Základní škola v Radotíně se bude dále rozšiřovat

Stavební ruch v areálu radotínské základní školy neutichne ani v roce 2017. V současné době zde probíhá poměrně rozsáhlá přístavba budovy, která by měla být dokončena v květnu. S dalšími stavebními pracemi by se mělo teprve začít. 

V místě stávajícího nevyužívaného atria vznikne zastřešený multifunkční prostor s více než dvěma sty místy. Sloužit bude nejen pro výuku hudební a dramatické výchovy, ale i pro konání školních koncertů, další zájmové aktivity nebo i pro potřeby místní základní umělecké školy a kulturního střediska. 

„Na jaře loňského roku jsme získali účelovou investiční dotaci od Hlavního města Prahy ve výši 10 milionů korun na projekt ´ZŠ Loučanská – nástavba dílen´ a mohli jsme tak začít stavět. V listopadu 2016 naše městská část obdržela dotaci v rámci operačního programu EU Praha – Pól růstu ČR s totožným projektem, který jsme podávali na konci roku 2015 v rámci výzvy Navýšení kapacit základního vzdělávání. Požádali jsme proto Hlavní město Prahu o převedení deseti milionů na jiný účel v rámci školství,“ uvedl Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16, který má v gesci školství a fondy EU. Tento krok potvrdilo Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválením usnesení číslo 22/4 ze dne 15. prosince 2016. 

„V rámci koncepce rozvoje školního areálu padla volba na vybudování multifunkční auly s dalšími stavebními úpravami, čímž dojde k navýšení kapacity školy o dalších šedesát míst a dva nové prostory pro samotnou výuku,“ dodává Knotek. Ze současné sborovny, která již nyní kapacitně nestačí, vznikne nová třída. Protože třídy nad jídelnou slouží pro výuku prvních a druhých tříd a zároveň pro družinu a kapacita kabinetů je nedostatečná, učitelé nemají dostatečný prostor pro přípravu na výuku a zázemí, je součástí projektu nástavba nad současný vchod do školní jídelny, kde vznikne kabinet pro vyučující prvního stupně. 

Vizualizace auly, pohled od učeben
Vizualizace auly v areálu Základní školy Praha - Radotín (pohled od učeben)

Multifunkční prostor o přibližných rozměrech 17 krát 18 metrů bude vybaven základní režií,  ozvučením, osvětlením a projektorem s plátnem. Hlediště bude do poloviny vysouvací tak, aby diváci v zadních řadách měli dobrý výhled. Jeviště bude v dnešní úrovni, z něj se bude moci vstupovat do šatny pro účinkující. „Nový prostor by mohl rozšířit prostorové možnosti u akcí, které se konají v Kulturním středisku a jsou vyprodaná právě kvůli menší kapacitě velkého sálu domu ´U Koruny´ na náměstí Osvoboditelů. Konstrukce střechy bude tvořit architektonicky velmi výrazný prvek, který zajímavě změní vzhled školy,“ doplňuje Knotek.

Vizualizace auly - pohled z hřiště
Vizualizace auly v areálu Základní školy Praha - Radotín (pohled z hřiště)

Vizualizace auly (pohled shora)
Vizualizace auly v areálu Základní školy Praha - Radotín (pohled shora)
Vizualizace: Ing. arch. Borek Strádal
Zveřejněno: 05.01.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 6634 x