V Radotíně si vyzkouší 3D

Ochutnávku digitálního promítání v 3D technologii s aktivními elektronickými brýlemi si vyzkouší diváci v Kině Radotín. 23. září mají možnost na jednom ze dvou představení pro veřejnost, které zde uspořádá společnost AV Media Praha, shlédnout film z dílny legendy Jeana-Michela Cousteau „Velké podmořské dobrodružství“.

Biograf v Radotíně je vlastně již jediným městským kinem v okolí. Starosta MČ Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík k tomu říká: „Kino je organizační složkou naší městské části. Ovšem pouze ho „držet při životě“ by určitě nestačilo. Celá budova je zrekonstruovaná, sál má 154 pohodlných míst a stěny upravené kvůli akustice. Od počátku tohoto roku tu funguje i filmový klub. Digitalizace promítání je dalším logickým krokem k tomu, abychom u nás stále měli plnohodnotnou nabídku pro příznivce filmu.“

V rámci chystaného projektu proběhnou i zmíněná prezentační filmová představení.

A o čem promítaný film bude? O napínavé a dlouhé cestě mořské želvy napříč světovými oceány. Díky technologii 3D půjde o doslova potápěčský zážitek. Cestou na druhý konec světa provede želví průvodkyně diváky kalifornským chaluhovým lesem, australským Velkým bariérovým útesem a mexickou Roca Partida – domovem tisíce žraloků. Budou svědky jedněch z nejúžasnějších podívaných pod vodní hladinou: baletu mant, vznešeného procesí kladivounů, nelítostného lovu perutýnů, fotbalového zápasu delfínů či setkání s největším kytovcem na planetě Zemi.

Mimořádná promítání se uskuteční ve čtvrtek 23. září od 15.30 a 18.00 hodin, vstupné je 90 Kč.
Zveřejněno: 22.09.2010 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6830 x