OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zakázky (Anna Mertová 14.10.2021 12:13) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde mohu najít směrnici pro zadávání zakázek malého rozsahu. Tedy pro takzvané VZMR. Děkuji. A. Mertová
 • Otázka: Lávka přes koleje (Monika Kučerová 11.10.2021 8:46) – Výstavba
  Dobrý den.
  Mám dotaz ohledně lávky přes koleje.Kolegyne dojíždí vlakem od Berouna časně ráno a při prvních ranních mrazících bylo dosti nebezpečné lávku přejít.Mate v plánu to nějak řešit nebo až při častých úrazech občanů.
  Děkuji s pozdravem
  Kučerová Monika
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.10.2021 13:49)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Informaci s žádostí o nápravu jsem poslala na Správu železnic, která má provizorní lávku na nádraží, včetně její údržby, na starost. Již kontaktovali firmu, která pro ně údržbu zajišťuje a bude proveden posyp jemným pískem, aby povrch neklouzal.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Havelské posvícení (Lubomír Nový 07.10.2021 12:40) – Kultura
  Dobrý den, nejsem z Radotína, přesto bych se rád zúčastnil Havelského posvícení, ale nikde na plakátech nejde dohledat, které kapely budou hrát v sobotu či neděli a časy těch vystoupení, nechci tam být celý den, nejsem nejmladší, ale Havelku bych viděl rád. Vím, že to zajímá více lidí i z Radotína.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.10.2021 12:45)
   Dobrý den,

   program je zveřejněn na úvodní straně webových stránek MČ - https://www.praha16.eu/2021-Program-Havelskeho-posviceni.html

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Napadení mého syna (Silvie Plzáková 03.10.2021 18:44) – Obecné téma
  Dobrý den,
  dnes, když se můj syn vracel domů z hřiště, byl u trafiky mezi ulicemi Vrážská a Věštínská napaden zhruba stejně starými romskými dětmi. Začali ho mlátit a kopat. Vrátil se sice bez viditelných zranění, ale psychicky ho to dost zdrblo. Bojí se, že se to bude opakovat. Copak s tím někdo nemůže něco udělat???!!!
  • Odpověď: (Eva Javorská) 05.10.2021 7:30)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá starosta Karel Hanzlík: V případě podobných incidentů je potřeba okamžitě kontaktovat Policii ČR například na bezplatné telefonní lince 158. Takto opožděně se možnost usvědčení, těch kteří napadli Vašeho syna výrazně snižuje. Zažádáme o záznam z bezpečnostní kamery, která je u železničního přejezdu mezi ulicí Na Betonce a Vrážská. Z vašeho dotazu je patrné, že se napadení přihodilo v neděli 3.10., ale potřebovali bychom znát i přesnější čas z důvodu usnadnění vyhledávání na záznamu. S ohledem na Vaše sdělení budeme informovat Policii ČR i Městskou policii hl. m. Prahy, případně členy bezpečnostní agentury, aby se v uvedené lokalitě zaměřili i na zde se poflakující nezletilé. 
   S pozdravem,
   Eva Javorská


 • Otázka: Vstupné (Michal Čeleda 29.09.2021 10:47) – Kultura
  Dobrý den, na co konkrétně bylo použito vstupné na burčákobraní a počítá MČ i se zavedením vstupného do veřejného prostoru i na jiných akcích, třeba Havelske posvícení, zvonkohra, ...?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.10.2021 16:09)
   Dobrý den,
   symbolickým poplatkem za vstup na akci jsme byli schopni mít přehled o počtu návštěvníků na akci, případně jsme mohli aktuální počet účastníku regulovat. Z vybraného vstupného byly uhrazeny záležitosti spojené se zajištěním všech nařízení, tak aby akce vůbec mohla být uskutečněna a mohla  proběhnout v souladu s vládními opatřeními. Jednalo se například o personální a technické zajištění u hlavních vstupů, kde probíhala kontrola bezinfekčnosti, náklady na testovací stan a jeho obsluhu (bylo možné se tam nechat zdarma otestovat) nebo třeba nákup náramků pro účastníky, kteří si zaplatili vstupné. S pozdravem, Eva Javorská
 • Otázka: Vlaky/autobusy (Beranek 01.09.2021 8:18) – Doprava
  Dobrý den, plánuje se MC nějak zastat Radotinaku v reakci na neúnosné zpozdovani/odříkání vlaku S7? Dnes napr. 35 minut zpoždění a to není výjimka. Napr. apelem na CD, zhotovitele optimalizace, ROPID (posílení linky 244)? Očekával bych to. Vše má své meze. Dekuji. Beranek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.09.2021 8:49)
   Dobrý den, pane Beránku,
   děkujeme za dotaz, na nějž odpovídá Ing. Petr Šiška, radní Městské části Praha 16, který má v gesci dopravu:
   Zastávat se Radotína a Radotíňáků je každodenní práce městské části. Je jen otázka, zda je kromě stížností možné dosáhnout na některých místech nějakého výsledku a zlepšení. Chápu Vaši frustraci, ale na ČD nic nezmůžeme, prostě kapacita průjezdnosti je minimální a jakékoli posílení nemá šanci. Na úrovni Technometry dnes a denně vidím vlaky čekající na volnou kolej, víc vlaků se tam prostě nevejde. Co se týče posílení 244, tak použijeme Vaši stížnost a budeme opět poněkolikáté žádat a orodovat, byť všechny předchozí pokusy nebyly úspěšné. Je to jediné teoreticky možné řešení.
   Jana Hejrová
 • Otázka: Zájem o pronájem nebytových prostor (Renata Lehovská 26.08.2021 14:15) – Živnostenské podnikání
  Dobrý den,

  hledám pro společnost nebytové prostory v lokalitě Radotína a okolí pro provozování dílny v rámci revitalizace oken a dveří (drobné truhlářské práce, broušení, natírání) + skladu na umístění oken a materiálu + sociální zázemí pro 2-3 zaměstnance. Můžete mně prosím poradit, kam se obrátit. Děkuji. R. Lehovská
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 27.08.2021 11:40)
   Dobrý den, paní Lehovská. Děkujeme za Váš dotaz. Městská část Praha 16 v současné době nedisponuje vhodnými nebytovými prostory pro uvedené účely.
   V případě dalších otázek se prosím obraťte na Oddělení správy obecních nemovitostí, telefon: 234 128 281 nebo na e-mail hana.sprynarova@praha16.eu.
   Děkujeme.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Hlučné poklopy kanalizace v ulici Karlická (Petr Holan 20.08.2021 14:18) – Doprava
  Dobrý den. Prosím o zajištění opravy hlučných poklopů kanalizace v ulici Karlická. Jeden se nachází přímo na křižovatce Karlická a Zdická směrem od cernosic. Další se nachází cca 200 metru zpět k přejezdu opet na směru od cernosic do centra. A ještě jeden je od zmíněné křižovatky cca 200 metru směrem do centra. Jsou to velké kruhové kryty předpokládám vlezu do kanalizace. A posledním problémem je uvolněné respektive již chybějící viko předpokládám uzávěrů ventilu vodovodu na ulici Karlická cca 30 metru od křižovatky se zdickou směrem zpět do centra a nachazejici se na cestě mířící do cernosic. Prosím současně o informaci, kdy je možné očekávat opravu. Predem Dekuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.08.2021 13:30)
   Dobrý den, pane Holane, 
   děkujeme za Váš dotaz. Všechny uvedené nedostatky jsme nahlásili společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Vzhledem k tomu, že realizaci nemůže provádět naše městská část, nemůžeme Vám sdělit termín zhotovení. Případné prodlení je možno urgovat přímo u této firmy. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Dotaz na oslňování (Schmillerová 17.08.2021 16:26) – Výstavba
  Dobrý den,
  bydlím na novém sídlišti v 10 p., poslední dobou se mi stává, že mne osňuje slunce, které svítí na střechu nového Kulturně komunitního centra a odráží se ze střešních skel.
  Počítal s touto variantou architekt, budete s tím něco dělat?
  Díky hlavně za řešení problému
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.08.2021 10:17)
   Dobrý den, paní Schmillerová,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski, architekt objektu: 
   Plechová falcovaná krytina bude časem nepatrně oxidovat (je lakovaná) a tím i nepatrně zmatní. V důsledku toho by měly ustoupit problémy, o kterých se zmiňujete.
   Na druhé straně současný architekt, který navrhuje v městech, musí především sledovat, aby se naopak atmosférické teplo nekumulovalo a co nejvíc odráželo zpět. Toto právě umožňuje světlá a lesklá krytina. 
   Takže mínusový a minoritní efekt je ten, co popisujete – majoritní efekt je ten ekologický. Tedy co nejvíc tepla zpět do atmosféry tak, aby veřejné prostory, veřejné objekty nebyly přehřáté, ale naopak příjemné pro pobyt. Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: hluk ve Výpadové ulici (Martin Rozumek 20.07.2021 16:29) – Doprava
  Dobrý den,
  bylo by možné do budoucna nějak omezit hluk z aut ve Výpadové ulici? Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 13.08.2021 8:02)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy našeho úřadu: v současné době se neuvažuje s realizací nějakých opatření směřujících ke snížení hluku z projíždějících vozidel ve Výpadové ulici. Silničním správním úřadem na komunikaci Výpadová je odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy.
   S pozdravem,
   Eva Javorská