Centrum Radotína bude lepším místem pro život

Na základní kámen projektu, který promění brownfield při ulici Na Betonce nedaleko nádraží Praha – Radotín v moderní centrum, ve středu 9. března slavnostně poklepali starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík a zástupci developera, společností VCES Property Development a.s. a Doma je Doma s.r.o., a generálního dodavatele stavby, společnosti VCES a.s.

Do reálné podoby tu nyní začíná růst to, co se tak dlouho plánovalo. Jak řekl starosta Mgr. Karel Hanzlík „Je to skoro 20 let, co se začalo uvažovat o přeměně tohoto území s cílem dát místu v centrální části Radotína nový život a vytvořit určitou protiváhu panelákům, které tu stojí přes ulici. Nikoho tehdy nenapadlo, že to bude běh na až tak dlouhou trať. Jsem rád, že i přes značnou složitost celého projektu jsme to nikdy nevzdali a v součinnosti s vybraným investorem tak dnes můžeme realizaci stavby slavnostně zahájit.“

Vlastně za totéž radnici poděkoval Lukáš Kohl, jednatel Doma je Doma s.r.o.: „Myslím, že za ty tři roky, po které se projekt připravoval, už mnozí zapochybovali, že se tu vůbec začne stavět. Děkuji místním radním, že oni pochybnosti neměli; stejně jako my.“ I podle Davida Labardina, zástupce generálního ředitele VCES a.s. by celý projekt měl být názornou ukázkou spolupráce s městskou částí a lidmi, kteří zde žijí: „Jsme na začátku první etapy, ale věřím, že se nám podaří dokončit všechny fáze projektu a otevřít tak tyto plochy v centru Radotína k užití všem jeho obyvatelům.“

Jde o koncept, který firma nazvala „Better Living“. S cílem vytvářet místa pro lepší život současných i budoucích obyvatel tak již vybudovala například londýnské Canning Town Center.

V Radotíně byl projekt také během prezentace konzultován s obyvateli Radotína. Ti například vyjádřili zájem o řešení dopravní sítě a parkování. Problematiku developer zahrnul do projektu a společně s radnicí jí věnuje patřičnou pozornost tak, aby podpořil sociální udržitelnost projektu. První část plánované zástavby tak nyní dostává reálnou podobu. V rámci etapy A se v prostoru při ulici Na Betonce staví dva bytové domy se 76 byty a šest řadových domů. Stavební práce na této fázi projektu by měly trvat do února 2017.

V etapě B je naplánovaná výstavba dalších 134 bytů, v rámci etapy C by měly následně vzniknout nové obchodní prostory a centrum města v podobě náměstí a přilehlé třídy.

Slavnostní poklepání základního kamene etapy A výstavby Centra Radotín, 9.3.2016

Slavnostní poklepání základního kamene etapy A výstavby Centra Radotín, 9.3.2016. Na fotografii zleva: Lukáš Kohl, jednatel Doma je Doma s.r.o., radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík, místopředseda představenstva VCES a.s. David Labardin, zastupující generálního ředitele VCES a.s. a Cyril Dejanovski, generální ředitel VCES Property Development a.s.

Další snímky najdete ve fotogalerii
Zveřejněno: 10.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8248 x