Nový motorový člun pro profesionální hasiče v Radotíně

V červnu 2018 uplynulo smutné výročí 5 let od posledních velkých povodní, které zasáhly region Prahy 16. Od té doby sužuje střední Evropu spíše sucho, ale velká voda se může kdykoli vrátit. Na to myslí hasiči i radotínská radnice, proto je pořizováno nové vybavení.

A dovybavováni jsou nejen dobrovolní hasiči, kteří spadají přímo pod MČ Praha 16, ale též jsou podporováni „státní“ profesionálové. V pátek 22. června byl po roční přípravě slavnostně uveden do provozu nový motorový člun, který bude sloužit výhradně na stanici č. 8 v Radotíně.

Jedná se o motorový člun Mercury 460 Ocean Runner s motorem Evinrude E-tec E50DPGL v celkové hodnotě 420 000 Kč. Tento typ člunu je určen pro záchranu osob z mělkých proudících vod, které se v naší lokalitě vyskytují především při povodních hrozících na soutoku dvou velkých řek Vltavy a Berounky.

Městská část Praha 16 na jeho pořízení přispěla částkou 60 tisíc korun, vzhledem k nedostatku státních financí byli nutní i další dárci, například Českomoravský cement, vlastník místní cementárny. „Přestože městská část každý rok dotuje, s nemalou podporou hlavního města, v řádu statisíců korun své dobrovolné hasiče, rozhodli jsme se již po několikáté poskytnout finance na potřebné vybavení i Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy,“ uvádí radotínský starosta Karel Hanzlík, který se slavnostního předání zúčastnil společně s 1. místostarostou Miroslavem Knotkem. Nechyběl zde ani ředitel pražských hasičů, brigádní generál Roman Hlinovský.

Nový člun pro profesionální hasiče z Radotína, 22.6.2018

„Do současnosti naše stanice disponovala naprosto nevyhovujícím typem člunu PrinceCraft s motorem Johnson 50Hp z roku 1994, na který již nejsou v prodeji náhradní díly. Hasičská stanice č. 8 úzce spolupracuje s Městskou částí Praha 16, mimo jiné i při povodňových stavech,“
zdůrazňuje důvody žádosti o finanční příspěvek velitel stanice npor. Oldřich Kinduch. S přispěním sponzorů se veliteli hasičů podařilo získat na nákup techniky částku ve výši 360 000 Kč a na dofinancování Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy loni v létě chyběla částka ve výši 60 000 Kč, kterou po projednání v radě i zastupitelstvu přispěla radnice. Zveřejněno: 28.06.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4510 x