Slavnostní otevření přístavby ZŠ

Městská část Praha 16 všechny srdečně zve na slavnostní otevření nově vybudované přístavby pavilonu v areálu Základní školy Praha – Radotín, které se uskuteční

dne 3. září 2012

za účasti primátora hl. m. Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc.
a senátora za volební obvod č. 17 PhDr. Tomáše Grulicha

od 10.00 hodin

na adrese: Loučanská 1112/3, Praha - Radotín.

 

Tato přístavba vznikla přestavbou již delší dobu nevyužívaného objektu původního olejového hospodářství. Z něho byla využita v podstatě jen spodní část suterénu. Přízemí a první patro byly založeny už na půdorysu rozšířeném o 60 m2.

Přestože se nejedná o velkou stavbu, znamená pro ZŠ Praha – Radotín velký kvalitativní posun. V přízemí budou nové šatny, jež školní družina i třídy prvního stupně sídlící v prvním patře vedlejšího pavilonu zoufale postrádaly. Také zde bude fungovat zdvihací plošina pro tělesně postižené, která spojí přízemí s celým prvním patrem. Tam vznikne nová třída s kompletním sociálním zázemím, odsud se také bude moci procházet k dalším učebnám spojovacím krčkem, který přes stávající francouzské okno chodby u školní družiny propojil nově budovaný prostor s objektem školní jídelny a družiny.

Do podzemí se již v létě přestěhoval nízkoprahový Klub Radotín. Má zde vlastní vchod samostatným přistavěným schodištěm i vlastní zázemí, takže jeho provoz může fungovat nezávisle na programu školy. Pro základní školu zároveň klub uvolnil další učebnu, takže bylo možné letos otevřít pět prvních tříd.

pozvánka (pdf, 172,4 kB)

Fotogalerie výstavby.

Zveřejněno: 29.08.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7686 x