Padaly rekordy

Počasí se vydařiloV uplynulých dnech padaly rekordy nejen teplotní, ale i návštěvnické, konkrétně v bavorské Horní Falci. Zde se totiž v partnerském městě Radotína (Městská část Praha 16) uskutečnila akce, která se s ohledem na rozsah a náročnost přípravy koná jednou za 3 roky.

Burglengenfeldský Bürgerfest letos uvítal rekordních 52 tisíc lidí, mezi nimiž nechyběli ani zástupci radotínské radnice – starosta Mgr. Karel Hanzlík, jeho zástupce Mgr. Miroslav Knotek a tajemník úřadu Ing. Pavel Jirásek. Ti se zúčastnili pátečního slavnostního zahájení i následného večerního programu. V sobotu pak byli přijati na místní radnici starostou Hansem Kargem. V úspěšné reprezentaci Radotína v neděli pokračovala hudební skupina Qjeten.

Bürgerfest 2012, letos uspořádaný ve 3 dnech na 8 pódiích v různých částech historického centra Burglengenfeldu za účasti 80 vystupujících skupin, je letos součástí oslav 20 let partnerství mezi Radotínem a Burglengenfeldem. Předtím proběhla návštěva Radotína (1. 4.) a zájezd radotínských seniorů a Letopisecké komise Radotín do Bavorska (13. 6.), závěrečné dějství je naplánováno na neděli 11. listopadu, kdy Městská část Praha 16 uspořádá v Radotíně od 17 hodin Koncert pro přátelství.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 22.08.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8195 x