OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: křižovatka u Koruny podruhé (Josef Kubásek 12.04.2021 22:15) – Životní prostředí
  Dobrý den, díky za odpověď, ale kolony byly roky nejvíc v pracovní dny po ránu bez ohledu na křižovatku. To co se děje od začátku stavby je jiná liga. Dnes od sedmi ráno do pěti odpoledne v kuse. Když ne rymáň, tak dejte na karlickou k černošícím k přejezdu semafor a pouštějte auta od černošic aby nonstop celý den nehulili lidem tady pod okna, ať stojí na poli. Jestli se s tím něco neudlá léto tu nepřečkáme :/ kubásek
  • Odpověď: (Eva Javorská) 14.04.2021 11:13)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Opětovně žádáme investora stavby a MHMP o přenastavení semaforů či o opravu provizorního vodorovného značení. Povedlo se nám domluvit opravu propadlé vozovky kolem kanalizační šachty u Koruny a mimo jiné budeme nápravy žádat i na dnešním velkém jednání se všemi investory velkých investičních akcí v Radotíně, které bude na radnici.
   Jak jsme již zmínili, rekonstrukce křižovatky není akce městské části, ale TSK Praha, proto si nemůžeme určovat, kde budou semafory, či jak budou nastavené.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Hluk a nevzhledné okolí (Tereza Bezděková 12.04.2021 15:45) – Životní prostředí
  Ráda bych se zeptala, proč se musí udržovací řez 3 stromů v mateřské školce na starém Sídliště provádět o svátečním dni? V jiných obcích tyto hlučné aktivity reguluje vyhláška, kdy je např. zákaz provádění těchto činností o víkendech. Nebo si myslíte, že celých 6 hodin, kdy se prořez prováděl a najednou byly v provozu 3 motorové pily, je vhodná aktivita na Velký pátek?

  Se zájmem jsem si dále přečetla článek o výsadbě nových stromů, částečně jako náhrada za pokácené dřeviny. Bude zkulturněn také prostor za kontejnerovým stáním na starém Sídlišti (naproti zastávce MHD) v prostoru parčíku před hřištěm? Neuvažujete dále o zvelebení betonové terasy nad zastávkou autobusu? Výhled na betonovou dlažbu, zarostlé neupravené květináče na rohu chodníku, kolonu aut na Karlické, smradlavé autobusy před domem nebo smetiště odpadků mne již delší dobu neláká. Na základě článku uveřejněného v Našem regionu, kdy do Radotína mělo putovat několik legendárních betonových květináčů od MČ Praha 5, se dotazuji, kde našly či najdou své využití?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.04.2021 17:40)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Ing. Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí našeho úřadu: Ořez 3 stromů v MŠ byl proveden co nejrychleji po dohodě a konzultaci s odborným dendrologem s ohledem na co nejmenší dopady na ptáky, kteří začínají hnízdit.
   Za vzniklé nepohodlí se omlouváme, přestože na území hl.m.Prahy žádná vyhláška, která by upravovala hladinu hluku během dne není. Odd. ŽP nemá informace o „zkulturnění“ prostoru za kontejnerovým stáním u hřiště na starém sídlišti ani o „zvelebení“ terasy nad konečnou zastávkou autobusu. Betonové osmihrany u konečné zastávky BUS jsou zahrnuty do letošního osazovacího plánu a budou v nedalekém časovém  horizontu vyčištěny a  osazeny. Co se týká velkých betonových květináčů, odd. ŽP nemá bližší informace.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: křižovatka u Koruny (Josef Kubásek 12.04.2021 16:16) – Životní prostředí
  Dobrý den,od prací na křižovatce pod korunou jsou na karlické neustálé kolony. Dneska skončil zákaz pohybu mezi okresy kolona trvá už od sedmi ráno a to je čtyři odpoledne. Je super že starosta dává od křižovatky ruce přyč a dokonce se nechal slyšet že tím podporuje zdraví lidí ale tady se nedá bydlet. Nonstop hluk, dusíme se smradem aut a domy úplně drnčí. Co bude úřad dělat? to by pro jednou nešlo konečně otevřít jednosměrně Rymáň - když těd do škol stejně nikdo nechodí? Vím že tam byl nějaký problém ale to jste snad proboha mohli nějak vyřešit času na to bylo dost. totéž vaše odpovědi kolem nastavení semaforů je to už já nevím čtrnáct dní a vůbec nic se nezměnilo! :X kubásek
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.04.2021 17:37)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Ing. Petr Šiška, radní pro oblast dopravy MČ Praha 16: Vámi popisovaný stav kolon je jednoznačným důkazem, že je rekonstrukce křižovatky nezbytná. Počet vozidel není možné násilím regulovat, prostě je to fakt a důsledek civilizačního rozmachu, kde je mimo území Radotína a Prahy obecně intenzivní výstavba RD. Jediné, s čím s Vámi zásadně nesouhlasím, je objížďka kolem škol. To opravdu není možné ani v teoretické rovině, zvláště, když se zde nejedná o rekonstrukci na pár týdnů, ale na hodně měsíců. Čistě teoreticky by to mohlo jít nějaký víkend, ale jen teoreticky. Veškeré stavby a rekonstrukce na území Radotína jsou již jejich investory dlouho připravované, snažíme se zajistit jejich kooperaci tak, aby to Radotín neobtěžovalo ani o jeden zbytečný den navíc. Je nám líto, že je situace tak nepříjemná, ale opět musím napsat, že rekonstrukce i s následky, které přináší nyní ukazuje, že je naprosto nezbytná. Prosím za nás i investora (TSK HMP) o trpělivost a pochopení. 
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Parkování za poštou (Markéta 08.04.2021 21:44) – Obecné téma
  Dobrý den,od včera jsou na malém parkovišti po celé délce na straně k potoku značky Zákaz zastaveni. Bez časového označení.Můžete prosím poskytnout bližší informace jak dlouho a v jakém rozsahu to bude platit? Už takhle je parkování problematické...Moc děkuji. MEWV8
  • Odpověď: (Eva Javorská) 09.04.2021 13:45)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy našeho úřadu: dopravní značení zákaz zastavení na parkovišti za Českou poštou bylo osazeno stavbou na požadavek Policie ČR – Dopravní inspektorát z důvodu zajištění výjezdu vozidel stavby z prostoru zařízení staveniště. Po prověření celé situace jsme došli k závěru, že předmětné dopravní značení na parkovišti není v současné době potřeba a bude neprodleně odstraněno.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Prvomajova (novotná 03.04.2021 21:03) – Obecné téma
  Prosim o kontrolu soucasneho stavu ulice a chodniku ul
  Prvomajove. Nakladni auta ji totalne zanesla bahnem, ktere se meni na rozvirenou clonu prachu,dekuji z.novotna
  • Odpověď: (Eva Javorská) 06.04.2021 9:12)
   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění. O úklid komunikací znečištěných po stavebních vozidlech se stará stavba. Poslala jsem žádost hlavnímu stavbyvedoucímu o častější kontrolu a úklid ulice Prvomájová.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Stavba Slavičí údolí 2 (Jolana Šádková 28.03.2021 12:05) – Životní prostředí
  Dobrý den, píšete, že projekt byl zamítnut a tím pádem předpokládám, že se stavět nebude.
  Já jsem však včera získala jiné informace od opozice a od lidí, co dělali petici proti výstavbě, že prý byl projekt schválen a to ještě ve větším rozsahu, než proti čemu byla petice.
  Mohu se tedy zeptat v jaké fázi tedy vše je. Bude se stavět či nikoliv a pokud ano tak co?
  Děkuji
  Jolana Šádková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 31.03.2021 11:01)
   Dobrý den, paní Šádková, 
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Miroslav Knotek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Pravděpodobně myslíte záměr nebo studii zástavby ve Slavičí ulici. Ohledně tohoto záměru nám byla doručena studie nového řešení, kterou jsme poslali všem členům stavební komise. Stavební komise je poradní orgán rady městské části, která názor komise respektuje jako názor městské části. Komise konstatovala, že záměr je příliš objemný a nehodí se do této lokality. Toto stanovisko bylo i odesláno předkladateli studie. Mimochodem, byla to už třetí studie v posledních dvou letech. Všechny studie byly připomínkovány z důvodu objemnosti, parkování nebo uspořádání. O tom, zda se bude stavět, nebo nebude, nerozhoduje samospráva, ale stavební úřad na základě dodržení podmínek Pražských stavebních předpisů a územního plánu. 
   S iniciátorem petice panem Neužilem jsem se sešel a seznámil ho se záměrem a vyjádřením stavební komise. Zároveň jsem ho informoval, jak dále postupovat. Proto mne překvapuje Vaše vyjádření, že opozice a petenti tvrdí, že stavba je schválena. Zatím se nic takového nestalo a zřejmě někdo poskytuje zavádějící informace. Zatím nevíme, co se tam postaví. To bude předmětem územního a stavebního řízení. K těmto řízením se budou vyjadřovat dotčené orgány a samozřejmě mohou i občané nejen Slavičí ulice.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: přístup do Slavičího údolí (Irena Blažková 05.02.2021 19:34) – Výstavba
  Dobrý den, Slavičí údolí je jedno z nejkrásnějších míst v Radotíně a je častým cílem procházek. Bohužel přístup do něj není možný tak, jak by každý čekal, totiž Slavičí ulicí - tato ulice je slepá. Do údolí se musí oklikou buď pěšinou v lese nebo pěšinou za zahrádkami podél strouhy po druhé straně údolí. Ksždý víkend je tedy možno vidět skupinky turistů, kteří projdou Slavičí ulicí nakonec a zase se zklamaně vrací zpět, přitom se vyptávají, kudy se do Slavičího údolí dostat. Pak je také možno pozorovat skupinky lidí, často s koly nebo kočárky, jak se snaží projít pěšinou směrem ze Slavičího údolí podél strouhy, ale protože pěšina je zarostlá trním a ujíždí do strouhy, někteří padají a mnozí peprně nadávají. Nebylo možné toto řešit např. odkupem malého pruhu pozemku na konci Slavičí ulice, aby se zde vytvořil průchod pro pěší?
  Děkuji za odpověď a zdravím.
  Irena Blažková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 26.03.2021 8:48)
   Dobrý den,
   děkujeme za podnět, který jsem předala k řešení na Oddělení Místního hospodářství. K první části dotazu - OMH zařídí umístění naváděcí cedulky u křižovatky ulic V Edenu a Slavičí. K druhé části dotazu - s výkupem pozemku pro pěšinu je to obtížnější, protože nelze dělit lesní pozemek. Pokusíme se domluvit s Lesy ČR na úpravě stezky podél Skalního potoka, ale nemůžeme slíbit kladný výsledek.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Stavba Slavičí údolí (Jolana Šádková 23.03.2021 16:17) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  dozvěděla jsem se, že snad na konci ulice Slavičí či jinde v blízkosti Slavičího údolí se přemýšlí o postavení několika domů asi třípatrových. Je prosím pravda, že se skutečně o něčem takovém přemýšlí? Pokud ano, můžete mi prosím na e-mail jolana.sadkova@seznam.cz zaslat plán projektu, který prý již radnice obdržela (tedy podle toho, co jsem slyšela). Děkuji. Jolana Šádková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 24.03.2021 11:35)
   Dobrý den,
   Stavební komisi byla podána žádost s projektem, ale byla zamítnuta, v této době se vše řeší. Projekt Vám bohužel zaslat nemůžeme, protože byl součástí zamítnuté žádosti.
   Přeji pěkný den,
   Eva Javorská
 • Otázka: Opět hluboké výmoly (Lenka 11.03.2021 15:09) – Doprava
  Dobrý den,

  25.1. jsem vkládala informaci o hlubokých výmolech v ulici Staňkovka. Děkuji, že byly výmoly hned následující den po mém dotazu zasypány. Bohužel musím kvůli stejnému problému psát znovu.
  Jde o to, že použitý materiál byly kamínky, které slouží jako posyp v zimě. No, tento materiál ve výmolech nevydržel ani 14 dní a téměř ve všech nezbylo nic. Výmoly jsou tedy ve stejném stavu, jako by se nic nestalo. Tímto tedy opět žádám o jejich zasypání, tentokrát ale něčím, co bude trvanlivější, než kamínky.

  Předem děkuji, Lenka Jansová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.03.2021 12:44)
   Dobý den,
   děkujeme za upozornění, problém jsem předala k vyřešení pracovníkům Odboru Místního hospodářství, kteří zajistí opravu výmolů.
   Přeji pěkný den,
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 18.03.2021 11:44)
   Dobrý den,
   obdrželi jsme zprávu z Odboru Místního hospodářství, že vozovka v ulici Staňkovka bude frézována. Opravu je třeba dělat v teplém a slunném počasí, předpokládaný termín je duben/květen. Do té doby budou výmoly provizorně zasypány štěrkem.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Osvětlení nového přechodu "U Ondřeje" (Jiří Sladký 02.03.2021 21:32) – Doprava
  Dobrý den, proč stále nesvítí osvětlení nového přechodu "U Ondřeje"? Slibovali jste že bude funkční ke konci ledna, teď je březen a stále nic :-(
  Přecházení za tmy je tam často o život, mnozí řidiči přechod ve tmě neregistrují.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.03.2021 15:18)
   Dobrý den, pane Sladký, 
   děkujeme za Váš dotaz. Nesvítící osvětlení u nového přechodu na Výpadové ulici jsme znovu urgovali na Technické správě komunikací hlavního města Prahy. 
   Důvodem jsou administrativní průtahy na straně investora (TSK) náprava by měla být sjednána co nejdříve. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.03.2021 12:44)
   Dobrý den, pane Sladký, 
   dovolujeme si Vás informovat, že od pátku 12. března funguje přisvícení přechodu ve Výpadové ulici. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová