Radotínská škola přivítala 85 prvňáčků

vyzadujiPětaosmdesát nových školáků nastoupilo do čtyřech prvních tříd ZŠ Praha – Radotín. Tradičně je v první školní den přišli pozdravit ředitel a jeho zástupkyně, starosta, místostarosta a tajemník úřadu.

 

Ačkoliv v areálech školy probíhají hned tři stavební akce, které navýší její kapacitu, mohly se v první školní den děti přivítat se svými učitelkami i vedením jak školy, tak také radnice, aniž by to poznaly. Přitom jedna ze staveb, půdní vestavba na historické budově prvního stupně, uzavřela i poslední patro – přesto se podařilo upravit rozmístění tříd tak, aby vyučování mohlo probíhat normálně. Stihly se i úpravy školní kuchyně a jídelny, kde výstavbu nového křídla připomíná pouze dřevotřísková část stěny.

 

To však většina prvňáků nyní ani nezaznamená, jejich první den v novém prostředí obnáší jen slavnostní uvítání a jednu seznamovací hodinu, po které si je rodiče opět odvádějí. Letos se navíc kvůli dešti neuskutečnilo setkání všech prvních tříd na školním hřišti.  Uvítání tak bylo rozděleno pro každou ze tříd zvlášť a mělo intimnější charakter. Ředitel školy Mgr. Zdeněk Stříhavka se přišel s dětmi především seznámit, aby věděly, s kýmže se to budou vídat třeba při obědech.

 

Starosta městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík a I. místostarosta Mgr. Miroslav Knotek přišli děti na startu nové cesty povzbudit, proto také pro každého z nich měli jednoho malého plyšáka. Jako bývalý pedagog ale starosta nezapomněl dětem i rodičům připomenout, že „jen pravidelná a svědomitá práce pomůže školní povinnosti zvládat skutečně bez problémů.“

 

Radotínská základní škola má nyní celkem 819 žáků, kteří jsou rozděleni do 21 tříd prvního stupně a 13 tříd druhého. Současně byl dnešek prvním dnem i pro nové „školkáčky“. Těch přijala radotínské mateřská škola celkem 94, celkový počet dětí, které ji budou navštěvovat, je 302.

více fotografií naleznete ve fotogalerii