Radotín má nové hřiště na pétanque

V neděli 28. října se v Radotíně otevřelo další hřiště. Tentokrát pétanquové. Malá, téměř „rodinná“ a pohodová akce se uskutečnila za krásného počasí, účasti několika desítek návštěvníků a profesionálních hráčů pétanqu. Úvodní slovo pronesli radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík a prezident České asociace pétanquových klubů Karel Dohnal. Ten zmínil historii této více než stoleté francouzské hry, poděkoval Městské části Praha 16 za novou hrací plochu nazvanou bulodrom a následně komentoval pétanquovou exhibici profesionálních hráčů. Namátkou jmenujme přítomnost Romany Vokrouhlíkové, členky českého reprezentačního výběru žen, který letos obsadil druhé místo na mistrovství Evropy v Ankaře.

Bulodrom se nachází v areálu bývalých technických služeb v ulici K Lázním. Toto území bylo zničeno při povodních v roce 2002. V rámci jeho obnovy byly v listopadu 2006 zahájeny práce na revitalizaci areálu. Demolici zničených budov a následné terénní úpravy včetně vybudování chodníčků a travnatých ploch prováděla firma Regis, s.r.o. Dokončovací práce provádí Technické služby Praha - Radotín.

Areál nového sportoviště rozšiřuje rekreační zónu, kde se dnes nachází hřiště na beach volejbal, antukové hřiště na volejbal a nohejbal a dětské hřiště. Tato klidová zóna by měla být dále rozšířena v rámci rekultivace nevzhledného areálu bývalé čističky odpadních vod, která s bulodromem bezprostředně souvisí.

Akci pořádal Radotínský sportovní klub ve spolupráci s Městskou částí Praha 16.

Fotogalerie Pojďme na pétanque 28.10.2007

Areál RSK

b.a.r. (beach aréna radotín).do her na dětském hřišti se zapojuje celá rodina.antukové hřiště v areálu rsk.

 

Bezprostřední okolí rovněž ve znamení sportu

fotbalový stadion s umělou trávou.stadion vedle stadionu.hřiště náležící základní škole praha - radotín.

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 29.10.2007 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 11567 x