Předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a senátor PhDr. Tomáš Grulich pokřtí Knihu o Radotínu

Slavnostní křest Knihy o Radotínu, na němž vystoupí patron knihy, kytarista Štěpán Rak, proběhne ve čtvrtek 3. března od 17.00 hodin v Kulturním středisku Radotín v domě U Koruny (náměstí Osvoboditelů 44/15, Praha-Radotín). Od stejného dne zde také bude přístupná výstava přibližující vznik tohoto díla.

Zúročí se tak takřka roční úsilí kolektivu autorů, podílejících se na vzniku knížky a rekrutujících se především z řad členů radotínské letopisecké komise, redakce Novin Prahy 16 a zástupců vydavatelství MILPO MEDIA s.r.o.

Podle slov starosty Městské části Praha 16 Mgr. Karla Hanzlíka: „jde o  publikaci s velice zajímavými až unikátními informacemi o místě nalézajícím se odnepaměti na levém břehu Berounky, tedy Radotínu. Významná poloha poblíž soutoku dvou významných řek předurčovala tuto oblast k nevšednímu rozvoji, historii a já věřím, že i světlé budoucnosti.“

Místní určitě budou zajímat kapitoly o nejstarších gruntech a chalupách, možná je i překvapí, že nejstarší objekt, kde se učilo, byla tzv. zádušní chalupa, která stála od roku 1684 ve dvoře za dnešní radnicí. Širšímu publiku jsou určeny informace o geologických (zdejší území tvoří prvohorní mořské sedimenty, v nichž můžeme nalézt zkamenělé pozůstatky života z období ordoviku, siluru a devonu) a botanických zvláštnostech radotínského okolí nebo o zdejších nepřeberných možnostech sportovního vyžití.
Zveřejněno: 03.03.2011 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6630 x