Žehnání náměstí Sv. Petra a Pavla

U příležitosti přejmenování části dnešní ulice Václava Balého, a to prostranství mezi budovou radotínské radnice, budovou I. stupně základní školy a kostelem sv. Petra a Pavla se v pátek 29. června bude konat slavnostní žehnání nově vzniklého náměstí Sv. Petra a Pavla.

„Místo před lávkou přes Berounku jednoznačně je plnohodnotným náměstím – srdcem Radotína, kde je škola, radnice, kostel a fara. Tady se také koná většina akcí pořádaných městskou částí. Proto jsme chtěli, aby se stalo náměstím i oficiálně,“ říká radní pro kulturu a předseda místní letopisecké komise v jedné osobě, Ing. Petr Binhack.

Proto také Městská část Praha 16 žádala o přejmenování části ulice Václava Balého názvem (náměstí) Sv. Petra a Pavla a části názvem (ulice) Nad Berounkou, tak jak to navrhli její letopisci.

Ulice Václava Balého je tak nyní rozdělena na tři části, které mají rozdílný charakter: část ulice zakončená budovou městského úřadu zůstala zachována, část před kostelem s charakterem náměstí získala název náměstí Sv. Petra a Pavla a poslední část vedoucí odsud nad břehem Berounky až ke starému hřbitovu se stala ulicí Nad Berounkou.

Slavností přejmenování je naplánováno na páteční odpoledne, v poslední školní den, ač oficiálně nové názvy platí již měsíc – od 29. května, kdy je svým usnesením č. 720 schválila Rada hl. m. Prahy.

 

PROGRAM SLAVNOSTNÍHO ŽEHNÁNÍ 29. 6. 2012:

 17.30

  • Shromáždění u nové orientační tabule, troubení trubačů
  • Projevy starosty MČ Praha 16 a zástupce římskokatolické církve
  • Odhalení nové orientační tabule a slavnostní fanfára
  • Požehnání náměstí vyšehradským kanovníkem, troubení trubačů

 18.00

  • Mše svatá ze slavnosti sv. Petra a Pavla

Mapa nově pojmenovaných komunikací (pdf, 470,1 kB)

Zveřejněno: 28.06.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7716 x