V Radotíně sledují zimní úklid on-line

S každým dalším napadlým centimetrem sněhu se obyvatelé asi celé Prahy ptají, kde jsou stroje, které mají uklízet jejich chodník, ulici. V Městské části Praha 16 (Radotíně) mají od letošního podzimu k dispozici novou webovou službu, která jim právě na tuto otázku dokáže odpovědět.

Tři z vozidel určených pro zimní údržbu komunikací (dvě multikáry a chodníkový stroj) je možné on-line sledovat na webové adrese http://vozidla.praha16.eu. Z interaktivní mapy lze nejen zjistit, kde se právě každé z nich nachází, ale také kudy projíždělo v uplynulých dvanácti hodinách. Graficky je v ní vykreslena stopa celé jejich trasy, takže při větším přiblížení je i dobře vidět třeba ulice, kde jsou vedle vozovky uklízeny i oba chodníky (pak tudy procházejí tři linie vedle sebe).

„Služba je od října spuštěna ve zkušebním provozu, a pokud se osvědčí, plánujeme její rozšíření i mimo zimní období. Dlouhodobá snaha naší radnice o transparentnost a co největší kontrolu ze strany veřejnosti vstoupila do další fáze,“ vysvětluje tajemník ÚMČ Praha 16 Ing. Pavel Jirásek.

Zimní údržba o-line

Zveřejněno: 10.12.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7086 x