Bude se uklízet u Berounky

Již tradiční dobrovolný úklid kousek dál od vlastního prahu se chystá v Radotíně na sobotu 21. dubna. Pro všechny, kteří přijdou pomoci uklidit z míst kolem stezky vedoucí po břehu Berounky co tu kdo odhodil, Městská část Praha 16 přichystá igelitové pytle a rukavice a zajistí následný svoz posbíraných odpadků.

 Mgr. Karel Hanzlík, radotínský starosta zve všechny radotínské: “Zveme všechny, kteří mají zájem přispět k větší čistotě místa, kde žijí, aby se společně s námi podíleli na úklidu odpadků, které se válejí po zelených plochách na břehu Berounky a v jejím nejbližším okolí.“ A dodává: „ Pozvání ovšem samozřejmě platí i pro kohokoli dalšího, kdo má tato místa rád.”

Už v březnu vylákalo nádherné počasí cyklisty z celé Prahy na cyklotrasu, která tudy prochází. Na procházky k řece vyrazili i pěší. Ti všichni mohli vidět nepořádek nashromážděný během zimy na jednom z nejhezčích přírodních pražských zákoutí. „Byla by škoda nechat zarůst v zeleni na březích co tu komu odpadlo od ruky. Je to místo, ke kterému máme úzký vztah a tomu samému bychom chtěli naučit i vlastní děti,“ vysvětluje vlastní motivaci starosta Hanzlík. 

Ten, kdo se bude chtít přidat k očistnému týmu, ať přijde v sobotu 21. dubna v 9.00 hodin v Radotíně před lávku přes Berounku u kostela. Na místě budou připraveny igelitové pytle a rukavice. Akce bude za každého počasí (podle čehož je třeba volit oblečení) a bude trvat do 12.00 až 13.00 hodin. (Více informací na telefonech 603 167 469 nebo na 234 128 101.)

A jako dárek za vykonanou práci si druhý den mohou všichni nadělit účast na Jarních zelených koulích, turnaji v pétanque, který se koná 22. dubna od 14.00 hodin na radotínském veřejném boulodromu v ulici K Lázním (za 2. stupněm ZŠ Praha - Radotín) zdarma!

Zveřejněno: 19.04.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4453 x