Další e-Aukce pro občany organizovaná Prahou 16

Radnice Prahy 16 i letos nabízí možnost snížit náklady na elektřinu a plyn i pro ty nejmenší lokální odběratele, navíc s pohodlím vše vyjednat přímo v Radotíně.    

První elektronickou aukci pro občany a podnikatele v regionu Prahy 16 uspořádala radotínská radnice ve spolupráci se společností eCENTRE v roce 2013. Ti, co neváhali a přihlásili se, nelitovali: celková úspora pro 299 domácností činila více než 3,6 milionu korun a průměrně 27,85 % z cen elektřiny a plynu. U podnikatelů bylo dosaženo neuvěřitelné průměrné úspory u elektřiny přes 50 % a u plynu okolo 20 %.

V předchozích dvou letech byla aukce opakována a přihlášení vždy získali zpět nemalé náklady, a to včetně samotné radnice: MČ Praha 16 ušetřila aukcí z roku 2015 na ceně elektřiny ve všech objektech, které spravuje, 232 tis. Kč – a díky jí organizované e-Aukci se společností eCENTRE, k níž se vloni připojilo 133 odběrných míst z Radotína a okolí, dosáhli tito lidé a podnikatelé celkové úspory 640 tis. Kč (což v průměru činilo 4 824 Kč na jedno odběrné místo). Přes výrazné snížení cen dodavatelů energií se neustále daří v e-Aukcích dosahovat úspor i přes 30 % na silové elektřině a zemním plynu. 

„Proto i letos Praha 16 spoluorganizuje elektronickou aukci,“ říká starosta Mgr. Karel Hanzlík. „Věřím, že díky naší snaze lidé i podnikatelé opět ušetří nemálo ze svých nákladů. A nemusejí mít žádné obavy – pokud by vysoutěžená cena nebyla nižší než dosavadní, co platí, nemusí účastníci aukce novou smlouvu podepisovat a mohou nadále zůstat u stávajícího dodavatele.“  

PlynSběrné dny budou v Kulturním středisku Radotín (náměstí Osvoboditelů 44/15, Praha-Radotín) každé pondělí od 13.00 do 18.00 hodin až do konce května.

Zde zájemci předloží všechny důležité podklady (zejména kopie stávajících smluv a vyúčtování) a dohodnou se na účasti v e-Aukci. Tato možnost platí jak pro nové zájemce, tak i pro ty, kterým končí 2letý kontrakt z předloňské e-Aukce, pokud se již sami v minulých měsících nepřihlásili do opětovného zařazení.

Samotná internetová aukce proběhne na konci června 2016 a v průběhu letních měsíců budou společností eCENTRE připraveny smlouvy s novým dodavatelem, budou-li podmínky pro účastníky lepší než ty dosavadní.Plakát k elektronické aukci plynu a elektřiny

Leták k e-aukci (pdf, 1,5 MB)
Zveřejněno: 13.05.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7576 x