OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zrcadlo na křižovatce Karlická - Na Viničkách (Jana Morsteinová 04.06.2024 18:33) – Doprava
  Dobrý den, při nájezdu vozidlem z ulice Na Viničkách do Karlické ve směru na Prahu je na protějším rohu zrcadlo, kterým bychom měli vidět auta jedoucí Karlickou ulicí od Černošic. V současné době část zrcadla ukazuje vzrostlé keře a auta jedoucí od Černošic tak není vidět, navíc často jezdí velmi rychle. Je to dost nepříjemné a nebezpečné. Prosím proto o řešení tohoto stavu. Dále bych se chtěla zeptat, zda by na místo bylo možné osadit velké kulaté zrcadlo s lepším záběrem?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2024 11:27)
   Dobrý den, paní Morsteinová, 
   děkujeme za Váš dotaz. Tato záležitost byla projednána již začátkem týdne na poradě vedení městské části Praha 16. Radotínské technické služby mají úkol z bezpečnostních důvodů upravit přerůstající zeleň tak, aby byl výhled prostřednictvím zrcadla zajištěn. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Úschovna kol (Baláž Ludvik 04.06.2024 19:18) – Obecné téma
  Dobrý den.Na nádraží Radotín je úschovna
  kol pod stálým dohledem. Bohužel jsem nikde
  nenašel odkaz na provozovatele a ani jiné
  Informace o provozu kolarny. Můžete
  mě prosím s tímto problémem poradit. Nedávno mě
  v Radotíně kolo ukradli a já potřebuji
  Na kole jezdit do zaměstnání. S veškerou úctou Baláž Ludvík
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2024 8:41)
   Dobrý den, pane Baláži, 
   na Váš dotaz odpovídá Miroslav Knotek, radotínský místostarosta:
   Úschovna kol bude zprovozněna v nejbližší době. Předání ze strany zhotovitele, tedy od Správy železnic, je časově náročné a trvá delší dobu, než se vyřídí nezbytné formality. Provozovatelem přístřešku bude naše městská část. Žádáme Vás, ale i ostatní občany, o strpení, aktuálně musí být ještě realizována dohoda s provozovatelem systému zabezpečení kolárny. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: kontejnery na textil (Pepa Černá 23.05.2024 15:51) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, proč zmizely kontejnery na textil. Jeden byl u Penny, druhý na parkovišti u Alberta a nyní jsou pryč. Bude za ně nějaká náhrada?
  Děkuji. Černá
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 27.05.2024 15:45)
   Dobrý den, paní Černá, 
   kontejner z parkoviště u Alberta byl kvůli vypáčeným dveřím odvezen k opravě. Vzhledem k plánované výstavbě Centra Radotín se ale o jeho zpětném osazení neuvažuje.
   Podobně je na tom kontejner u Penny marketu, který odvezla firma Potex. Ani ten se na své místo nevrátí. Společnost zastupující tento obchodní řetězec si ho na tomto pozemku nepřeje, a to kvůli neustálému nepořádku. 
   Nicméně další sběrné kontejnery na oděvy od firmy Diakonie Broumov najdete ve sběrném dvoře, u základní školy v Loučanské ulici a na starém Sídlišti. Od Klokánku můžete využít dva kontejnery u sportovní haly a bazénu. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Jana Hejrová
 • Otázka: parkovani (Jaroslava Krausova 15.05.2024 10:59) – Doprava
  Dobry den,
  2.5.2024 jsem vam zaslala stanovenou pokutu 600kc za parkovani pred poliklinikou pri navsteve lekare.
  Mam elektromobil a nyni mi bylo poukazano,ze na parkovaci tabuli mohu parkovat a na vic jsem mela za prednim sklem vytyceny hodiny.Jsem obcankou Radotina a radne respektuji veskera znaceni ,ale toto povazuji za neopravnene.
  Prosim o prezkoumani me pokuty tykajici se vozu SPZ EL502AN.
  Dekuji Krausova
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.05.2024 11:49)
   Dobrý den, paní Krausová, 
   na Váš dotaz odpovídá Bc. Václav Dbalý, vedoucí Odboru občansko správního: 
   Na parkovišti u polikliniky je umístěna dopravní značka „IP 13c“, což znamená „Parkoviště s parkovacím automatem“. Jedná se tedy o místo, kde je nutné na automatu zaplatit částku 10,- Kč za hodinu. Dopravní značka „IP 13b“ tedy „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ není před poliklinikou umístěna. Uvedené opatření má za cíl to, aby před poliklinikou bylo dostatek prostoru pro občany, kteří jdou na vyšetření či ošetření na polikliniku a toto parkoviště nebylo blokováno jinými řidiči. Zákon nikde neuvádí, že platit na uvedených parkovištích mají pouze majitelé obyčejných vozidel, kdežto řidiči elektromobilů mohou všude parkovat zdarma.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Podchod pod tratí v ul. Na Betonce (Eva Knollová 10.04.2024 19:42) – Doprava
  Dobrý den, prosím, aby úřad se SŽDC vyjednal nebo sám zajistil osazení zrcadla v oblouku podchodu-podjezdu pod tratí že strany ulice Na Betonce. Chodcům by zrcadlo umožnilo včas uskočit, když se shora blíží osoba na kole/koloběžce apod.(Podchod u Rozmarýnu takové zrcadlo má. Děkuji za něj!)
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.04.2024 9:30)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu: 
   Při účasti na provozu obecně platí vzájemná ohleduplnost, která vychází z § 4 zákona č. 316/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. V daném případě se ale jedná o komunikaci pro pěší, chodník, určený pro chodce. Cyklisté, s výjimkou dítěte na kole mladšího deseti let, nesmějí podchodem jet. Problematika byla konzultována i s Policií ČR a bylo konstatováno, že na takovéto komunikace se dopravní zrcadlo běžně neosazuje. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Jana Hejrová
 • Otázka: ordinační hodiny RTG (Kotnauerova 15.04.2024 9:45) – Sociální oblast
  Prosím o reakci, zda ordinační hodiny RTG pracoviště jsou správně uvedené na tomto webu, kde se v aktualitách nachází informace, že provoz byl ukončen. Děkuji
  https://vosmikova-rtg-sono.cz/rtg/
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.04.2024 11:43)
   Dobrý den, paní Kotnauerová, 
   MUDr. Vosmíková ordinaci již ukončila, provozovatelem je jiná společnost. Pracovní doba je v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 14 hodin, v úterý od 8 do 13 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Telefon do ordinace je 603 228 286. Za rentgen se platí 200 Kč. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Modré zóny (Michal Čeleda 05.03.2024 8:45) – Doprava
  Dobrý den,
  Navážu na téma parkování v okolí Sokolovny. Neuvažuje MČ Praha 16 nejdříve o postavení parkovacího domu a až pak o zavedení modrých zón? V okolí Sokolovny má v podstatě každý RD vjezd na pozemek a tedy by obyvatelé problém s parkováním mít neměli. A že jsou na Sokolovně sportovní akce? To je asi logické stejně tak, že na tyto akce jezdí řada lidí autem. A co teprve na Memorial Aleše Hřebského? Nebo že by MČPraha 16 v rámci zklidnění Sokolovnu zcela uzavřela?

  OT: Mě třeba jezdí pod okny autobus, což mě velice ruší a omezuje to má práva. Neuvažuje MČ Praha 16 o žádosti o zrušení linky 248? (pokus o vtip, ale princip je stejný)
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.04.2024 14:50)
   Vážený pane Čeledo, 
   na Váš dotaz odpovídá místostarosta Mgr. Miroslav Knotek: 
   O parkovacím domě uvažujeme od roku 2017, kdy hlavní město Praha potvrdilo zájem o jeho realizaci. Městská část není schopna vygenerovat částku odhadem přes 120 mil. Kč na jeho realizaci. Počítali jsme s jeho zařazením do systému P+R, což v té době mělo logiku v návaznosti na připravovanou rekonstrukci trati do Berouna. Bohužel následující vedení Prahy tomuto projektu, i přes naše upozornění na platné stavební povolení, nevěnovalo dostatečnou prioritu.
   Dnes jsme v situaci, kdy náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) mluví o podmínce financování P+R nejprve zavedením modrých zón. Otázka modrých zón je v pozici otázky pro naše občany zda ano, či ne. V uvědomění si finančních požadavků tohoto záměru. Zároveň nedochází k dostatečné garanci parkování v blízkosti bydliště, atd. 
   Záměr by měl být realizován v celé městské části, tak aby nedošlo k vytlačení aut pouze z centrálních částí do okrajových. Městská část nezavádí modré zóny, ale chce slyšet od občanů, zda si uvědomují všechna pro a proti. Na základě veřejného projednání by pak došlo k případnému zavedení modrých zón. Zatím jsme v pozici diskuze a projednání záměru s občany.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Dotaz o pronájmu (Daniel Petřík 24.03.2024 14:23) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli městská část Radotín pronajímá nebytové prostory, jako to například mají na stránkách jiné části Prahy.
  Děkuju moc a přeji hezký den !
  DP
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2024 9:30)
   Dobrý den, pane Petříku, 
   děkujeme za Váš dotaz. V současné době Městská část Praha 16 nedisponuje volnými nebytovými prostory. Pokud by takové nebytové prostory byly uvolněny a nabízeny k pronájmu, byly by zveřejněny.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Zábradlí. (Ivan Klusáček 21.03.2024 11:08) – Obecné téma
  Proč je na chodníku u Janky Radotín zábradlí?Viz obrázky.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2024 9:28)
   Dobrý den, pane Klusáčku,
   zábradlí ve Vrážské je požadavkem Policie ČR. Investor úpravy vjezdu do areálu Janky je Správa železnic, která bude reklamovat provedení u dodavatele zábradlí.
   Jana Hejrová
 • Otázka: placený rentgen (Lenka 14.03.2024 14:12) – Sociální oblast
  Dobrý den, již asi cca 2 roky platíme v místním zdravotním středisku 200 Kč za rentgen, ačkoliv tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Může mi někdo vysvětlit, proč se to děje?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.03.2024 10:14)
   Dobrý den, 
   děkujeme za dotaz, na který odpovídá Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Úkony za rentgen jsou od zdravotní pojišťovny propláceny, ale v nedostatečné výši. V úhradové vyhlášce nebyly v posledních letech zohledněny všechny okolnosti, které prodražují provoz RTG zařízení a laboratoří.
   Na trhu práce nejsou k dispozici RTG laboranti. Když se někdo objeví, zpravidla má vysoké požadavky na mzdu. 
   Výrazným způsobem se zdražil popis snímků. Ten musí provést specialisté, personál tak musí snímky přenášet do vzdálených IT prostředí. V okamžiku, kdy má provozovatel jen jedno RTG pracoviště, jedná se o další ekonomickou zátěž. 
   Pokud by se nepodařilo dohodnout se s pojišťovnami, částka, kterou zaplatí pacient, by byla ještě vyšší. Vzhledem k tomu, že zřizovatelem zdravotnického zařízení v Radotíně je Městská část Praha 16, je naším cílem rentgen zachovat. 
   Rentgenové pracoviště v Radotíně provozuje MUDr. Vrecion. Jedná se o nezbytnou zobrazovací metodu k provozu jeho chirurgické ambulance. Z toho důvodu byla doktoru Vrecionovi snížena výše úhrady za nájemní smlouvu, v opačném případě by musel provoz dotovat ze svého. Rentgen ale využívají, a jsou na něm závislá, i další odborná pracoviště, jako ortopedie, plicní nebo ORL. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová