Podnikatelům ověří listiny a podpisy i na živnostenském odboru

Od úterý 18. listopadu mohou podnikatelé na živnostenském odboru Úřadu městské části Praha 16 využít novou službu – ověřování shody opisu nebo kopie s listinou (vidimace) a ověřování pravosti podpisů (legalizace).

Vidimaci listin a legalizaci podpisů tak bude provádět již druhé pracoviště Úřadu městské části Praha 16.  Po pracovišti úseku matrik, které se nachází v přízemí hlavní budovy úřadu v ulici Václava Balého 23/3 to bude i odbor živnostenský v patře budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů 21/2a v Praze – Radotíně.

"Ověřování listin i podpisů v téže budově, kde má své pracoviště živnostenský odbor, přinese podnikatelům značnou časovou úsporu. Úřad totiž v Radotíně sídlí ve více budovách, podnikatelé tedy nebudou muset mezi nimi přecházet a vracet se zpět. Vše vyřídí na jednom místě," uvádí Ing. Lenka Böhmová, zástupce tajemníka Úřadu městské části Praha 16.

Částky účtované za vidimaci každé stránky vidimované listiny a každého podpisu jsou stanoveny zákonem o správních poplatcích a činí 30 korun za jednu stránku či podpis.

Obě zmiňovaná pracoviště fungují od května letošního roku i jako pracoviště projektu Czech POINT. Vydávají výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku, rejstříku trestů a výpisy z katastru nemovitostí.

 

Radotín, 18.11.2008

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 18.11.2008 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8504 x