Provence ovládli borci z Řep!

Tedy aby bylo jasno: Nejde o jakousi invazi občanů z pražských Řep do půvabné Provence na jihu Francie! Tím chce autor článku pouze vyjádřit, že poslední turnaj v jihofrancouzské hře zvané pétanque, sehraný v neděli 10. července na boulovišti domácího OPÉRA (oddíl Pétanque Radotín), skončil výrazným úspěchem hráčů Klubu seniorů Řepy (KSŘ).  Vezměme to ale podrobněji:

Tříkolová úvodní část, hraná tzv. švýcarským systémem, ještě nic podobného nesignalizovala! Účast řepských seniorů byla, pravda, mohutná, neboť postavili sedm (!) tříčlenných týmů, ale domácí zástupci si počínali impozantně. Z výsledků této části uveďme, že Přetrénovaní (M. Sodja, M. Michalík, M. Popelková) vyprovodili Kuličkáře (J. Bernat, J. Novák, K. Mišovičová) 13:1 a po dalších vítězstvích 13:7 a 13:10 úvodní část vyhráli. Dařilo se také exotickému týmu Mladí a nezkrotní (J. Kůrka, R. Kholmurodova, M. Řehoř), kteří si hned v první kole po velké bitvě poradili 13:9 s favorizovaným týmem z ŘEP jménem JPM (J. Procházka, M. Ptáček, M. Satranský) a protože pak rovněž přidali další dvě vítězství, měli na druhém místě výbornou pozici pro závěrečná dvě kola systémem „play off“. To se hrálo ve čtyřčlenných skupinách. A nastalo drama:

Přetrénovaní narazili na nenápadný tým tří dam s nápadným jménem Lvice (J. Tesařová, J. Kolaříková, M. Tupá) a po velkém boji podlehli 11:13. Podobně se vedlo Mladým a nezkrotným, kteří nezkrotili rutinéry z JPM a prohráli 8:13. Boj o první místo byl tak „řepskou“ záležitostí, kdy po dramatickém boji Lvice udolaly JPM 13:11 a po zásluze získaly pohár pro vítěze. Rozhození Přetrénovaní pak v boji o třetí místo dostali nátěr od Mladých a nezkrotných 2:13.

Z dalších bojů uveďme pěkný úspěch Kuličkářů, kteří se po úvodní porážce oklepali a v boji o 5. – 8. místo si počínali nejzdatněji: Nejprve poněkud překvapivě potřeli kvalitní Pražskou 50 (E. Hladíková, J. Hladík, P. Holoubek) 13:4, aby si 5. místo vybojovali nad Tygřicemi (D. Benešová, V. Rybářová, H. Griestina) ještě větším rozdílem, a to 13:2. Pražská 50 se pak utěšila 7. místem po vítězství 13:8 nad domácí Hello Kitty (O. Šťastný, Z. Čapková, M. Švach).

Pro úplnost pak uveďme, že v boji o 9. místo porazil tým Vodníci (A. Řezník, M. Řezníková, M. Výhonský – cena pro nejmladšího účastníka turnaje) Železnou Spartu (D. Pražák, D. Puddu, J. Fusek) 13:4.

Léto v Provence, 10.7.2016

Turnaj s mohutnou účastí (41 účastníků) přinesl mnohé napínavé a kvalitní souboje a spoustu zábavy všem. A proto se již teď těšme na podobný tradiční podnik, na Pétanque-ové loučení s létem, které se uskuteční v neděli 11. září!

Léto v Provence, 10.7.2016Léto v Provence, 10.7.2016Léto v Provence, 10.7.2016Léto v Provence, 10.7.2016

Léto v Provence, 10.7.2016, přehled výsledků:
1. Lvice*), 2. JPM*), 3. Mladí a nezkrotní, 4. Přetrénovaní, 5. Kuličkáři, 6. Tygřice*), 7. Pražská 50*), 8. Hello Kitty, 9. Vodníci*), 10. Železná Sparta. Jeden tým (Dvojka) odstoupil po 1. kole základní části, další tři (Kočky*), Meta*), Radotínská pivní) po 3. kole.