Školní jídelna projde rekonstrukcí a modernizací

Zastupitelstvo hlavního města Prahy  schválilo 22. února první část dotace ve výši 10 milionů Kč na projekt zvýšení kapacity Školní jídelny Praha - Radotín. Hlavním důvodem pro tato opatření je narůstající počet dětí základní školy, který ubírá místa v jídelně pro studenty gymnázia (těch je přibližně 280). 

Půdní vestavba na historické budově základní školy zvýší celkovou kapacitu ZŠ Praha – Radotín na 1020 míst. V současné době je ve škole 810 žáků, kapacitně tak už jídelna s počtem 1000 jídel školního stravování nestačí. Ve školním roce 2018/19 bude počet žáků základní školy kolem 850 a v dalších letech překročí číslo 900.

Školní kuchyně tak projde modernizací, stávající varné technologie budou doplněny, kompletně nově řešena bude i vzduchotechnika, elektrorozvody a ostatní instalace. Přístavba jídelny, usazená na sloupech, se stane zcela novým prvkem v nevyužívané části školního dvora a tři sta nových míst výrazně zlepší "obrátkovost" stravovacího zařízení.

Projekt bude rozdělen na vlastní modernizaci kuchyně s doplněním a uspořádáním varných technologií, nové mycí soustavy, a na stavbu pavilonu. Pavilon nové jídelny přinese do areálu další výrazný prvek, podobně jako dřevěný strop školní auly. „Objekt bude usazen na sloupech jako jednoduchá kubická forma s proskleným pláštěm a dřevěným stíněním na jižní straně. Přístavba bude kontrastovat se stávajícími budovami a oživí architekturu školního areálu,“ uvádí Mgr. Miroslav Knotek, místostarosta Městské části Praha 16, který má v gesci školství. 

„Chtěl bych touto cestou poděkovat paní Ireně Ropkové, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, a paní Lence Němcové, ředitelce odboru školství MHMP, se kterými jsem v průběhu prosince 2017 jednal a seznámil je s naším řešením této situace. Paní radní s návrhem souhlasila a v krátké době připravila tisk pro přidělení dotace naší městské části,“
 sděluje Knotek. 

Vizualizace přístavby Školní jídelny Praha - Radotín. Autor: Ing. arch. Petr Šindelář
Vizualizace přístavby Školní jídelny Praha - Radotín
Autor: Ing. arch. Petr Šindelář"Předpokládáme, že během dubna bychom mohli znát vítěze výběrového řízení. Do června by mohly probíhat přípravné práce a hlavní výstavba bude soustředěna zejména na prázdninové měsíce, kdy bude škola prázdná," uzavírá Miroslav Knotek. Celkové náklady jsou odhadovány na 20 mil. Kč.
Zveřejněno: 22.03.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5189 x