OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Protihlukové steny Prvomajova (Tomas Urban 28.09.2019 15:19) – Výstavba
  Dobrý den.V říjnových novinách píšete o rekonstrukci trati a protihlukovych stěn. Zajímalo by mě jak zde pišete,proč od tunylku v Prvomajove na strane Vrazske ulice az po stadion je plánována protihluková stěna a na druhé straně ve vilové části jen dvoumetrová zabrána,takže veškerý hluk odnese strana obytné části,přitom z druhé stany je Janka,Stihl,Billa,Opravdu nepochopitelné.Prosím o zdůvodnění.S pozdravem Urban
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.10.2019 9:44)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Ing. Milan Bouzek, II. místostarosta: Protihlukové stěny jsou obecně navrženy tam, kde na základě měření hluku je překročen hygienický limit pro hlukové zatížení objektů, které je nutno ochránit. Dle tohoto měření je navržena výška i délka těchto protihlukových stěn. Konkrétně v ulici Vrážské je protihluková stěna délky 150 metrů od tunýlku naproti Jankovce a chrání vilu vedle Jankovky a družstevní bytové domy vedle.
   Více informací se dovíte na veřejném setkání se zástupci investora a zhotovitelů dne 16.10. v 17:00, v nové aule základní školy.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Dotace na plavání pro děti z MŠ (Zuzana Kadlecová 17.09.2019 20:24) – Ekonomika a finance
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat,jestli městská část uvažuje o dotování plavání i pro děti z mateřských školek, tak jak jsou dotované děti ze základní školy. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.09.2019 9:12)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Kateřina Valínová, DiS., vedoucí Odboru ekonomického našeho úřadu:
   Městská část Praha 16 neposkytuje dotace na plavání dětí za základní školy, ani na plavání dětí z mateřských školek. Dotace na plavání pro děti ze základních škol poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 
   V rozpočtu Městské části Praha 16 na rok 2019 není počítáno s dotací na plavání pro děti ani ze základních, ani z mateřských škol.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: čištění chodníků (František Domín 23.09.2019 14:21) – Životní prostředí
  Dobrý den, mám dotaz ohledně čištění chodníků Ametystová ulice a Strážovská ul.Nedávno proběhlo čištění výše uvedených chodníků,avšak pouze v některých částí těchto ulic. Například Strážovská ul. a Ametystová (kde se rozdělují)nejsou čištěny od drnů a trávy (již několik po sobě) a to po obou stranách, i když to pracovníci zřejmě technických služeb prováděli. Na můj dotaz proč tak nečiní po obou stranách ulic mi neodpověděli. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.09.2019 15:52)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín: V minulých dnech jsme postupně čistili levou a pravou stranu ulice Strážovská v úseku od křižovatky s ulicí K Cementárně až po ulici Na Říháku. Jednalo se o vyzkoušení likvidace plevele pomocí sežehnutí plamenem. Bylo to trochu mimo plán údržby. V současnosti dokončujeme údržbu zeleně (sekání trávy, prořez keřů a čištění chodníků) v oblasti okolo fontány u nádraží. Po dokončení je plánováno pokračování v ulici K Cementárně a okolí pečovatelského domu. V další etapě budeme pokračovat ulicí Strážovskou až na Lahovskou a následně budeme čistit a dosekávat boční ulice. Ulice Ametystová je v plánu po dokončení Strážovské ulice. Termín není pevně určen, záleží na počasí.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Vyhodnocení l. 248 (Michal Čeleda 04.09.2019 13:12) – Doprava
  Dobrý den, rok se rokem sešel a tak mne zajímá, jaký je výsledek hodnocení provozu linky 248. Provozovatelem je ROPID, ale předpokládám, že se MČ Praha 16 jako iniciátor zavedení této linky zajímá, jak je na tom provoz.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.09.2019 9:31)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, Městská část Praha 16 je s provozem nově zavedené linky 248 do oblasti Viniček zcela spokojena (rovněž pozitivní hodnocení je od obyvatel této lokality). Podobný názor má i silniční správní úřad pro Prahu 16 a organizace ROPID, která je v Praze zodpovědná za organizaci městské hromadné dopravy.
   Z těchto důvodů se v brzké době nepočítá s jakoukoliv zásadní změnou, pouze v rámci prosincových změn jízdních řádů vlaků může dojít k dílčím úpravám jízdního řádu této linky.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Dotaz na vlastnictví garáží na Sídlišti (Miroslav 10.09.2019 11:31) – Obecné téma
  Dobrý den, sháním garáž k pronájmu na starém Sídlišti a hodně garáží vypadá opuštěných. Proto jsem nahlédl do katastru a cca 5 garáží je ve vlastnictví Prahy ve spravování místním úřadem. Jsou tyto garáže v pronájmu nebo je možnost se o ně ucházet a kde ? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2019 9:20)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Stanislava Rašková z Odboru místního hospodářství našeho úřadu: 
   Žádná z garáží na Sídlišti není vlastnictvím Hlavního města Prahy, ale fyzických osob. Hlavní město Praha vlastní pouze několik pozemků pod garážemi a vlastníci garáží mají sjednaný nájem pozemků. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Squatt na Rymáni (Dominika 28.08.2019 14:56) – Obecné téma
  Dobrý den,
  mám otázku ohledně squattu na Rymáni, který je tam minimálně už 3/4 roku.
  Odstavená dodávka na poli, která je momentálně obydlená bůh ví kým.
  Chápu, že to není pozemek města, ale snad by tato situace šla nějak řešit. Přeci jen jsou neoprávněně na něčím pozemku.
  Jako obyvatel Rymáně nejsem nadšená, že v podstatě za barákem mám squatt.

  Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.09.2019 12:04)
   Dobrý den, Dominiko, 
   děkujeme za Váš příspěvek, který jsme předali k zodpovězení Městské policii hlavního města Prahy. Konkrétně na něj odpovídá komisař David Janda, vedoucí okrskové služebny Radotín.
   Městská policie hlavního města Prahy dlouhodobě monitoruje pozemek, na němž je dodávka odstavena. Jedná se o soukromý majetek, ale muž, který dodávku obývá, má s majitelkou pozemku uzavřenou pachtovní smlouvu. Nicméně strážníci při kontrole pozemku dne 28. 8. 2019 pojali důvodné podezření ze spáchání přestupku týkajícího se narušování vzhledu obce (velké množství odpadu v okolí dodávky na pozemku). Městská policie proto stav pozemku zdokumentovala a věc formou úředního záznamu předala místně a věcně příslušnému správnímu orgánu k posouzení, resp. dořešení.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Protihluková stěna (Barbora 22.08.2019 14:39) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se bude stavět (a kdy?) protihluková stěna podél vlakové trati (ulice Ke Zdeři)? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.08.2019 10:53)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá vedoucí Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí Ing. Lenka Böhmová: Podél železniční trati v ulici Ke Zděři se bude realizovat protihluková stěna. Stavbu bude povolovat Drážní úřad jako speciální stavební úřad, stavební povolení dosud vydáno není. Nelze tedy zatím sdělit, kdy se bude protihluková stěna stavět.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: parkování s parkovacím kotoučem (pospisil 28.07.2019 16:40) – Doprava
  Dobrý den,na nám. Osvoboditelů-parkovišti si myslím, že u značky IP 13b (není čitelná) chybí dodatková tabule označující bezplatnou dobu stání. Může se parkovat bez kotouče? Nebo jsem se nevšiml? Prosím o prověření.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 31.07.2019 11:26)
   Vážený pane Pospíšile,

   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá pan Jan Martínek, vedoucí oddělení dopravy: Místo jsme zkontrolovali a svislá dopravní značka IP 13b (parkoviště s parkovacím kotoučem) je čitelná a má příslušnou podtabulku s režimem parkování. Tudíž zde nemůžete parkovat bez parkovacího kotouče.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Parkování před domem Na Betonce 3 (Martin Pražský 22.07.2019 20:49) – Doprava
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat z jakého důvodu začala Městská policie pokutovat za parkování před domem Na Betonce 3 v místě před vjezdem do sídliště mimo žlutou čáru směrem k přejezdu. Na "chodníku" se vždy parkovalo a dokonce jsou na zemi znatelné zbytky vodorovného dopravního značení. Myslím, že v současné situaci kdy na novém sídlišti chybí značná část parkovacích míst a ještě se v této lokalitě rozjíždí další výstavba je sankcionování rezidentů za to, že parkují v místě kde nikomu a ničemu nepřekážejí, značně přehnané. Samozřejmě když blokují vjezd do sídliště a stojí na žluté čáře,tak pak je pokuta zcela v pořádku.
  Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:07)
   Vážený pane Pražský,

   děkujeme za Váš podnět. Na Váš dotaz Vám odpovídá vedoucí okrskové služebny Radotín, komisař David Janda: Parkování na chodníku je všeobecně zakázáno všude tam, kde to není povoleno dopravním značením. Zbytky vodorovného dopravního značení, které jsou ještě nepatrně znatelné na chodníku si tam někdo namaloval svévolně v minulosti. Na chodníku se tedy i v minulosti parkovalo v rozporu se zákonem. Městská policie se v těchto situacích musí řídit zákonem a přestupky řešit dle zákona.
   Závěrem doporučuji rezidentům si na Odbor dopravy podat žádost o povolení parkování na chodníku na tomto místě.
   S pozdravem
   Eva Javorská

 • Otázka: Schodiště Ametystová - Strážovská (Zdenek Beranek 29.07.2019 19:28) – Obecné téma
  Dobrý den, na uvedeném schodišti je strašný nepořádek (mrtvé zvíře, rozbité sklo apod.) - můžete prosím zajistit rychlý úklid ? Plus obecně prosím o informaci o frekvenci běžného úklidu tohoto místa. Dekuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:00)
   Vážený pane Beránku,

   děkujeme za Váš podnět. Dnes dopoledne se o problém postarali zaměstnanci technických služeb. 
   Mimo centrum se uklízí v podobném harmonogramu, jako je Jarní úklid komunikací, tudíž každé místo dvakrát až třikrát za rok. V případě, že jsme upozorněni na nepořádek, posíláme úklid operativně mimo plán.
   S pozdravem
   Eva Javorská