OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: opět dětská hřiště (novotná 27.03.2019 11:41) – Obecné téma
  proč to nejde v Radotíně, když např. u hl. nádraží je Dětské hřiště, které se nachází v parku blízko hlavního vlakového nádraží, je čisté, dobře udržované a trvale hlídané. Architekti se při vytváření projektu nechali inspirovat právě městem Praha. Jednotlivé části hřiště představují různé pražské památky a atrakce.

  Naleznete zde například zmenšenou petřínskou rozhlednu (lanová pyramida), Staroměstské náměstí (hodiny obklopené domy uprostřed hřiště), pražská ZOO (lavička z krokodýla), Karlův most (lanový most) atd. Dále jsou zde 3 pískoviště se skluzavkou pro malé děti, velká věž na lezení nebo zipline pro starší děti, malý domeček, houpačky, lavičky a několik dřevěných atrakcí. Návštěvníkům jsou k dispozici čisté a udržované toalety. Proč?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 17.04.2019 11:26)

   Dobrý den, paní Novotná,
   bohužel nevíme, co přesně máte na mysli. Nicméně se domníváme, že možností pro děti – hřišť a sportovišť – je v Radotíně velké množství s ohledem na to, o jak malou městskou část se jedná. Seznam dětských hřišť v Radotíně najdete pod tímto odkazem: https://www.praha16.eu/Detska-hriste

   Pokud můžeme jmenovat konkrétně, pak tři dětská hřiště se nacházejí na prostranství mezi panelovými domy na novém sídlišti, kde najdete největší a nejlépe vybavené dětské hřiště v Radotíně.  V těsné blízkosti se nachází víceúčelové hřiště určené pro míčové hry. Další je na „starém“ Sídlišti (hřiště víceúčelové určené pro míčové hry a dětské hřiště osazené herními prvky) nebo u sokolovny. Dětská hřiště najdete u Beach Arény u ulice K Lázním, v ulici Jarmily Novotné, za knihovnou v Loučanské či u řeky, resp. ve Výpadové ulici. Je zde i velké množství sportovišť včetně skateparku, dětského dopravního hřiště, koupacího biotopu, dokončuje se bazén …

   S pozdravem
   Eva Javorská

 • Otázka: bazén a plavání pro MŠ (Eva Knollová 23.03.2019 6:35) – Obecné téma
  Dobrý den,
  v Metru z 21. 3. jsem se dočetla, že s otevřením bazénu se v první fázi počítá pouze pro potřeby ZŠ.
  A co MŠ? Ta bude do bazénu smět až později?
  Letošní předškoláci byli ochuzeni o kurz plavání se zdůvodněním, že přece není nutné jezdit na podzim na Barrandov, když budou moci plavat na jaře 2019 přímo v Radotíně.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.04.2019 8:52)
   Dobrý den, 
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   S radotínskou mateřskou školou jsme o návštěvách během zkušebního provozu jednali. S pravidelnými návštěvami počítáme od září. Nicméně příležitostně, podle programu školy a zájmu rodičů, by školka mohla bazén navštěvovat. Více informací získáte u ředitelky mateřské školy, Mgr. Rohlíkové. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Pálení odpadu (Jana 10.04.2019 20:58) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěla bych požádat odbor životního prostředí, aby zasáhl proti člověku, jenž svým chováním velmi znečišťuje ovzduší v blízkosti školy a přilehlého sportoviště. Jedná se o dům v ulici K lázním 341/4 (druhý dům od hřiště s umělou trávou), kde se zcela evidentně pálí v kamnech věci, které do kamen nepatří. Už prostý pohled přes plot leccos napoví. Lituji děti, které zde hrají lakros či fotbal a musí kvůli cizí bezohlednosti dýchat ten dusivý a štiplavý kouř nejčastěji pod rouškou tmy. Chápu, že je obtížné chytit dotyčného za ruku, zejména pokud se tak děje mimo pracovní dobu úřadu, ale věřím, že existuje způsob, jak takovému jednaní zamezit. Předem Vám děkuji za ochotu. Jana
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.04.2019 9:58)
   Vážená paní Jano,
   děkujeme za Váš podnět, Oddělení životního prostředí našeho úřadu situaci prověří, podle výsledku šetření bude určen další postup. 
   S pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: Použité injekční stříkačky (Irena Hrychová 02.04.2019 14:19) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam mohu odnést použité jednorázové injekce, které jsem si musela píchat v době své nemoci. V lékárně je nechtějí, praktický lékař také ne a sběrný dvůr také ne. Nemyslím si, že je vhodné vyhodit je do obyčejné popelnice na směsný odpad. Kam je tedy mohu v rámci Prahy 5 odnést? Děkuji za odpověď Irena Hrychová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.04.2019 15:13)
   Dobrý den, 
   pražský magistrát (resp. Oddělení odpadů Odboru ochrany prostředí, tel.: 236 004 457) je toho názoru, že jedinou možností je vrátit použité injekční stříkačky zpět ošetřujícímu lékaři. Tento materiál nepatří do lékáren, sběrných dvorů a nevezmou Vám jej ani v rámci sběru nebezpečného odpadu. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: deponie Na Rymáni (beránek josef 31.03.2019 15:54) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je někým odsouhlasené ukládání sutě a hlíny na "Homolku" u drážního domku na konci ulice Na Rymáni?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.04.2019 9:27)
   Dobrý den, pane Beránku,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Markéta Korčáková z Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí našeho úřadu: 
   Na podnět Oddělení životního prostředí ÚMČ Prahy 16 ze dne 22.3.2019  vydal stavební úřad pod čj. 005900/19/OVDŽP dne 27.3.2019 výzvu k bezodkladnému zastavení prací nepovolených terénních úprav. Nebude-li výzvě vyhověno, stavební úřad vydá rozhodnutí, kterým nařídí zastavení prací na stavbě. Dále bude do konce tohoto týdne zahájeno řízení o odstranění nepovolených terénních úprav.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Sběrný dvůr (Jiří Frankl 25.03.2019 14:43) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  (Dotaz nízká priorita, jen mi to vrtalo hlavou)
  Došlo k nějaké organizační změně v sběrném dvoře Radotín?
  Dle mých zkušeností, zde vždy vše fungovalo na výbornou.
  Nyní je vše pomalé. Byl jsem překvapen tím, že je zde spousta nových cedulí, pracovníci vypadají, že jsou zatíženi nesmyslnými procesy, je pravda, že mají pěkné nové vestičky, ale vše trvá tak 3x déle než v minulosti. Působí to na mne dojmem nevhodného manažerského vedení nebo rozhodování. Co se v sběrném dvoře přihodilo, pokud je tam nové vedení tak svou práci neodvádí zrovna dobře a rád bych touto formou poskytl zpětnou vazbu. Soustředím -li se na pracovníky samotného sběrného dvora ti pracují jak nejlépe mohou. Vypadá to jako by jim někdo dával neadekvátní příkazy, které ve svém důsledku zdržují. Nebo se něco změnilo legislativně?
  Jen jsem chtěl poskytnout zpětnou vazbu, aby se dalo zamyslet nad optimalizací (nejlépe vše vrátit do původního stavu kdy to fungovalo) Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2019 11:31)
   Dobrý den, pane Frankle,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které sběrný dvůr provozují:
   Ke změnám ve sběrném dvoře skutečně došlo. A to jak organizačním, tak personálním. Pracovníci ale nejsou zatíženi žádnými dalšími úkoly navíc, pouze se důsledně vyžaduje plnění těchto povinností.
   Nicméně musíme přiznat, že celý proces odevzdání odpadu je opravdu o něco pomalejší. Důvodů je hned několik. Jednak se navýšil objem převzatých odpadů řádově o deset procent, dále je bez výjimek vyžadováno prokázání oprávnění k uložení odpadu příslušným dokladem totožnosti a naprostou nezbytností je přítomnost osoby, která chce odpad uložit. 
   Poslední příčinou je dodržování bezpečnosti práce – v době, kdy dochází k manipulaci s kontejnery, celý areál uzavíráme. K tomuto kroku jsme byli nuceni přistoupit kvůli nezodpovědnému chování a nepozornosti osob, které do sběrného dvora vjíždějí. 
   Mohu ale potvrdit, že k největšímu zdržení dochází proto, že se lidé opakovaně ptají obsluhy, proč musí předkládat průkaz totožnosti…
   Máte-li nějaké další dotazy, které jsme Vám tímto nezodpověděli, nabízíme možnost osobního setkání. Schůzku je možné domluvit prostřednictvím e-mailu: milan.kubec@praha16.eu
   Jana Hejrová
 • Otázka: omezení vstupu na urnový háj (Zdeněk Fiala 22.03.2019 11:27) – Obecné téma
  Dobrý den. Rád bych se zeptal, proč je uzavřen vchod na urnový háj od směrem od lesní cesty - objevil se zde před několika týdny řetěz se zámkem. Pokud zůstává otevřen pouze hlavní vchod, myslím, že to bude činit problémy lidem, kteří mají hrobová místa v horní části urnového háje - budou se přinášet plné a těžké truhlíky s hlínou a květinami a určitě to bude velmi nepohodlné pro všechny, kteří budou muset tyto těžké věci nosit přes celý hřbitov. Nebylo by proto rozumné upravit oplocení a udělat ještě jeden vchod pro horní část urnového háje? Myslím, že by to mnozí ocenili. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.03.2019 14:33)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, v jejichž gesci je i správa a údržba radotínských hřbitovů: 
   K uzavření horního manipulačního vstupu došlo ze dvou důvodů. Jednak do nádoby na hřbitovní odpad občané z okolí odhazují svůj domovní odpad, druhý důvod je bezpečnostní. Jedná se o nezpevněnou plochu a neoficiální vstup, který je určen pouze pro údržbu hřbitova a nikoliv pro veřejnost. 
   O žádné úpravě tohoto vstupu neuvažujeme. 
   Děkujeme za pochopení.
   Jana Hejrová

 • Otázka: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (Jiri Vrba 22.03.2019 9:31) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  přistěhoval jsem se, nevím jaký tu jsou výhody důchodce se zahrádkou ,
  když jsem se přistěhoval.
  Na Smíchově je holič, masáže, cvičení pro důchodce.
  Rozdávají komposter atd.
  Děkuji Vrba
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.03.2019 13:47)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Radotínská radnice například částečně dotuje poznávací zájezdy pro místní seniorky a seniory. Předprodej těchto zájezdů se koná 1. dubna v Kulturním středisku „U Koruny“. Konečná cena je pro seniory 200 korun. Bližší informace najdete zde: Předprodej zájezdů pro seniory
   Jednou za tři měsíce můžete zajít na tzv. čaje o třetí, které se konají v Kulturním středisku „U Koruny“. Jde o program s hudbou, občerstvením a zábavou. Vstup je pro radotínské seniory zdarma. Další "čaj" se koná 4. června. Jak taková setkání probíhají si můžete přečíst v článku: Odpolední dýchánek při čaji.
   Dále zde funguje Klub aktivních a nestárnoucích (zkratka je KAAN), který pořádá různé akce, například v knihovně v Loučanské ulici, různé vycházky, koncerty, atd. Program obvykle zveřejňujeme na našem webu. 
   V domě s pečovatelskou službou mohou radotínští senioři zajít na masáž (cena je pro klienty pečovatelské služby 70 korun, pro ostatní seniory 90 Kč). Na masáže je třeba se objednat, a to přímo u vedoucí Pečovatelské služby Praha – Radotín, paní Ivany Krásné.
   Každý pátek můžete zajít na cvičení (spíše protahovací cviky). Cvičení je cca od 9.30 hodin v domě s pečovatelskou službou v ul. K Cementárně. Bližší informace opět podá paní Ivana Krásná, před první návštěvou se, prosím, domluvte s ní.
   Více informací o pečovatelské službě a pečovatelském domě najdete v tomto článku. 
   Kompostéry naše městská část nezajišťuje. Radnice organizuje svoz bioodpadu, a to prostřednictvím technických služeb. Aktuální informace o místě a času přistavení najdete v tomto textu: Jarní svoz bioodpadu.
   Budete-li chtít bližší informace, obraťte se na mě prostřednictvím e-mailu: jana.hejrova@praha16.eu.
   Děkuji.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Havelské posvícení (Jitka Kamarýtová 19.03.2019 8:53) – Kultura
  Dobrý den. Ráda bych věděla kdy se můžu, jako prodejce, přihlásit na Havelské posvícení. Děkuji. Jitka Kamarýtová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.03.2019 13:32)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš zájem účastnit se Havelského posvícení. Elektronické přihlášky včetně podmínek pro prodejce budou zveřejněny nejpozději do 12. května. Registrovat se budete moci do 30. června 2019. Bližší info bude na radničním webu: https://www.praha16.eu/Pro-prodejce-1
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Nebezpečný sloup veřejného osvětlení (Zdenek Beranek 18.03.2019 15:14) – Obecné téma
  Dobry den, na rohu ulice U Sanatoria a Strážovská je od víkendu silně nakloněný sloup veřejného osvětlení, který hrozí pádem. Prosím o urgetní zajištění nápravy než na někoho/něco definitivně spadne. Děkuji.
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 19.03.2019 11:30)

   Vážený pane Beránku,

   děkujeme za upozornění na nebezpečně nakloněný stožár veřejného osvětlení. Závada je nahlášena na správce veřejného osvětlení, tedy společnost Technologie hlavního města Prahy, s upozorněním, že jde o stav ohrožující bezpečnost. 

  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 20.03.2019 12:06)
   Dobrý den,
   dnes bylo místo našimi pracovníky kontrolováno, oprava zatím neproběhla. Opětovně proto byla závada urgována na správci veřejného osvětlení se zdůrazněním, že se jedná o havarijní stav.