Radotínští umělci se představí v Koruně

Do programu listopadových kulturních akcí již neodmyslitelně patří výstava Kruhu radotínských výtvarníků. Její 15. ročník začíná v sobotu 22. listopadu od 17 hodin vernisáží. Výstava bude přístupná od 23. listopadu do 29. listopadu vždy od 10 do 18 hodin v Kulturním středisku (nám. Osvoboditelů 44/15, Praha – Radotín).

Tradice pořádání výstav radotínských umělců spadá již do poloviny sedmdesátých let minulého století. Teprve v  "polistopadové éře" se akce staly samozřejmostí a letos úspěšně dospěly do slavnostního patnáctého ročníku. "Záměr podělit se o radost ze své tvorby se širší veřejností stál u zrodu myšlenky spojit se v Kruh radotínských výtvarníků a prezentovat svá díla společně," vysvětluje Ivan Hrbek, předseda Kruhu radotínských výtvarníků. 

Na výstavě se můžete seznámit s rozmanitou tvorbou amatérských i profesionálních umělců nejen z Radotína, ale i z blízkého okolí. "Někteří z nich jsou radotínskými rodáky a prožili zde celý život, jiní o Radotín zavadili víceméně náhodou. Všechny je však spojuje snaha obohatit kulturní dění v naší obci," říká Hrbek. 

"Všem členům Kruhu radotínských výtvarníků bych chtěl popřát do dalších let nepřeberné množství inspirací, tvůrčí invenci, dobré oko a jistou ruku. Nám, návštěvníkům, nekončící krásný zážitek nad díly a výtvory, které jsou věčné," dodává Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

K jubileu byla vydána publikace, která nabídne průřez tvorbou a medailonky dvaceti umělců a členů Kruhu radotínských výtvarníků. Sborník bude k zakoupení přímo v Kulturním středisku za 50 korun.

Výstavu pořádá Městská část Praha 16 ve spolupráci s Kulturním střediskem a Kruhem radotínských výtvarníků. Vstup na vernisáž i výstavu je zdarma.

Radotín, 13.11.2008

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 13.11.2008 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7511 x