OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Letní čas (Vlaďka 15.11.2018 13:45) – Obecné téma
  Dobrý den. Hodiny naproti restauraci Na Viničkách stále ještě ukazují letní čas. Nešlo by s tím něco udělat? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.11.2018 14:04)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který jsme nahlásili jako poruchu veřejných hodin společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP), která se stará o údržbu veřejných hodin a veřejného osvětlení v hlavním městě Praze. 
   On-line formulář najdete zde: 
   https://www.thmp.cz/hlaseni-poruch-vo/uncategorised/hlaseni-poruch. Případně lze využít dispečink na bezplatné lince 800 40 40 60.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: harmonogram přistavování kontejnerů na bioodpad (Hana Špačkova 14.11.2018 18:33) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych poprosila,zda by se nemohly střídat dny na stanovištích při pristavovaní kontejnerů na bioodpad.Nechci prudit jsem ráda,že to funguje,ale bohužel zrovna U vápenky je to vždy ve čtvrtek a zrovna čt já to nikdy nestihnu.Kdyby to bylo možné budu vám nesmírně vděčná,nebot je to pro mě velká uleva,když nemám možnost si to sama odvezt do sb.dvora.Díky moc Spačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.11.2018 10:54)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín: 
   Při plánování jarních svozů bioodpadu prověříme možnost změny trasy a svozového dne. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Provozovatel bazénu (Zuzana 08.11.2018 20:45) – Výstavba
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdo bude provozovatelem nového krytého bazénu, na koho konkrétně se mohu v budoucnu obrátit. Děkuji, Zuzana
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.11.2018 10:30)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Předpokládáme, že bazén bude spravovat Radotínská, o.p.s., která již dnes provozuje Sportovní halu a Biotop. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová


 • Otázka: Cementárna (Pavlína Sládková 05.11.2018 10:43) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  dnes t.j.5.11.2018 je údolí okolo cementárny zahaleno do mlhy, přes kterou se ani slunce nemůže dostat. Mlha ale začíná při sjezdu od Lockova u cementárny. Není hlášená nějaké porucha?
  Děkuji za odpověď případně za prověření Sládková
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.11.2018 13:38)

   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:
   Společnost Českomoravský cement žádnou havárii ani závadu nehlásila. Stav jsme ověřili i přímo u ředitele cementárny Ing. Damaška – vše je v pořádku. Mlha, která stoupala od řeky do údolí se dnes patrně udržela déle.

 • Otázka: hudební program na posvícení (Hana Špačková 09.10.2018 11:06) – Kultura
  Dobrý den,mužete mi prosím napsat časový program Radotínského posvícení,jedná se mi o vystoupení Janka Ledeckého a Olgy Lounové v kolik asi vystoupí.Díky moc Spačková
 • Otázka: posvícení (Macková Jaroslava 08.10.2018 9:58) – Kultura
  Mám dotaz ohledně programu na Havelském posvícení. V Novinách Prahy 16 je jako účinkující uveden i Ivan Hlas, ale na plakátech není.Je to můj oblíbený zpěvák, proto mě zajímá, zda vystupovat bude nebo ne. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.10.2018 11:17)
   Dobrý den, 
   Ivan Hlas na Havelském posvícení v Radotíně vystupovat nebude, a to proto, že je nemocný. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Penny (M.Kárová 01.10.2018 22:19) – Obecné téma
  Jak je možné, že veřejnost neví o uzavření Penny marketu?DI
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.10.2018 13:59)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Na radnici rovněž nevíme, že je Penny Market zavřený. Nevíme tedy ani důvod. Vlastník či provozovatel podobných obchodů nemá za povinnost podobné přerušení provozu hlásit, vyjma rozsáhlejších stavebních úprav, které se musí v rámci stavebního řízení nahlašovat či řešit stavebním povolením na základě předložené stavební dokumentace. Myslím, že je ale v jeho zájmu, aby informoval svoje klienty, že dojde k přerušení provozu a na jak dlouho, s případným odkazem na nejbližší jinou provozovnu Penny Marketu.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Centrum Radotín, voda a osvětlení (Eva Knollová 01.10.2018 10:25) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  dovolím si připomenout své dva dotazy z 5. 7. 2018, na nějž se mi zatím nedostalo odpovědi:

  1. Jak bude v nové Centru Radotín řešeno nakládání s dešťovou vodou? Počítá se se zbudováním retenční nádrže, z níž by bylo možné zachycenou dešťovku čerpat na závlahu zelených ploch v nejbližším okolí?

  2. Jaké bude voleno osvětlení (nejen) v okolí nově budované radnice? Na informačním panelu 1 jsou vyobrazena světla odpovídající těm před dobřichovickou ZŠ: svítí spíš do větví stromů a do nebe, než aby směřovala světlo na zem. V Radotíně budou lampy svítit chodcům na cestu, ne plašit ptáky, že?

  A přidám třetí dotaz:
  Uvažuje se zbudování pítka (jako je u kostela) také v Centru Radotín, případně na stávajícím sídlišti na nám. Osvoboditelů? Chodí si tam totiž hrát i děti, které nemají zdejší hřišťátka přímo před domem...

  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.10.2018 13:55)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Centrum Radotín má v současné době zpracovanou architektonickou studii, která tyto jednotlivosti neřeší. Přesto Vás mohu ujistit, že nakládání s dešťovou vodou bude řešeno tak, aby tato voda byla využívána v maximální míře pro zavlažování, i jako voda užitková. Vaše další dva náměty týkající se osvětlení a pítka uplatníme při zpracování projektové dokumentace. Její zpracování proběhne v období 2019-2020.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: překážející auta (anonym 18.09.2018 14:55) – Doprava
  Dobrý den,již několik let parkují v ul. Ametystová (v rozmezí domů č.p. 29 - 35) tři vozidla VW Golf (modrý, sv.zelený, tm.zelený). Vozidla nemají platnou STK, nejspíš jsou nepojízdná a jen zabírají místo. Dá se to nějak vyřešit ? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.09.2018 11:45)
   Dobrý den,
   děkujeme za nahlášení, Váš podnět jsme odeslali na Správu služeb HMP (https://www.sshmp.cz/sluzby/nahlaseni-vraku/). 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Nepřiměřený hluk při koncertu_burčákobraní (Daniela 16.09.2018 11:12) – Kultura
  Dobrý den, jsem velmi hrdá na to, že jsem občanem Radotína. Pořádají se tu úžasné kulturní i jiné akce, Radotín kvete před očima. Ale přeci jenom to, co se dělo večer po burčákobraní překročilo meze únosnosti. Asi nechci ani vědět, o kolik hluk překročil povolenou mez. Prosím pro příště, bylo by možné trochu ztlumit hudbu? Tohle bylo opravdu příliš hlučné, dunění atd... Vše bylo slyšet hodně daleko od biotopu. Nedokážu si představit, bydlet přímo u biotopu... Přeci jen je dobré brát v potaz i to, že lidé v okolí by se rádi vyspali, děti, staří, mladí, nemocní... A ještě to ani neskončilo ve 22,00h, ale až před půl jedenáctou. Moc prosím příště při těchto akcích myslet i na občany, kteří se této akce neúčastní. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.09.2018 10:35)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět. Poslední hudební vystoupení na letošním 10. ročníku Radotínského burčákobraní pořádaném na koupacím biotopu, bylo prodlouženo kvůli lehkému zpoždění začátku tohoto koncertu a kvůli prosbám velkého davu posluchačů, který si v závěru vystoupení posledních účinkujících vyžádal přídavek dvou skladeb. Celková produkce oblíbené akce byla pořadateli sestavena tak, aby byl ve 22 hodin konec celého programu.
   Za způsobené komplikace se proto velmi omlouváme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová