Rozšíří se úřední hodiny

Radotínská radnice se rozhodla od května výrazně rozšířit úřední hodiny všech svých pracovišť v Radotíně i na Zbraslavi. Od května budou všichni úředníci k dispozici minimálně 3 dny v týdnu, vybraná pracoviště dokonce každý pracovní den. Ke stejnému datu dochází i k přesunům vybraných agend mezi pracovišti.

Od 2. května se proto úřední hodiny různých pracovišť sjednocují a rozšiřují o další úřední den – pátek, kdy všechny odbory a oddělení budou otevřeny dopoledne od 8.00 do 12.00 hodin. Vybraná pracoviště přepážkového charakteru (pokladna, občanské průkazy a pasy, matrika, Czech POINT, živnostenské registrace) budou otevřena i ve zbylé pracovní dny v týdnu, úterý a čtvrtek od 8.00 do 14.00 hodin s výjimkou polední pauzy. Podatelna pak bude otevřená každý den v týdnu bez polední přestávky.

Výjimku může mít pouze pracoviště matriky v případě konání svateb či jiných slavnostních aktů (např. vítání občánků), pokud si vyžádají účast všech přítomných matrikářek. V takovém případě bude veřejnost informována o úpravě (zkrácení) úředních hodin v konkrétní den.

ÚMČ Praha 16 od 2. května

  • Úřední hodiny všech pracovišť v pondělí a středu 8.00-12.00, 13.00-18.00 hod. a v pátek 8.00-12.00 hod.
  • Podatelna otevřena po celý týden i přes poledne (pondělí a středa 8.00-18.00 hod., další pracovní dny 8.00-14.00 hod.
  • Vybraná pracoviště s úředními hodinami i v úterý a čtvrtek 8.00-12.00, 12.30-14.00 hod. – týká se pokladny, oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů, úseku matrik a úseku registrace fyzických a právnických osob.

Od 2. května také občané a podnikatelé najdou některé agendy jinde, než byli dosud zvyklí: jedná se především o stánkový prodej a plakátování.

Trhovci, kteří si domlouvali a platili své stánky na hlavní budově radnice, budou nově obslouženi na Odboru živnostenském, Úseku kontroly, sídlícím na náměstí Osvoboditelů 21 – k hlavnímu tržnímu místu před obchodním centrem Berounka, které rovněž slouží pro farmářské trhy, to tak budou mít výrazně blíže.

Další pozitivní změnou je přesun agendy plakátování z pokladny do podatelny sídlící v ulici Václava Balého 23. Ulehčení to bude především pro ty, kteří byli zvyklí inzerovat akce či produkty jak v místním rozhlase, tak i na vývěsních tabulích – nyní si obě služby mohou objednat a zaplatit na jediném místě, nově otevřeném každý pracovní den i přes poledne.
Zveřejněno: 29.04.2011 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 8065 x