Aukce elektřiny pro občany

Aukce elektřiny 2013.jpgRadotínská radnice uspořádá první elektronickou aukci pro jednotlivce na nákup elektřiny a zemního plynu v regionu Prahy 16. Nabídka platí nejen pro občany, ale rovněž podnikatele. A co víc? Aukce je sice v první řadě určena pro radotínské subjekty, ale na základě rozhodnutí MČ Praha 16 se do ní může přihlásit kdokoli z našeho regionu!

Záměr byl schválen Radou městské části Praha 16 dne 29. května 2013 a uspořádání elektronické aukce na nákup elektřiny a zemního plynu pro občany a podnikatele z Prahy 16 proběhne ve spolupráci se společností eCENTRE, a.s., která se dříve specializovala na aukční nákupy pro města a obce a nově nabízí možnost uspořádání aukce i pro nákup energií pro občany a podnikatele pod záštitou příslušné radnice. Podobné aukce za pomoci této společnosti již proběhly například v Říčanech (občané zde ušetří u elektřiny 16,5 % a u zemního plynu 29,96 % z dosavadních cen) či v Praze 6 (občané ušetří přes 31 % na elektřině a více než 22 % na zemním plynu).

Tato aukce naváže na úspěšný sdružený nákup elektřiny na komoditní burze v únoru 2012 organizovaný Městskou částí Praha 16, díky níž byla zúčastněným subjektům (vedle samotné městské části její příspěvkové a další neziskové organizace z Radotína) ušetřena na období od 1. dubna 2012 do 31. prosince 2013 více než čtvrtina dosavadních nákladů, celkově téměř 600 tisíc Kč vč. DPH (pro rozpočet samotné městské části jsou náklady nižší o 385 tisíc korun, dalších 99 tisíc ušetří mateřská škola a sportovní hala, Sportovní centrum Radotín spravující obecní areál nového stadionu ušetří 40 tisíc Kč, TJ Sokol Radotín 35 tisíc a Ivo Synek provozující stravovací zařízení pro místní seniory 37 tisíc Kč).

Radotínská radnice tehdy byla jednou z prvních pražských městských částí, jež nakoupila elektřinu na komoditní burze.

Radnice si od chystané aukce slibuje výrazně nižší cenu pro všechny zúčastněné, tedy podporu místních občanů v době neustálého zvyšování životních nákladů i lepší podmínky pro podnikání – hlavně drobných podnikatelů (živnostníků).

Součástí celé služby je administrativní servis, což znamená, že veškeré podmínky smlouvy za jednotlivé občany vyřídí s vítězem e-aukce pořadatelská společnost eCENTRE, a.s.

Služba je pro občany i podnikatele zdarma – neplatí žádné poplatky za zprostředkování. Navíc v případě, že by vysoutěžená cena byla vyšší než ta, kterou platí občané a podnikatelé v současné době, pak smlouvu účastník aukce nemusí podepisovat a dále bude energie odebírat podle stávajících podmínek.

Radotínská radnice poskytne pro přípravu aukce vlastní prostory v Kulturním středisku Radotín (informace, náběr smluvních podkladů apod.). Sběr podkladů tam proběhne od 10. do 31. července (vždy ve středu a čtvrtek) a samotná aukce 31. srpna 2013.

Informace ke stažení (pdf, 355,3 kB)

Zveřejněno: 08.07.2013 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8832 x