OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Stadion Josefa Rady (Ivan Klusáček 17.09.2023 11:59) – Výstavba
  Zajíml by mě stav rekonstrukce plochy stadionu.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 18.09.2023 9:31)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k tomu, že rekonstrukci stadionu Josefa Rady zajišťuje SC Radotín, přeposlala jsem dotaz jim. Jakmile budu mít odpověď, zveřejním ji.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 19.09.2023 13:21)
   Dobrý den,
   přeposílám odpověď Ing. Karla Klímy, předsedy spolku SC Olympia Radotín: Probíhá rekonstrukce stadionu, kdy byl stržen původní starý tartan, který bude nahrazen novým. Atletický stadion bude splňovat nejnovější standardy. Zároveň dochází k rozšíření drah oválu ze tří na šest drah. V další fázi dojde ke kompletní rekonstrukci zavlažovacího systému travnatého hřiště a rekonstrukci travnatého hřiště.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Nová lávka vedle železničního mostu (Jiří Zelený 13.09.2023 11:26) – Výstavba
  Dobrý den,
  jel jsem několikrát na kole po nové lávce a její zvlnění předčí dálnici D1 u Ostravy. Proč tomu tak je. A případně proč Radnice neusiloval o nápravu.
  Všimne si toho každý, kdo po té lávce jede, ať na kole či koloběžce.

  Jiří Zelený
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.09.2023 11:11)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá I. místostarosta Miroslav Knotek: Povrch lávky je dle projektové dokumentace úmyslně vyspárován do středu lávky, ve kterém jsou umístěné otvory dešťových svodů.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Značení cyklo/pěšostezky (Eva Knollová 04.09.2023 18:54) – Doprava
  Dobrý den, cestou od železničního podchodu k nové lávce nás málem přejela cyklistická rodinka.
  Prosím, nechte nastříkat na zem za novou lávkou upozornění, žeuzky chodník vedoucí podél protihlukové stěny k železničnímu JE TAKÉ PRO PĚŠÍ. A na asfaltovou část navrhuji přidat středovou dělicí čáru, aby chodci i cyklisté věděli, že se mají držet vpravo.
  Dekuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.09.2023 10:23)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. V tuto chvíli není v plánu dělat další upozornění, na lávku budou během září (října) umístěny zpomalovací prvky.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Siréna a systém varování v Radotíně (Eva Knollová 07.09.2023 8:19) – Obecné téma
  Dobrý den, dnes ráno (tj. 7.9.) jsem ve Věštínské slyšela dvojí houkání sirény, ale jen slabě, jako z velké dálky. Zkouška šířen to být nemohla.
  Oč šlo? Chystali se v lomu na odstřel? Bylo by to slyšet až k hoteláku?
  V té souvislosti bych chtěla požádat, abyste systému varování obyvatelstva věnovali podrobnější článek v příštím čísle Radotínských novin. Když člověk slyší v R. sirénou, odkud se dozví, oč jde, jaká je správná reakce?
  Má obec SMS informováni občanů? Kde se lzek odběru varování přihlásit?
  Předem děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.09.2023 14:21)
   Dobrý den, paní Knollová,

   na Váš dotaz odpovídá Ing. Viktor Kalina, referent Úseku krizového řízení:

   V případě, že jste slyšela houkání sirény z velké dálky, mohlo se jednat případný odstřel z nedalekého lomu, popřípadě jiné pracovní varování. Každou první středu v měsíci je Hasičských záchranným sborem ČR proveden test jednotného systému varování a vyrozumívání (sirény). Zhruba ve 12:00 slýcháme tzv. „Zkušební tón“ – nepřerušovaný akustický tón trvající 140 vteřin.

   Spolu s touto zkouškou pak Městská část Praha 16 provádí tzv. SMS test. SMS systém varování byl vytvořen na základě analýzy ohrožení pro majitele nemovitostí v záplavovém území, a to v tzv. aktivní zóně záplavového území. Díky tomuto jsou majitelé varováni v případě ohrožení před případnou povodní.

   Další akustický varovný tón, který můžete zaslechnout je tzv. „Všeobecná výstraha“, jedná se o kolísavý tón sirény po dobu 140 sekund. Tento varovný tón je následně doplněn hlasovou informací, která upřesňuje charakter ohrožení jako např. nebezpečí zátopové vlny, chemická havárie. Obyvatelé by v případě zaznění tohoto tónu měli neprodleně sledovat televizi, zapnout rádio…, popř. jiná sdělovací média, kde se dozví o jaké nebezpečí se jedná a jak dále postupovat.

   Městská část dále využívá systém Munipolis, do něhož se můžete registrovat pod tímto odkazem: https://www.munipolis.cz/registrace a jako samosprávu vybrat Prahu 16. 

   S pozdravem 

   Jana Hejrová
 • Otázka: Úklid Na Viničkách a přilehlých ulicích (Pavel 26.08.2023 13:30) – Obecné téma
  Dočkáme se ještě letos úklidu zarostlých chodníků Na Viničkách a v přilehlých ulicích? Nebo je bujná vegetace na chodnících a zastávce autobusu součástí plánu "zeleň do měst"? Např. chůze po schodech Na Viničkách - Dehtínská je skoro kaskadérským výkonem. Od jara zde žádný úklid neproběhl.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2023 13:35)
   Dobrý den, Pavle,
   s likvidací  plevele začnou technické služby v první polovině září. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: zapis z jednani z 9.8.2023 (petr kocmanek 21.08.2023 14:36) – Doprava
  Objevuje se na FB stránkách informace, že bylo setkání Policie ČR, advokátky paní Steinbauerové, starosty a místostarosty Radotína na téma Školní ulice. Existuje z tohoto setkání zápis, který bývá běžný při podobných záležitostech?
  Existují dvě verze výkladu z jednání, jedna mluví o tom, že na setkání místostarosta i místostarosta uznali svoje pochybení v nepřipravenosti projektu a protizákonnému zákazu v době od 7:30 – 8:00 pro rezidenty. V další verzi místostarosta tvrdí, že vše běží tak jak bylo v Radničních listech prezentováno.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2023 9:23)
   Dobrý den, pane Kocmánku, 
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Petr Šiška, garant projektu „Školní ulice“:
   Konečná úprava dopravních opatření je zveřejněna na úřední desce. Jiný zápis není, byly pouze stanoveny úkoly, jak dopravní řešení dopracovat. Tyto byly splněny a potvrzeny kpt. Kverkou. O jakémkoli pochybení není nikde ani zmínka. 
   Opatření se týkala pouze dodatkové tabulky na značkách, že povolenky bude vydávat městská část, druhé opatření se týkalo prověření možnosti otáčení se na Horymírově náměstí, kde budou ještě na tento čas vyparkována tři místa. Paní advokátka Steinbauerová byla závěrečné dohodě přítomna.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Značka II (Michal Čeleda 23.08.2023 20:07) – Doprava
  Dobrý den, můžete se prosím vyjádřit k tomuto sdělení https://www.praha16.eu/2023-06-07-Ulice-pred-skolami-bude-kazde-rano-pred-zacatkem-vyuky-bez-aut.html a k obrázku značky v příloze? Poněkud si odporují a budí dojem, že je již rozhodnuto o trvalé úpravě a pilotní provoz je jen klamnou informací. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2023 8:44)
   Dobrý den, pane Čeledo,
   snímek, který jste poslal v příloze, je ještě ze starších úprav provozu. 
   Provizorní značky ke „Školní ulici“  budou instalovány na přenosných stojanech a původní značení bude zakryto. Úspěšnost pilotního projektu se vždy vyhodnocuje průběžně, teprve poté se rozhoduje o trvalé úpravě nebo zrušení projektu. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Školní ulice (Jakub Ondráček 20.08.2023 17:57) – Doprava
  Dobrý den, prosím o informaci,který odbor/úředník MČ16 bude vydávat výjimku do zákazu Školní ulice. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.08.2023 9:34)
   Dobrý den, pane Ondráčku, 
   žádosti o souhlas s vjezdem na Rymáň v rámci projektu „Školní ulice“ je možné zasílat e-mailem na adresu: petr.siska@praha16.eu. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Parkování na V13 (Michal Čeleda 15.08.2023 12:28) – Doprava
  Dobrý den, cituji odpověď p. Šišky z FB: “ Pokud přijede vůz s botičkami, tak ji dostane každý bez výjimky, kdo neparkuje správně. „ Jak bylo postupováno v případě, kdy řidič elektroauta MČ Praha Radotín parkoval na značce V13 na Horymírově náměstí v blízkosti bývalé prodejny potravin U Hurdálků? Diskuse na FB byla i s fotkou smazána. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.08.2023 8:59)
   Dobrý den, pane Čeledo, 
   pokud spáchá řidič elektromobilu dopravní přestupek, je s ním řešen jako s kterýmkoliv jiným řidičem. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: oční odd. (Zahradníková Alena 16.08.2023 10:30) – Obecné téma
  Dobrý den, zajímalo by mě jak je možné, že oční oddělení je zavřené již 3. týden, přestože jsou tam 3 lékaři. To se nemohou vystřídat jak je to běžně obvyklé. Nebo na cedul dovolená napsat alespoň do kdy nebo kde je zástup. Děkuji Zahradníková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.08.2023 8:03)
   Dobrý den, paní Zahradníková, 
   Váš dotaz směřujte na https://www.radotinocni.cz. 
   Děkujeme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová