Na pomyslné „bedně“ s ní stanuli M. Čížek (7,90 m) a F. Pauk (6,95 m), další nejlepší dáma v pořadí byla sedmá M. Bubeníková (6,31 m) – ta házela samozřejmě „normální“ ženskou koulí.

Pétanque-ové loučení s létem a soutěž a ve vrhu koulí,  11.9.2016 Pétanque-ové loučení s létem a soutěž a ve vrhu koulí,  11.9.2016 Pétanque-ové loučení s létem a soutěž a ve vrhu koulí,  11.9.2016

Vrh koulí (v závorce body do mistrovství Radotína v boulo/koulo):
1. K. Kostelecká, 11,33 m (15 bodů), 2. M. Čížek, 7,90 m (14 b.), 3. F. Pauk, 6,95 m (13 b.), 4. P. Jirásek, 6,88 m (12 b.), 5. J. Pauk, 6,85 m (11 b.), 6. J. Kopáč st., 6,6 2m (10 b.), atd.

Na závěr uveďme, že před posledním turnajem, kterým je opět již tradiční Bowlingové finále (NE 13.11.), je „zaděláno“ na parádní drama! Vedoucí J. Kopáč st. má se 62 body slušný sedmibodový náskok před druhým P. Jiráskem (55 b.), ale takřka určitě se bowlingového klání nezúčastní! A za P. Jiráskem jsou s minimálními odstupy seřazení další „vlčáci“ v pořadí 3. M. Michalík (54 b.), 4. R. Pauk (53 b.), 5. J. Kopáč ml. (51 b.), 6. S. Ryvola (48 b.) atd. Máme se tedy na co těšit!