Fredie Mercury dorazí do Radotína

anot_Královský průvod_koruna.jpgJak? S Královským průvodem, který se do Radotína chystá již tuto sobotu, tedy 4. června.

Ano samozřejmě, nepřijedou skuteční Queeni, ale koncert revivalové skupiny Queenie, jejíž frontman nejen zpívá jako Fredie, ale má i podobnou vášeň pro převleky, by měl být pořádným déja vu zážitkem. Navíc i k této kapele se přidá uznávaná mezzosopranistka, tentokrát je možné se těšit na umění Markéty Mátlové.

Dnes již známáakce není jen historickou podívanou, ale především příležitostí se dobře pobavit. Cesta císaře Karla IV. a jeho družiny z Prahy na Karlštejn s korunovačními klenoty* bude na jeho třetím zastavení doprovázena bohatým kulturním programem, který pro všechny návštěvníky připravila Městská část Praha 16.

Během odpoledne prodlouženého do noci vystoupí šermíři, zahraje dobová hudba Antiquarius, se speciální bubenickou show přijedou Jumping Drums a těšit se všichni mohou i na zmíněnou královnu českých Queen revivalových formací. To vše ukončí až hodinu před půlnocí závěrečná laser show. (Více viz program.)

Zváni jsou všichni bez rozdílu věku a pohlaví. A POZOR! Kdo přijde v dobovém kostýmu, dostane zdarma máz piva. Oděv může být laděn jak dle módy středověké, tak i – pro večerní hodiny –„mercuryovsky“.

_________________________________________________

*Průvod navazuje na skutečnou historickou tradici, jejíž kořeny sahají do doby vlády císaře Karla IV. Tento panovník uchovával korunovační klenoty Svaté říše římské na svém venkovském sídle - na hradě Karlštejně a každoročně po Velikonocích je vystavoval v Praze v katedrále sv. Víta. A právě návrat klenotů z hlavního města na Karlštejn je námětem Královského průvodu.

 

PROGRAM
před radotínskou radnicí v ulici Václava Balého:
13.45 Rotyka - vystoupení šermířů
14.00 uvítání – Karel Hanzlík, starosta
14.10 Antiquarius - dobová hudba
14.30 příjezd císaře s rodinou
  vystavení klenotů pod pódiem
  rychtářův uvítací proslov
  císařské obnovení městských práv
  fanfáry trubačů
  rychtář předává císaři klíč od města
  hold císaři – divadelní spolek Gaudium
  Eliščino poděkování
  odjezd královské družiny
15.00 Antiquarius - dobová hudba
16.00 Vypravěč – hudební skupina
17.00 Rotyka - vystoupení šermířů
17.30 Paradogs – kapela studentů gymnázia
18.45  Rotyka - vystoupení šermířů
19.15  Jumping Drums - bubenická show
21.00  Hudební skupina Queenie a host Markéta Mátlová
23.00  Závěrečná laser show

(s průvodem přijede a v Radotíně rozloží jedno ze svých ležení i beer vehicle, který nabídne ochutnávku krušovických piv)

Královský průvod.jpg

A kdo dojde až na Karlštejn...
...čekají ho další zábavy:
Úplnou novinkou průvodu je pravý Rytířský turnaj, který se v Českých zemích od časů středověku odehraje vůbec poprvé! Nečekejte žádné divadlo, nahrané souboje a pády. V neděli 5. června odpoledne se na louce u mostu v obci Karlštejn utká deset skutečných kaskadérů, z nichž většina účinkovala v českých i zahraničních filmech. Deset ostřílených borců změří své síly v jezdeckých schopnostech i v umění meče. Vše pod bedlivým zrakem Karla IV., jeho choti Elišky i lidu prostého. Každý z rytířů bojuje o svou čest, ale především o slávu a privilegia obce, která jej do souboje vyslala. Obyvatelé vesnic a obcí, přijďte podpořit svého rytíře!
Bezpečnější, ale stejně napínavý souboj čeká i na lid nešlechtického stavu. V kratochvilném závodě Ženy na voze se utkají družstva jednotlivých obcí v netradiční disciplíně - závodu povozů tažených muži. Aby to závodníci měli snazší (i těžší) zároveň, budou je z taženého povozu povzbuzovat ty nejkrásnější ženy z dané obce. Soutěží se nejen o čas, ale rozhoduje také krása výzdoby povozu a originalita ženského povzbuzovaní. Nejen Rytířský turnaj, ale i závod Ženy na voze proběhne během nedělního odpoledne na Karlštejně.

Zveřejněno: 01.06.2011 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6971 x