Jak v Radotíně probíhaly oslavy 28. října?

Devadesáté výročí vzniku samostatného Československa si v úterý 28. října připomněli zástupci Městské části Praha 16. Pietní akce se konaly nejen u památníku obětem první a druhé světové války na náměstí Osvoboditelů, ale i u tzv. stromu republiky v parčíku v ulici Václava Balého.

Věnce zde položili zástupci radotínské radnice v čele se starostou Karlem Hanzlíkem. "Využijme současného mimořádného výročí k tomu, že věnujeme poctu a díky těm, kteří bojovali za naši svobodu, demokracii a budoucnost našeho národa," uvedl v krátkém projevu Hanzlík.

Součástí vzpomínkových akcí byl i Koncert svobody, který se uskutečnil v radotínském kostele sv. Petra a Pavla. V podání sopranistky Markéty Mátlové a za doprovodu varhanisty Jana Kalfuse zazněly ukázky z dílny slavných českých mistrů např. od Josefa Suka, Antonína Dvořáka či Bohuslava Martinů či píseň Kde domov můj ze Škroupovy opery Fidlovačka.

 

Starosta Karel Hanzlík ve svém projevu uvedl, že je důležité s hrdostí a úctou vyjádřit poctu a díky těm, kteří bojovali za naši svobodu, demokracii a budoucnost našeho národa.

Pietního aktu na náměstí Osvoboditelů se zúčastnilo přibližně dvacet radotínských občanů.

Koncert svobody v kostele sv. Petra a Pavla.

 

 

 

 

  1. Starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík ve svém projevu uvedl, že je důležité s hrdostí a úctou vyjádřit poctu a díky těm, kteří bojovali za naši svobodu, demokracii a budoucnost našeho národa.
  2. Pietního aktu na náměstí Osvoboditelů se zúčastnilo přibližně dvacet radotínských občanů.
  3. Koncert svobody v kostele sv. Petra a Pavla.
Foto: MČ Praha 16


Radotín, 29.10.2008

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 29.10.2008 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 9243 x