OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rekonstrukce obecního bytu (Jiras Karel 29.07.2020 15:13) – Obecné téma
  Dobrý den.
  Musím se vás vážení pánové a dámy zeptat na pro mne dosti důležitou věc. Jde mi o to, že v našem obecním domě č. 1074/14 probíhá v jednom bytě, řekl bych rozsáhlá rekonstrukce vnitřního prostoru. Nikde za celou dobu jejího průběhu jsem nezaregistroval žádné upozornění na tuto skutečnost, jak ze strany Domovní správy, tak ze strany nájemníka, který rekonstrukci provádí. Přijde mi to nespravedlivé, jelikož cca. před šesti lety jsem předělával na vlastní náklady bytovou jednotku také a pro mě platila, jak oznamovací povinnost tak i ohlašovací, tzn. Vyvěšením upozornění a omluvu pro ostatní nájemníky žijících v domě o přestavbě a možném hluku při rekonstrukci. V pečlivě vypracovaném návrhu, jsem řádně o změnách provedených v bytové jednotce informoval Domovní správu a po jejich schválení jsem vyvěsil i upozornění na hluk při přestavbě. I přes přes tyto dodržené skutečnosti jsem se nevyhnul slovním atakům od některých nájemníků.
  S rekonstrukcí bytové jednotky začal nájemník v našem domě č. 1074/14 letos, zhruba před měsícem. To, že se z bytu ozývá nadměrný hluk, zde vadí asi jen mě, protože bydlím v bytě pod ním. Jde mi také o to, že když materiál použitý na rekonstrukci stěhuje osobním výtahem, kterým jezdí ostatní nájemníci, mohl by si ho po sobě alespoň uklidit, aby se nepořádek neroznášel po celé baráku a lidi si ho neodnášeli nevědomky do svých bytových jednotek.
  Dále bych se chtěl zastavit u problému, který rok co rok musí řešit Domovní správa s nájemníky obecních nemovitostí a to je vyklízení nahromaděných věcí z nebytových prostor. Za mě musím říci, že letos jsem mezi hříšníky nebyl a proto jsem byl zvědav jak celá tato akce dopadne, protože nahromaděných věcí např. u sklepních kójí nebo v prostoru u výtahu bylo dost. Tyto věci si nájemníci měli odklidit do 18.7.2020. K mému překvapení se, ale vůbec nic nestalo, protože věci jsou zde pořád. Ve společných sklepních prostorách, jsou ojeté pneumatiky a jiné věci, které sem nepatří a to bezmála několik let na zpět. U výtahového prostoru v suterénu se objevila lednice s nápisem ,,NABÍZÍM TUTO LEDNICI, NEFUNGUJE LEDNICE JEN MRAZÁK". To si myslím, že mělo být též odstraněno, nebytové prostory neslouží jako burza. Navíc se tam objevila ještě před vypršením lhůty pro odstranění věcí.
  Závěrem bych toto chtěl všechno shrnout tak, aby bylo jasné o co mi vlastně konkrétně jde. Přijde mi hrozně nespravedlivé a smutné, když úředníci sedící na domovní správě neměří všem stejným metrem.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2020 13:59)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Hana Špryňarová, vedoucí Oddělení správy obecních nemovitostí: Oddělení správy obecních nemovitostí  děkuje za upozornění týkající se rekonstrukce v bytové jednotce na Sídlišti 1074/14, Praha-Radotín, která je svěřená do správy nemovitostí Městské části Praha 16. Nájemník užívající tento byt na Oddělení správy obecních nemovitostí řádně úpravy v bytě nahlásil a byl poučen. Bohužel zapomněl vyvěsit oznámení na nástěnku. Již byl na tuto skutečnost upozorněn a vše napraví. Vám a Vaší rodině se za způsobené omezení naše oddělení také velmi omlouvá.
   Shromažďování  a úklid nepořádku ve sklepích, sušárnách, kolárnách či na společné chodbě je neustále velkým problémem ve všech bytových domech a  v domě čp. 1074/14 obzvláště. Naše oddělení vyhledává a oslovuje jednotlivé nájemníky, ale bohužel se ve většině případů majitele nepořádku nedaří dohledat, a proto se pak přistupuje k hromadné výzvě a následnému úklidu ze strany Správy obecních nemovitostí. V některých případech nám sami nájemníci hlásí odstavení lednice, sporáku, pračky, pneumatik apod. a sdělí termín odvozu. V případě dalších podnětů a otázek je Vám k dispozici Správa obecních nemovitostí.

   S pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: tunýlek a bezohlední řidiči (Karolína Hanzalová 24.07.2020 15:30) – Doprava
  Dobrý den,
  píši Vám s množícím se problémem neukázněností řidičů při průjezdu tunýlkem do ulice Vrážská. Jezdím tímto tunýlkem 4x denně (z obou stran). Množí se případy, kdy chci vjet z Výpadové ul. do tunýlku a projede i 12 aut, než mohu vjet, ipřesto že je z Vrážské ul. přednost. Slýchám argument: mají tam dát semafor... Dle mého názoru je systém dostačující,(přednost z Vrážské a zrcadlo jasně ukazující, zda-li se na druhé straně vyskytuje vozidlo). Jen by museli být řidiči ohleduplní a neříkat si: já to ještě projedu. Další agresivitu řidičů jsem zažila při vjezdu do tunýlku od Sokolovny. Situace kdy stále vidím v zrcadle auta z Vrážské, tak dále nejedu a vyčkám, až bude volno a za mnou auto troubí! Tak už nevím kde to jsem :-( Snažím se dodržovat pravidla a je to ve výsledku špatně??? Místní policie pokutuje, dle mého názoru, často nesmyslně za parkování bez parkovací karty a tento zásadnější problém neřeší. Proč se nemohou na pár dní k tunýlku postavit policisté a řešit situaci formou přestupku nedáním přednosti v jízdě? Pár řidičů by to jistě vyškolilo.

  Další problém je častá agresivita řidičů s předjdížděním na plné čáře v ulici Karlická v místě autobusových zastávek Otínská a Na Viničkách. Řidiči nečekají těch pár vtěřin, předjíždějí a tím ohrožují protijedoucí vozidla. Toto je velmi častý jev. Je to přestupek a dle mého názoru více ohrožující než parkování bez parkovací karty.


  Musím říct, že mě tyto situace vyvádějí z míry, jsou stále častější. Agresivita a bezohlednost řidičů se zvyšuje. Žádám Vás tedy, abyste formou místní policie zakročili.

  Děkuji Hanzalová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 28.07.2020 13:19)
   Dobrý den,
   děkujeme za Vaše podněty, odpovědi na ně rozdělím na tři části:
   1. Policie u tunýlku - zde nemůže zasahovat do řízení dopravy městská policie, ale pouze dopravní a proto jsem žádost poslala na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Odbor služby dopravní policie. 
   2. Semafor u tunýlku - zde měl být již od začátku semafor umístěn, ale jak jsme již několikrát uváděli na našich webových stránkách, semafor nepovolila při schvalování souboru dopravních opatření v únoru 2020 Policie ČR. Po mnoha jednáních se radotínské radnice podařilo prosadit, že semafor bude umístěn a podle dnešních informací by měl být v provozu od 9. srpna. Kvůli neustálým dopravním problémům v této oblasti je toto řízení dopravy nutné.
   3. Pokuty na parkovišti před obchodním domem Albert, zde je odpověď od komisaře radotínské městské policie, Davida Jandy: K Vaší otázce ohledně parkování bez „parkovací karty“ a dle Vašeho názoru nesmyslného pokutování uvádím následující informace pro upřesnění. Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam parkování umožněno. Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku a lze mu v blokovém řízení uložit pokutu až dva tisíce korun. Městská policie hl. m. Prahy se při řešení přestupků řídí zákonem – nikoliv „názorem“ občana. Dále uvádím, že Městská policie hl. m. Prahy velmi často prověřuje oznámení od občanů v souvislosti s nerespektováním podmínek pro parkování na parkovištích Prahy 16. To, co jeden občan považuje za nesmysl a zbytečnost, to druhý občan vyžaduje důsledně dodržovat.

   S pozdravem, Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2020 16:16)
   Dobrý den,

   z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, Odboru služby dopravní policie, od vedoucího oddělení mjr. Ing. Ladislava Břeského přišla na Váš podnět tato odpověď: Na místě samém je v rámci běžného výkonu služby prováděn dozor v závislosti na personálních možnostech a aktuálních bezpečnostních prioritách. Na jednání s vedením Městské části Praha 16 a se zástupcem zhotovitele stavby železničního koridoru bylo dohodnuto řešení této situace umístěním světelného signalizačního zařízení. Projektová dokumentace byla již firmou Proznak zpracována a lze tak očekávat její instalaci v nejbližším možném termínu.

   S pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: značení 6t (Martina Fialová 28.07.2020 23:12) – Doprava
  Dobrý den,
  rozumím Vaší odpovědi dobře? Značky upozorńující na neprůjezdnost aut nad 6 tun nejsou včas nikde rozmístěny? Tak nějak jsem doufala, ze jsem je třeba přehlédla... Z informační tabule že průjezd pod tratí v Radotíně je uzavřen nijak nevyplývá že to mají tato těžká auta objet po objízdné trase. Myslím že nejsem zdaleka jediná, kdo si stěžuje na nadměrný hluk a prašnost v obytné oblasti a tato nadměrná auta tomu ještě přispívají, nemluvě o ničení místních komunikací. Byla bych ráda, kdyby paní Hejrová či Moravcová zareagovala třeba jako paní Javorská v jiném příspěvku:
  "Policie u tunýlku - zde nemůže zasahovat do řízení dopravy městská policie, ale pouze dopravní a proto jsem žádost poslala na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Odbor služby dopravní policie."
  a snažila se řešit porušování předpisů. Prosím o informaci kde jsou stálé značky Zákaz tranzitu nad 6 tun od Strakonické- respektivě na Strakonické. Děkuji.

  Martina Fialová


  Dobrý den,
  děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu:
  Ze všech směrů jsou osazeny dopravní značky upozorňující na uzavřený podjezd v Radotíně na silnici II/115 (do Černošic).
  Zákaz tranzitu nákladních vozidel přes Radotín je uveden na stávajících (stálých) dopravních tabulích a vzhledem k dalším dopravním omezením a objížďkám, např. v rámci uzavírky přejezdu ve Velké Chuchli, by jakákoli další informace na Strakonické, která je již nyní „přeznačkovaná“, byla patrně nadbytečná. Ulicí K Cementárně nákladní vozidla mohou projet směr Černošice, do Prvomájové je ale opět vjezd nákladních vozidel zakázán stávající dopravní značkou.
  S pozdravem
  Jana Hejrová

  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2020 15:20)
   Dobrý den,

   dopravní značení je již od začátku března 2020 umístěno souladu s dopravní policií schválenými rozsáhlými dopravními opatřeními. V rámci nich jsou návěstní tabule upozorňující na uzavření podjezdu v Radotíně umístěny na třech klíčových příjezdových komunikacích, a to na Strakonické silnici (v obou směrech), na Pražském okruhu (sjezd od dálnice D5) a ve směru z dolního Poberouní (kruhový objezd již v Letech). Toto dopravní značení je celou dobu osazeno a průběžně kontrolováno specializovanou firmou.

   V předchozí naší odpovědi bohužel nebyla šťastná formulace; dopravní značení sice je umístěno, ale vzhledem k množství uzavírek a dalších dopravních omezení v okolí může být pro řidiče složité všechny výstražné tabule na příjezdech včas přečíst a správně vyhodnotit.

   Bez ohledu na to je ale nutné zdůraznit, že do vnitřní části Radotína (včetně ulic Prvomájová a Na Betonce) je po dobu uzavírky zakázaný vjezd všech nákladních vozidel. O tom je informována jak Policie ČR, tak i Městská policie hlavního města Prahy a obě složky provádějí namátkové kontroly a za porušení ukládají pokuty.

   Děkujeme za pochopení a přeji krásný den, Eva Javorská
 • Otázka: značení (Martina Fialová 20.07.2020 10:59) – Doprava
  Dobrý den,
  chci se zeptat na místa rozmístění dopravních značek upozorńujících že Radotín je pro auta nad 6t neprůjezdných. Cestou po Strakonické od Dobříše jsem žádnou neviděla a když jedu od cementárny do Radotína je tam přeškrtnuta značka ZÁKAZ vjezdu nad 12t. Pořád nemohu pochopit množství TIR které projíždí obydlenou oblastí a vjíždí do zákazu nad 6t. Jestli nejsou včas informováni a přijedou před značku zákaz nad 6t, tak zkrátka projedou..Nejedná se o auta patřící ke stavbě viaduktu.
  Předem děkji za odpověd,
  Fialová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.07.2020 14:11)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu: 
   Ze všech směrů jsou osazeny dopravní značky upozorňující na uzavřený podjezd v Radotíně na silnici II/115 (do Černošic).
   Zákaz tranzitu nákladních vozidel přes Radotín je uveden na stávajících (stálých) dopravních tabulích a vzhledem k dalším dopravním omezením a objížďkám, např. v rámci uzavírky přejezdu ve Velké Chuchli, by jakákoli další informace na Strakonické, která je již nyní „přeznačkovaná“, byla patrně nadbytečná. Ulicí K Cementárně nákladní vozidla mohou projet směr Černošice, do Prvomájové je ale opět vjezd nákladních vozidel zakázán stávající dopravní značkou.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Cyklostezka kolem Biotopu (Miloš Soukal 19.07.2020 17:43) – Doprava
  Dobrý den,jako cyklista se rád projedu po cyklostezce,jaké bylo mé zjištění,že propagujete cyklostezku kolem berounky od Biotopu ke konim,když vede přes soukromé pozemky,které vám evidentně nepatří? Být majitelem onoho pozemku,tak ikdyž jsem cyklista,rozhodně bych nechtěl ,aby mi kdokoliv cizí jezdil přes pozemek. Prosím o racionální odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.07.2020 8:37)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Cyklostezka s označením A1 je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Nikoliv Městské části Praha 16. Vede z Šárova kola (u tenisu), kolem koupacího biotopu a je ukončena u ulice K Lázním. Pokračuje jako cyklotrasa A1 vedená ulicemi K Lázním a k Berounce, odkud přechází na hranici katastru opět na cyklostezku vedoucí až do Černošic. 
   Přestože nemáme cyklotrasu ve své správě, s vlastníky pozemků dlouhodobě komunikujeme a snažíme se záležitosti majetkoprávně vypořádat. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Cyklostezka okolo Zděře (Marášková Ilona 05.07.2020 11:20) – Doprava
  Dobrý den, chci se zeptat proč vede cyklostezka okolo Zděře. Chodí tudy rodiče s dětmi, učí je jezdit na kole, odrážedle a kolečkových bruslí. Chůze je zde o život, cyklisti zde jezdí asi zâvody, protože se vřítí prostředkem do zatáčky, aniž by viděli jestli tam někdo jde. Na slušné upozornění aby zpomalili odpovídají sprostě cituji jdi do prdele a to je to nejslušnější co od nich slyšíte. Jenom upozorňuji, že okolo řeky je to stejné. Proč není cykloste jenom ne jedné trase. Tak jak se cyklostezka teď
  Je špatné řešení. Děkuji předem za vyřešení této situace Marášková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.07.2020 8:42)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Stezka pro chodce a cyklisty vede pouze k biotopu, dále pokračuje cyklotrasa, díky které se o trochu rozvolnilo množství cyklistů jezdících po stezce kolem řeky. Na začátku cyklotrasy jsme již před několika lety umístili upozornění na nutnost ohleduplnosti a pomalé jízdy, protože trasa je určena pro pěší, motorová vozidla i cyklisty. S chováním některých cyklistů bohužel nic dělat nemůžeme, pokud se Vám podaří zdokumentovat, že cyklista ohrožuje chodce nepřiměřenou jízdou, kontaktujte městskou policii.
   Děkujeme z pochopení, s pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: Zivotni prostredi (Prochazkova 28.06.2020 7:53) – Životní prostředí
  Dobry den, obracim se na vas s 2 otazkami:
  1. Jestli by bylo mozne lepe pecovat o zelen v Radotine. U byvale fontany nebo vedle v ulici J. Kociho dosahuje trava casto nebyvalych rozmeru, stromy zde zasahuji nad auta, takze rano jsou plna skla a strecha kvetu, listu, vetve zasahuji dolu, tak se i spatne zaviraji dvere.
  2. Od biotopu dale smerem na Cernosice byla pred lety zprujezdnena cela asfaltova rychlostezka. Chtela jsem se zeptat, zda by bylo mozne, aby cyklisti vyuzivali pouze tuto cestu a sterkova cesta podel vody by byla pouze pro chodce..s detmi, psy atd.se zakazem vjezdu cyklistu. Chozeni mezi cyklisty je casto o zivot...
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.06.2020 13:43)
   Dobrý den, na Vaše dotazy odpovídají Milan Kubec za technické služby (dotaz č. 1) a Jan Martínek za Oddělení dopravy našeho úřadu: 1. Technické služby dělají vše, co je v našich personálních silách (máme i další činnosti, jako je aktuální úklid místních komunikací, svoz odpadu, provoz SD atd.) i v možnostech techniky, která je z důvodu velmi intenzivního růstu trávy hodně poruchová. Posekat plánované plochy v Radotíně trvá cca 1,5 měsíce a za tu dobu bohužel tráva vyroste opravdu hodně, a o to víc déle potom trvá další sekání. U stromů bych potřeboval vědět nějaké konkrétní místo, pokud to jsou mladé stromy, předpokládá se, že časem vyrostou nad parkující auta a nebudou již zasahovat do vozovky.
   2. O úplném vyloučení cyklistické dopravy ze štěrkové cesty podél Berounky se v současné době neuvažuje.
 • Otázka: slavičí údolí (zuzana trnkova 29.06.2020 22:53) – Životní prostředí
  dobrý den,ještě jsem nedostala odpověd ohledně slavičího údolí,bude se tam stavět nebo nikoli,byla bych moc ráda,kdyby se k tomu někdo vyjádřil,bylo by škoda ničit tento krásný kus přírody.Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.06.2020 13:38)
   Dobrý den,

   na Váš podnět odpovídá místostarosta Miroslav Knotek: V současné době se nechystá žádná výstavba v samotném údolí a ani není možná, protože Slavičí údolí je přírodní rezervace. Na katastru Radotína se zatím připravuje záměr ve Slavičí ulici. Jedná se o parcelu na konci ulice, která je v územním plánu rozdělená na plochu pro bydlení (OB) a druhá polovina je určená pro zeleň. Na tomto pozemku stojí opuštěná vila a pozemek je v sousedství přírodní rezervace. Na stavební komisi byl představen záměr, který komise připomínkovala. Zatím nebyl stavební komisi představen opravený záměr. Jinak neexistuje stavební dokumentace a ani žádost o územní rozhodnutí. Potenciální záměr se může uskutečnit pouze na části pozemku určeném pro bydlení (OB).

   Další stavební záměry v sousedství Slavičího údolí radotínská radnice neřeší. Jediný známý záměr další výstavby v sousedství přírodní rezervace je na katastru Lochkova. Jedná se o projekt, který je součástí náhrady restituce z dob komunismu. Pozemek je mimo přírodní rezervaci a sousedí s katastrem Radotína v prostoru Otěšínské ulice (Lahovská). Je to pole, které z větší části je v územním plánu určené pro bydlení (OB-A, OB-B). Zároveň je podél hranice s přírodní rezervací vytvořen pás zeleně (ZMK), který není možné zastavět. Bohužel informace, které byly interpretovány na veřejnosti byly pojaté nepřesně a účelově a vytvářejí tak dojem, že se staví přímo ve Slavičím údolí.

   Vše je možné dohledat na mapových podkladech územního plánu hl. m. Prahy. Ve Slavičím údolí není možné stavět a nebude se. Parcela na konci Slavičí ulice byla historicky vždy určená pro bydlení.

   Bohužel se nám nepodařilo najít Váš první dotaz, pokud byl uveden někde v diskuzi na FB stránkách a přehlídli jsme ho, omlouváme se.
 • Otázka: Poděkování učitelům (Petra Mrázová 27.06.2020 23:47) – Obecné téma
  Dobrý den, na stránkách městské části jsem se dočetla o loučení se s panem ředitelem základní školy, učiteli, kuchařkami.... Všem se poděkovalo za jejich práci a to je samozřejmě moc dobře. Zajímalo by mě, proč se také nepíše o učitelkách v mateřských školách? Ty si nezaslouží pochvalu za odvedenou práci?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.06.2020 11:13)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá starosta Karel Hanzlík: Na základě domluvy s ředitelkou MŠ se osobně chystám poděkovat učitelkám z radotínské mateřské školy poslední srpnový týden, kdy budou mít pedagogickou poradu. Z časové a programové náročnosti posledního školního dne to nebylo možné, ale i z důvodu, že na pracovišti nebyly všechny paní učitelky.
 • Otázka: Čachtický a následně Radotíbnský potok (Raková 12.06.2020 12:12) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli se bude upravovat koryto radotínského potoka u ulice Vápenná + K Cementárně.Jak je vidět z můstku směr ke chráněné oblasti voda v potoce víceméně stojí, žádný velký tok. Z druhé strany z mostu u ulice Vápenná voda protéká mezi nánosy. Obávám se, aby nedošlo k dalším bleskovým povodním, jak již tomu bylo právě kvůli zmenšené propustce u Čachtického potoka, která je zúžená pod mostem při vjezdu do Sběrného dvora. Vím, že hasiči, ale i zaměstnanci TS Radotín toto koryto potoka čistí. Kdyby přišla velká voda, jak budou informování obyvatelé, kteří bydlí právě poblíž.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.06.2020 7:47)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí radotínských technických služeb: Koryto Šachetského potoka jsme cca před 1,5 měsícem vyčistili od usazenin a náletů až za ubytovnu. Současně profesionální hasiči provedli proplach propustku tlakovou vodou a okolí vstupu do propustku. Za což jim moc děkuji.  Pro případ bleskové povodně máme připraveny pytle s pískem na zachycení vlny u hasičské zbrojnice a počítáme i s nasazením bagru na odhrnování naplavenin u propustku.

   Bohužel po minulé zkušenosti víme, že na realizaci všech opatření potřebujeme minimálně hodinu dopředu začít. A to je bohužel hrozně dlouhá doba. Ideálně by bylo mít preventivně rozestavěné hromady pytlů na pár místech a pak je to mnohem rychlejší. Naposledy jsem to takto udělal, bagr postavil nad propustek a s jednotkou HZS měl domluveno, že oni začnou a my mezitím dorazíme, a budeme s nimi stavět pytlové zábrany před vjezd do areálu HZS a do ul. Vápenná. Pomohli by ty mobilní zábrany, které se plánovaly nakoupit. A i tak by bylo potřeba držet pohotovostní služby jako držíme na zimní údržbu. Jenže tam není potřeba být tak rychlý.