OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: deponie Na Rymání (Josef Beránek 11.01.2021 15:23) – Životní prostředí
  Dobrý den, 31.03.2019 jsem se zde ptal na nelegální skládku odpadu u drážního domku na konci ulice Na Rymáni. provádějí se tu terénní úpravy a skládka se neustále rozšiřuje, jezdí sem jedno auto se sutí za druhým. Nemůžete tomuto prosím nějak zabránit? děkuji Beránek
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.01.2021 8:26)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, který jsme předali na Odbor výstavby našeho úřadu, který tento problém řeší již od loňského dubna. Za odbor Vám odpovídá Ing. Markéta Korčáková: Stavební úřad ve věci nepovolených terénních úprav kolem drážního domku čp. 40 vede řízení o jejich odstranění. Realizátorem terénních úprav byla podána žádost o dodatečné povolení, která nebyla úplná, a proto stavební úřad vyzval k jejímu doplnění a poskytl k tomu potřebnou lhůtu. Řízení o odstranění bylo přerušeno. Lhůta pro doplnění nebyla splněna, a proto bude řízení o dodatečném povolení zastaveno a stavební úřad bude pokračovat v řízení o odstranění.
   Zároveň byl projednán přestupek a udělena pokuta, kterou realizátor nezaplatil. Stavební úřad předal dluh k vymáhání.
   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad (Vojtěch Klema 09.12.2020 22:42) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Prosím o radu, kam teď mohu nosit tříděný odpad, když kontejnery z křižovatky Zderaská/Otínská zmizely. Další pro nás nejbližší kontejnery jsou na křižovatce Karlická/Zderaská/Jelenovská. Zde je ale kontejner na papír zcela přetížen. Už druhý den po odvezení bývá úplně narvaný, za posledního půl roku se nám sem nepodařilo vyhodit žádný papír. Možná je to dáno tím, že jej zneužívají okolní firmy nebo tím že do podzemního kontejneru se nedá hodit o trochu větší krabice.
  Zde mi to nedá a musím odpovědět na článek v posledních Novinách prahy 16 (Přibylo odpadků). Kdo bude pokutovat radnici prahy 16 za to, že nechala postavit podzemní kontejnery na papír zcela nevhodně tvarovanou nadzemní částí, která neumožňuje vhození středně velké krabice. Myslím si, že by bylo lepší se k tomu postavit čelem a přidat kontejner, když je vidět, že kapacita je zcela nedostatečná a né vyhrožovat pokutou 50 000Kč.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.12.2020 20:45)
   Dobrý den, pane Klemo, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí našeho úřadu: 
   Bohužel musím potvrdit zrušení stanoviště č. 0016/011 ve Zderazské x Otínské ulici. Na základě pokynu z Magistrátu hlavního města Prahy byla na začátku prosince v Radotíně zrušena dvě kontejnerová stanoviště. Důvodem je optimalizace sběrné sítě separačních stanovišť a snížení nákladů. 
   Tříděný odpad doporučujeme odkládat na okolních stanovištích tříděného odpadu. Nejbližší je v ulici Zderazská u garáží nebo u křižovatky Karlická x Zderazská. 
   Zrušená stanoviště se pokoušíme znovu navrhnout  k provozu, ale termín, tedy kdy a zda vůbec se to podaří, Vám bohužel v tuto chvíli nemohu sdělit.
   Přestože tato situace nevznikla z naší iniciativy, omlouváme se za vzniklé komplikace.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Vánoční osvětlení (Vladimíra Kubecová 28.11.2020 19:13) – Obecné téma
  Dobrý den, nevím, kam směrovat svou pochvalu.

  O tomto víkendu bylo rozsvíceno vánoční osvětlení a já chci MOC pochválit rozmístění světel a hvězdu na stromu u Zdravotnického střediska.

  Opravdu je to letos moc krásné, děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.12.2020 10:25)
   Dobrý den, paní Kubecová,
   děkujeme za pochvalu!
   Krásné Vánoce.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: úklid ulic (Macková Jaroslava 10.11.2020 11:47) – Obecné téma
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s problémem čištění ulic, konkrétně ul.Živcová - její slepá část. Když probíhá úklid zametačem, řidič nikdy nezajíždí do konečné slepé části, nevím proč, je to ulice jako každá jiná. Na náš dotaz na Technických službách nám bylo řečeno, že tento úsek se uklízí ručně (nikdy!!). Dnes zde takový úklid probíhal, ale pracovníci opět tento úsek neuklidili. Náš pozemek je značně pod úrovní ulice, Technické služby proto před časem udělaly podél chodníku mřížku až k nejbližšímu kanálu. Velmi jsme to uvítali, ale pokud se konec ulice neuklízí, veškeré listí,jehličí atd. se spláchne k našemu chodníku a mřížka je neustále zanešená a neplní svou funkci. Musíme to tedy řešit svépomocí, mřížku vyndat a prostor vyčistit. Prosím proto, aby příště úklid probíhal v celé ulici, i v její konečné slepé části. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 13:42)
   Dobrý den, paní Macková,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   V současné době probíhá lokální strojní zametání listí, a to pouze v místech s jeho vysokou koncentrací. Zároveň se ručně čistí chodníky od plevele a jiných nečistot. Skupina, která tyto práce provádí, se pohybuje v ulici Radkovská a Topasová a postupně přechází ke Strážovské. Takže i Vámi uvedená oblast bude v nejbližší době ručně dočištěna.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: svoz odpadu kontejnery (Špačková Hana 08.11.2020 11:03) – Obecné téma
  Dobrý den,nejprve bych ráda moc poděkovala za dnes přistavený kontejner hl. města na bioodpad.Překvapilo mě.že letošní podzim technické služby nepřistavili ani jeden kontejnerdo ulice Prvomájové.Zrovna okolo sokolovny je plno starších lidí,kteří jsou velice vděčni nebot nema každý možnost jet do sběrného dvora.Jediné co nám všem vadí je mala informovanost proto chci poprosit zda by nebylo do budoucna možné vyvěsit včas na kontejnerová místa rozpis přistavených kontejnerů jako to vidím v okolních vesnicích a častech Prahy jako Slivenec,Lochkov,Chuchle.Dozvěděla by se to tak šírší veřejnost a nejen ti co mají možnost koukat na počítač.moc děkuji a prosím o zvážení,Diky Špačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 12:57)
   Dobrý den, paní Špačková, 
   kvůli současné složité situaci související s epidemií koronaviru není možné zajistit letošní podzimní svoz bioodpadu prostřednictvím Technických služeb Praha – Radotín. Důvodem jsou omezené personální kapacity, někteří zaměstnanci vypomáhají pečovatelské službě například s rozvozem obědů, drží i pohotovosti pro profesionální hasiče. Sběr bioodpadu proto plně nahradily víkendové svozy Pražských služeb a otevřený sběrný dvůr, který také přijímá rostlinný odpad. 
   Pevná kontejnerová stanoviště nejsou stanovena, jde jen o určité oblasti, kde může být kontejner přistaven podle aktuální dopravní situace. Z toho důvodu zde nejsou rozmístěny ani žádné vývěsky, kde by se dalo občany informovat o přistavení kontejnerů. Kvůli velkému množství parkujících vozidel se Technickým službám snižují možnosti, kam lze kontejner přistavit. Uvažuje se proto o zřízení pevných kontejnerových stanovišť, na nichž bude zakázáno parkovat vozidla (což bohužel zase sníží možnosti místních obyvatel na parkování svých vozů).
   Uvedené informace jsou proto opravdu zveřejněny elektronicky na radničních stránkách, jak píšete, a v Novinách Prahy 16, případně by mohly být publikovány na plakátovacích plochách, které jsou rozmístěny po celém Radotíně (je jich aktuálně 11).
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: zahrazení stezky u Berounky (Šejharová Jitka 03.11.2020 11:41) – Doprava
  Dobrý den,
  na část stezky u Berounky mezi Říčními lázněmi a biotopem v místě, kde končí ohrady s koňmi, někdo zatloukl želené kůly a omotal je páskou zabraňující vstupu, s informací, že jde o soukromý pozemek. Je vám tato skutečnost známa a řešíte ji?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.11.2020 11:05)
   Dobrý den, paní Šejharová,
   o uvedené skutečnosti víme. Záležitost se řeší s právním zástupcem Městské části Praha 16 a s novými vlastníky dotčených pozemků.
   Děkujeme za informaci.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: přechod u Ondřeje (Martin Rozumek 21.10.2020 7:36) – Doprava
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jak je daleko příprava vzniku přechodu pro chodce k parkovišti/ řece v místě u Ondřeje? Už měl být v červnu realizován, ne? Čekáme na to 14 let, řidiči z té zatáčky jezdí jako šílenci,
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.10.2020 16:54)
   Dobrý den,
   děkujeme za připomenutí. Po dlouholeté přípravě a opakovaných žádostech Městské části Praha 16 je výstavba nového přechodu přes Výpadovou ulici v lokalitě U Ondřeje podle aktuální informace těsně před začátkem realizace. Práce by měly být zahájeny již v průběhu příštího týdne, jak nám dnes sdělil zástupce investora, kterým je Technická správa komunikací hlavního města Prahy.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 27.10.2020 9:34)
   Dobrý den,
   dle písemného upřesnění ze strany Technické správy komunikací hl. m. Prahy bude staveniště předáno zhotoviteli dne 2. listopadu.
   S pozdravem
   Ing. Pavel Jirásek
 • Otázka: Zrcadlo (Jan 13.10.2020 20:59) – Doprava
  Dobrý den, bylo by možné umístit zrcadlo při výjezdu z ulice náměstí Osvoboditelů křížící ulici na Betonce? Při výjezdu z ulice náměstí Osvoboditelů na Betonku není možnost vidět doleva přes zaparkovaná auta, a už několikrát se mi málem stalo, že jsem byl kousek od dopravní nehody, což při hlavním tahu by nebylo nejlepší. A nejedná se pouze o aktuální opatření vůči uzavření podjezdu, je tam celkově špatný výhled a zrcadlo by mohlo ulehčit výjezd z ulice a převážně z parkoviště u Alberta.
  Děkuji za odpověď, Jan
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.10.2020 16:55)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, který jsme jako vlastník komunikace prověřili, a to ve spolupráci se silničním správním úřadem a zástupcem dopravní komise. 
   Toto místo nebylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, aktuálně je pouze více dopravně zatížené z důvodu uzavírky hlavní komunikace, silnice 2. třídy II/101 u Horymírova náměstí. Po otevření podjezdu na přelomu listopadu a prosince letošního roku se dá předpokládat, že dopravní zatížení ulice Na Betonce se opět sníží. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Volne pobihani psu (Honza 09.10.2020 19:37) – Obecné téma
  Dobry den,
  chtel bych se zeptat, jak to je s volnym pobihanim psu na uzemi Radotina.
  Bezohlednost nekterych majitelu psu je zarazejici, nehlede na zadelane chodniky.

  Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.10.2020 8:24)
   Dobrý den, 
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Jarmila Nováková z Oddělení životního prostředí našeho úřadu:
   Hlavní město Praha nevydalo žádnou obecně závaznou vyhlášku, která by se zabývala volným pohybem psů a všeobecně problematikou psů v hlavním městě.
   Volné pobíhání psů ve veřejné zeleni řeší obecně závazná vyhláška č. 6/2001 Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně, v platném znění, která zakazuje vstupovat se psy na dětská hřiště a pískoviště a umožnit vstupovat na ně volně pobíhajícím psům. Dále vyhláška zakazuje volný pohyb psů v zahradách a parcích uvedených v příloze č. 1 (na našem katastrálním území není žádná tato plocha). 
   V případě možného ohrožení, porušení výše uvedené vyhlášky nebo znečišťování veřejného prostranství způsobeného psem doporučujeme obrátit se na městskou policii. 
   Dodáváme, že Městská policie hl. m. Prahy na veřejných prostranstvích dohlíží na majitele psů a jejich chování vůči dalším lidem. Městskou policii opětovně požádáme o intenzivnější kontroly zejména na obou radotínských sídlištích. Co se týká úklidu, psí exkrementy z ulic pravidelně odstraňují speciálním strojem pracovníci našich technických služeb. 
 • Otázka: přechod Karlická (Jan Burjánek 29.08.2020 10:32) – Doprava
  Dobrý den, po dopravních úpravách souvisejících s opravou u železniční tratě není možné bezpečně přejít Karlickou ulici. Karlickou ulici potřebují nutně přejít děti na cestě ze ZŠ do ZUŠ. Přechod u Koruny je nebezpečný, auta nedávají chodcům přednost (nikdo nikdy nekontroluje). Nebylo by možné nainstalovat jednoduchý dočasný semafor na tlačítko, případně zapnout semafor pro chodce na křižovatce s ul. Pod Klapicí? Jistě je to jednodušší než realizovat komplikovanou světelnou křižovatku u tunýlku (jen pro pohodlí řidičů). Moc děkuji za odpověď.
  Jan Burjánek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.10.2020 13:15)
   Dobrý den, 
   přijměte, prosím, naši omluvu za pozdní odpověď. Bohužel nám zcela vypadla z redakčního systému.
   Světelnou signalizaci v křižovatce pod „Korunou“ vypnul odpovědný odbor Magistrátu hlavního města Prahy jako příslušný silniční správní úřad, spolu s Policií ČR. Výše zmíněné orgány by musely také schválit a zajistit osazení případných provizorních semaforů na vybraném přechodu pro chodce. Po projednání této záležitosti s Policií ČR je osazení provizorních semaforů  nereálné. Není např. jednoznačné, který přechod v Karlické by se měl tímto zařízením chránit (kde přechází nejvíce dětí?, který je nejvíce frekventovaný?) a jaký dopad bude mít toto opatření na plynulost silničního provozu apod.
   Smysl by mohl dávat přechod u Koruny k zelenině, ale nedokážeme posoudit, kolik dětí ráno chodí přes tento přechod do školy. Předpokládáme, že většina dětí z nového sídliště chodí přes přejezd v ulici Na Betonce, a tam by bylo vhodné směrovat i všechny ostatní… Do základní umělecké školy se chodí v průběhu odpoledne a není možné zajistit, aby zde městská policie hlídkovala po celou dobu.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová