Horymír vyrazí z Radotína k Neumětelům a vypukne Masopust

S recesistickou akcí Horymírova sváteční jízda, která v Radotíně otevírá jezdeckou sezónu, se již třetím rokem pojí i „přičleněný“ masopust. Letos poprvé se ale chystá na sobotu 25. února opravdová masopustní veselice.

Především jsou všichni – v masce i bez ní – srdečně zváni na průvod masek s medvědem! Ten se začne houfovat u statku, ve kterém má občanské sdružení Petrklíč svou lesní školku (na náměstí Osvoboditelů 6/19) od deváté hodiny ranní. Příkladem všem, vedle Petrklíče a jeho příznivců, půjde radotínský divadelní spolek Gaudium – v různých kostýmech s písní a hudbou – v čele průvodu směrem k radnici. Odtamtud bude v témže čase vyrážet vladyka Horymír se svou družinou k Neumětelům.

Vzhledem k tomu, že průvod má vyrazit o půl desáté, neměl by se s vladykovým jízdním oddílem dostat do potyčky, nanejvýš mu stihne zamávat. A pak už se může spustit rej masek, program na pódiu i kolem něho, při kterém nebudou chybět děti, herci, ani zpěváci. A protože k masopustu patří, kromě nevázané zábavy, i pořádné hostiny, přislíben je i stánkový prodej se sváteční zabíjačkou. A až se vše sní a dohraje staročeský kabaret, proběhne soud s medvědem – rozsudek je jasný předem, medvěd bude zastřelen. Zda si předtím ještě stihne zatančit za doprovodu flašinetu, to už si musí každý přijít zjistit sám.

Městská část Praha 16 zve na Masopust a Horymírovu sváteční jízdu, které organizuje ve spolupráci s Divadelním spolkem GAUDIUM, o.s. Petrklíč, Mateřskou školou Radotín, Základní školou Radotín, Radotínským turistickým klubem, Sborem dobrovolných hasičů, Kulturním střediskem U Koruny a dalšími, a to 25. února od 9.00 hodin před radotínskou radnicí na nám. Sv. Petra a Pavla.

PROGRAM

  • 8.30 - sraz jezdců
  • 9.00 – odjezd vladyky Horymíra a zahájení stánkového prodeje a sváteční zabíjačky
  • 9.00 – 9.30 – sraz masek na nám. Osvoboditelů 6/19 (poblíž Koruny)
  • 9.30 – vystoupení flašinetáře
  • 10.00 – rej masopustních masek před radnicí
  • 10.30 – program na pódiu (děti z MŠ a Petrklíče) a Divadelní spolek GAUDIUM

11.15 – vyhlášení a předání cen za masopustní masky

11.30 – Petr Kubec a Staropražský kabaret

13.00 – závěr akce