Havelské posvícení zaplní o víkendu Radotín zábavou

Snad ještě lépe než zlátnoucí listí ohlašuje příchod podzimu do Radotína tradiční Havelské posvícení. Letos jej Městská část Praha 16 pořádá již počtrnácté.

Vše zahájí v sobotu 15. října o deváté hodině ranní v kostele sv. Petra a Pavla bohoslužba slova pátera Zdeňka Skalického. Ti, kdo na ni zamíří, budou uvítáni slavnostním troubením, které se od kostela dobře ponese mlžným oparem nad říční hladinou.

A pak se již otevře brána čisté zábavy: tradiční trh řemeslných výrobků a nejrůznějších laskomin bude mít otevřené stánky od deváté ranní do šesté večerní v sobotu, v neděli bude končit o hodinu dříve.

Kulturní program po oba dny zahajuje v půl jedenácté a přinese hudbu skupin: Old Fashion Trio, Třehusk, Qjeten, Byl pes, Beer Sanatorium, Péro za kloboukem, Bula Bula, Blues Messenger, Paradogs, Brouci Band - The Beatles Revival a Vilém Čok s kapelou By Pass. V sobotu večer je navíc připravena Havelská zábava před radnicí.

Tradičně během dne nebudou chybět ani vystoupení skupiny historického šermu Alotrium a kouzelníka Roberta.

Ale hlavně tu bude ke shlédnutí spousta divadelních kusů: představí se Divadlo na chůdách Krab, Divadlo Studna, Vojta Vrtek kejklíř a Jan Brůček loutkář a divadelní spolek Gaudium.

Související dopravní opatření

Souhrnné informace k Havelskému posvícení

Zveřejněno: 14.10.2011 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 7165 x