Modernizované Kino Radotín startuje 3D projekcí a chystá i 3D balet

Stačí vložit, nahrát, spárovat číslo certifikátu kina s klíčem pro konkrétní promítání - a hraje se, 5.9.2011Nejrozsáhlejší přestavba radotínského biografu v historii proběhla za pouhé dva měsíce a jejím výsledkem je nejen nové prostředí, ale především kulturní stánek nabitý nejmodernějšími technologiemi – ozvučovací systém dolby, digitální i 3D technologie. Díky 6milionové investici bude kino promítat 5 dní v týdnu vždy 2-3 filmy, jen v září tu bude 23 trojrozměrných projekcí a již od října nabídne nedělní lahůdky – poprvé 23. října celosvětovou premiéru historicky prvního baletu ve 3D - Giselle. 

 

Investiční akce hrazená z drtivé většiny z vlastních zdrojů Městské části Praha 16 zahrnovala v prvním kroku digitalizaci kina včetně ozvučení sálu systémem dolby, instalace akustických panelů, elektroinstalace, úpravy vzduchotechniky a s tím související stavební úpravy. Na to navazovalo pořízení projektoru a nadstavba pro 3D projekci. Vše bylo dokončeno v původním plánovaném termínu, tedy do konce prázdnin, a tak už v úterý 6. září si první zájemci budou moci užít promítání ve špičkové technologii (Lví král ve 3D a Muži v naději).

Díky rozsáhlé rekonstrukci se nyní v Radotíně budou promítat premiérové tituly, například v příštím týdnu 20. září Saxána a lexikon kouzel v rámci cyklu Baby bio Rado(s)tín i ve večerním čase od 18.00 hod. či ve čtvrtek 22. září od 20.30 hod. Noc žraloka (3D). Rovněž ale zůstanou zachovány tradiční cykly – již zmiňované Baby bio, představení pro rodiče s nejmenšími dětmi, o které se v průběhu promítání postarají dámy ze soukromé školky Petrklíč, a také Filmový klub. 

Lahůdkou pak budou nedělní představení, vždy jedno v měsíci, díky kterým si užijí i milovníci špičkových oper či baletů. Již 23. října od 16.45 hod. to bude balet Giselle ze slavného Mariinského divadla (St. Peterburg), historicky první balet v 3D, navíc v radotínském kině uváděný v celosvětové premiéře!

A aby toho ještě nebylo málo, již brzy si bude možné vstupenky na všechna představení rezervovat i zakoupit na internetu. Na adrese www.praha16.eu/kino najdete i řadu dalších informací a samozřejmě kompletní program.

Slavnostní přestřižení pásky, 5.9.2011 První návštěvníci  Pozor, vyletí 3D!, 5.9.2011 3D je tu, ale dost špatně se fotí, 5.9.2011 ...zato baví!, 5.9.2011