2. e-aukce energií

pro občany a podnikatele

Více než 3,6 milionu korun a průměrně 27,85 % z cen elektřiny a plynu ušetřilo 299 domácností v 1. elektronické aukci v Radotíně. Nyní je tu nabídka pro ty, kteří první aukci realizovanou v letních měsících loňského roku nestihli nebo nevěřili v její větší úspěch.

První elektronickou aukci pro občany a podnikatele v regionu Prahy 16 uspořádala radotínská radnice ve spolupráci se společností eCENTRE v loňském roce. Vzhledem k jejímu skvělému výsledku se vedení Městské části Praha 16 rozhodlo umožnit dosažení významných úspor na platbách za elektřinu a plyn také ostatním domácnostem a firmám, které se prvního kola nezúčastnily. Proto oslovilo společnost eCENTRE, a.s., organizátora první velmi úspěšné e-aukce, a realizaci 2. kola s ní dohodlo na období konce května a měsíc červen letošního roku.

Přihlásit se mohou jednotlivé domácnosti, podnikatelé, bytová sdružení, prostě každý z Radotína i okolí, kdo odebírá elektřinu nebo plyn, a to zcela zdarma. Pořádající firma je pak sdruží a stanoví přesné podmínky, které musejí dodavatelé v případě vítězství v e-aukci dodržet. Pak osloví všechny osvědčené dodavatele energií na trhu, aby o ´balík´ odběratelů soutěžili v on-line elektronické aukci,“ vysvětluje princip aukce starosta Mgr. Karel Hanzlík.

Radotínská radnice opět poskytne pro přípravu aukce (informace, náběr smluvních podkladů) vlastní prostory v Kulturním středisku U Koruny v Radotíně.

Sběr podkladů tam proběhne od 28. května do 26. června (vždy ve středu od 13 do 18 hodin a ve čtvrtek od 9 do 14 hodin). Samotná aukce se připravuje na konec července 2014.

„Vím, že mnozí dodavatelé již od začátku letošního roku výrazně snížili ceny energií. Myslím si, že k tomu také přispěly elektronické aukce včetně té naší, radotínské. Pokud by ve 2. kole bylo dosaženo dalších úspor ve výši 15-20 %, považoval bych to za velký úspěch, který by mohl mnoha domácnostem i firmám zajistit velmi příjemné snížení současných nákladů,“ dodává starosta Hanzlík.

Společnost eCENTRE zajistí sběr podkladů od účastníků aukce, její kompletní přípravu, oslovení dodavatelů, samotnou realizaci, podpisy smluv s vítězným dodavatelem a následné kroky spojené s přechodem k tomuto dodavateli. Zajistí tím všem účastníkům kompletní administrativní servis.

ke stažení:
leták 2. elektronické aukce energií (pdf, 390,4 kB)

Zveřejněno: 27.05.2014 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7051 x