Radotín pro Jižní Moravu

Rada městské části Praha 16 odsouhlasila již 30. června poskytnutí 250 tisíc korun jako dar obcím, přes které se v červnu přehnalo tornádo. Součástí toho je i více než 50 tisíc, které radnice vybrala od návštěvníků Radotínského mecheche a od dárců, kteří v následujícím týdnu po živelné katastrofě předali hotovost na ekonomickém odboru Úřadu městské části Prha 16. Finanční pomoc čtvrt milionu korun tak zamířila rovným dílem do obcí Mikulčice, Lužice, Týnec, Hrušky a městysu Moravská Nová Ves. V současné chvíli jsou podepsány čtyři z pěti darovacích smluv, aktuálně se čeká na podpis poslední smlouvy s obcí Hrušky.

Pomocnou ruku Jižní Moravě podala i Radotínská o.p.s., která je správcem biotopu, bazénu a sportovní haly. Městu Hodonín poslala 78 450 Kč, které vybrala 27. června jako vstupné na koupaliště.

Do Moravské Nové vsi odjelo pomáhat šest radotínských dobrovolných hasičů. Věnovali se nejprve překládání humanitární pomoci na kontejnery a jejímu vykládání v sokolovně, která sloužila jako sklad. Pracovali na provizorním zakrytí střech. „Ty bylo nutné zabezpečit co nejrychleji, protože každý den hrozily další bouřky a deště,“ uvádí Jakub Marášek, velitel jednotky. Poslední den odstraňovali radotínští hasiči ulomené a nestabilní větve v aleji u silnice vedoucí do obce. „Po celou dobu jsme využívali vybavení nového zásahového automobilu, který tím doslova zažil křest ohněm,“ dodává Marášek.

Radotínští dobrovolní hasiči pomáhají s likvidacemi škod po tornádu v Jihomoravském kraji. Foto: JSDH Praha-Radotín Radotínští dobrovolní hasiči pomáhají s likvidacemi škod po tornádu v Jihomoravském kraji. Foto: JSDH Praha-Radotín Radotínští dobrovolní hasiči pomáhají s likvidacemi škod po tornádu v Jihomoravském kraji. Foto: JSDH Praha-Radotín Radotínští dobrovolní hasiči pomáhají s likvidacemi škod po tornádu v Jihomoravském kraji. Foto: JSDH Praha-Radotín

Celou fotogalerii najdete ZDE.

Související články:

https://www.praha16.eu/Financni-pomoc-Jihomoravskemu-kraji.html

https://www.praha16.eu/Zlati-chlapci-z-Radotina.html

Zveřejněno: 26.07.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 554 x