Radotínský web umí anglicky

Webové stránky Praha16.eu mají svou historicky první „světovou“ verzi a jako průkopnický jazyk, do něhož jsou klíčové oblasti a příspěvky přeloženy, je angličtina. Spuštěny byly v pátek 13. ledna.

Po více než půlroční přípravě byly začátkem roku 2017 finalizovány a spuštěny webové stránky radotínské radnice, tedy Městské části Praha 16, v angličtině. Návštěvník na nich najde všechny důležité informace, které jej mohou zajímat jak o Radotínu (historie, mapa, doprava, partnerské město), vedení městské části (starosta, rada, zastupitelstvo) i o úřadu, který má přenesený výkon státní správy pro celý 16. pražský správní obvod (pracoviště úřadu, tajemník, Czech POINT). 

„Současně zde lze ale nalézt i obecné, třeba i životně důležité informace – například telefonní čísla, na která lze volat v nouzi: tísňové linky, lokální bezpečnostní složky, pražské organizace spravující inženýrské sítě nebo tísňové kontakty aktivované v případě mimořádné situace, která může v Radotíně nastat,“ říká starosta Mgr. Karel Hanzlík a naráží tím například na stále živé riziko povodně.

Stránky byly připravovány delší dobu a obsahují vše podstatné třeba pro cizince s trvalým pobytem v Praze 16 či turistu, který nevládne českým jazykem. „Radotín v letošním roce oslaví 25 let spolupráce s partnerským městem Burglengenfeld a tomu je na stránkách věnována nemalá pozornost. Konečně i občané z Bavorska se o nás dozví více ve světovém jazyce číslo 1,“ slibuje si od změny tajemník radotínského úřadu Ing. Pavel Jirásek, který měl projekt od začátku na starosti. „Pro naše internetové stránky je to další zásadní krok – před dvěma lety jsme kompletně změnili grafiku, přidali mnohé nové služby pro občany, instalovali technické novinky a nyní toto všechno budou moci využívat i cizinci,“ dodává.  
 
Nová podoba webu byla oficiálně spuštěna v pátek 13. ledna – ale toto datum pro ně jistě nebude nešťastné.  

Anglická verze webových stránek Praha16.eu

Anglická mutace webových stránek Praha16.eu, 13.1.2017

Anglická mutace webových stránek Praha16.eu, 13.1.2017
Zveřejněno: 13.01.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5508 x