Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

blíží se 17. listopad a v tento den si připomeneme 30. výročí sametové revoluce. Oficiální označení tohoto státního svátku zní „Den boje za svobodu
a demokracii“. Jsem rád, že jsme mohli poslední tři dekády – i přes porodní bolesti mladé demokracie a určité naivní představy o rychlé a prosperující společnosti – prožít ve svobodné společnosti s demokratickými základy a s tržní ekonomikou. Jsme součástí NATO, patříme do Evropské unie a nutno říct, že tak dobře jako nyní se většině lidí v Česku nikdy dříve nežilo.

Věřím, že je to vidět také na naší městské části. Radotín vzkvétá, daří se nám získávat prostředky pro jeho rozvoj a zkrášlování. Důkazem nejsou jen nedávno otevřený krytý bazén, nové prostory v areálu základní školy nebo květnové zprovoznění moderní hasičské zbrojnice, ale také například právě začínající velká výsadba stromů.

Příjemně mne překvapilo, jak aktivně se do listopadových událostí roku 1989 zapojili studenti radotínského gymnázia. Svědectví o jejich činech během sametové revoluce přináší článek na straně 2 listopadové číslo Novin Prahy 16.

I když v úplně klidné době nežijeme a čelíme i v naší společnosti a zemi různým populistickým a dalším strašákům, doufám, že nás žádná další revoluce nečeká. Letošní oslavy 30. výročí konce vlády jedné strany budou asi největší v historii. Těším se, že se na nich s mnohými z Vás setkám a společně si připomeneme události z Národní třídy a Albertova a uctíme všechny, kteří v naší historii položili za svobodu a demokracii to nejcennější – svůj život.

Listopadové číslo Novin Prahy 16 (pdf, 7,2 MB)

Karel HanzlíkVáš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16


Zveřejněno: 30.10.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 954 x