Na Neckyádě bude i divadlo!

Dobřichovická střela jde střelhbitě pod vodu, kde se udrží až do cíleUž zase se budou překonávat nepříliš divoké vody Berounky mezi radotínskými říčními lázněmi a lávkou tamtéž na všem, co tvůrci a lodivodové udrží na hladině či alespoň těsně pod ní. V sobotu 18. června se už počtvrté rozpoutá Neckyáda.

Pořadatelé, Městská část Praha 16 a Vodácký oddíl Radotín, opět všechny zvou do soutěže (či k jejímu sledování) amatérských a hlavně originálních vlastnoručně vyrobených plavidel. 
4. Radotínská neckyáda bude zahájena v sobotu 18. června hodinu po poledni. Se slovy: „K přihlášeným posádkám přibereme i ty, které se dostaví s vlastními „neckami“ až v den konání, jen tam musejí být včas,“ vyzývá Mgr. Karel Hanzlík, radotínský starosta a jeden z přihlášených kapitánů, k vodnímu utkání další odvážné plavce.

Letos poprvé kromě kuriózních plavidel a dobré hudby uvidí návštěvníci také divadelní představení, které ovšem s vodou neodmyslitelně souvisí: Vančurovo Rozmarné léto v podání jednoho z nejlepších současných amatérských divadel. Kladenský soubor V.A.D. známé literární i filmové dílo klasika zpracoval svérázně, přesto s pokorou a vtipem. 

Scénář Neckyády:
13.00 - 14.30 hod. prezentace a příprava originálních plavidel v Říčních lázních
15.00 hod. start z Říčních lázních
16.00 - 18.00 hod. kapela The Shrot, Tábor
16.30 - 17.00 hod. cíl u lávky
18.00 - 19.00 hod. kapela Qjeten, Radotín
19.00 - 19.30 hod. Říční lázně - vyhlášení výsledků a předávání cen
19.30 - 20.30 hod. kapela Tó víš
20.30 - 22.00 hod. divadlo V.A.D.: Vladislav Vančura - Rozmarné léto
22.00 - 24.00 hod. kapela Tó víš 

­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________________________
A jak soutěž probíhá?
Startuje se z pláže u cyklostezky v Říčních lázních, cílový prostor je pod radotínskou lávkou. Na lávce nebo v její bezprostřední blízkosti vyhlíží plavidla konferenciér a sbor rozhodčích, kteří budou hodnotit umělecký dojem a technickou hodnotu vyrobeného plavidla.

Doufejme, že skutečné léto zapomene na všechny rozmary a počasí bude přát nejen kapitánům, kapitánkám a jejich posádkám, ale i dobré hudbě a divadlu.

Zveřejněno: 14.06.2011 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6409 x