Připravte se na jízdu: místo kola necky!

6. Radotínská Neckyáda, necky na suchu 21.6.2014Už sedmý ročník soutěže amatérských a hlavně originálních plavidel, Radotínské neckyády, pořádá Městská část Praha 16 spolu s Vodáckým oddílem Radotín v sobotu 20. června na Berounce mezi Říčními lázněmi Radotín a lávkou pro pěší. Nejen po tuto dobu zde bude platit uzavírka cyklotrasy podél řeky – ale právě pro 20. 6. 2015 platí i jiná trasa objížďky* čerstvě zahájené stavby „Místo u řeky“.

Recesistického plavení se může zúčastnit každý, komu nechybí odvaha vykoupat se za jakéhokoli počasí a patřičná dávka smyslu pro humor a dostaví se na start v radotínských Říčních lázních s improvizovaným a amatérsky vyrobeným prostředkem konstruovaným pro splavení nepříliš divokých vod řeky Berounky. (Pro mimopražské účastníky je přitom možno zajistit ubytování v radotínské sportovní hale.)

Startovat se tedy bude z pláže v lázních ve tři hodiny odpoledne, přihlášky těch, kdo to dříve nestihli, a prezentace všech plavidel však bude probíhat již od jedné.

A jaký bude další program? Mezi třetí a čtvrtou (po dobu plavby) bude suchozemce bavit hudbou Dj´s duo Jarda a Pavel, od šesti do sedmi zahraje country kapela JEZ. Jakmile dohraje, začne vyhlašování vítězných plavidel. Od osmi do jedenácti by pak měl znít bigbeat v podání hudebního seskupení Long Silence.

A JEŠTĚ JEDNOU VAROVÁNÍ: vzhledem k tomu, že byla na počátku června zahájena výstavba Místa u řeky, platí i pro návštěvníky Neckyády jistá omezení – v prostoru mezi lávkou a hřbitovem je uzavřena nábřežní cyklotrasa, tento úsek je třeba obcházet ulicí Nad Berounkou. Lávka bude normálně přístupná, plavidla budou jako vždy dojíždět k náplavce u ústí Radotínského potoka.


Trasa objížďky pro cyklisty:

ve směru od Prahy musí zabočit pod kostelem nahoru na náměstí Sv. Petra a Pavla, projet ulicí Loučanská přímo do ulice K Lázním, kterou je vedena cyklotrasa směrem na Černošice.


fotografie z loňského ročníku naleznete ve fotogalerii
Zveřejněno: 19.06.2015 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5342 x