• Slovo starosty

  04.06.2024 / Vážení spoluobčané, nedávné vítězství našich hokejistů na mistrovství světa ukázalo, jakým způsobem se během podobné euforie dokážeme spojit.
 • Slovo starosty

  07.05.2024 / Vážení spoluobčané, jsem ještě plný dojmů z letošního ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského, který jsem měl tu čest zahajovat a být také u předávání cen pro nejlepší týmy. Divácká kulisa během finále, ve kterém znovu nechyběli naši Custodi, byla opět skvělá.
 • Slovo starosty

  03.04.2024 / Vážení spoluobčané, některé novinky, které bude od 1. července vykonávat z pohledu přeneseného výkonu státní správy Úřad městské části Praha 16 (Radotín), přijímám s rozpaky. Nejistotu nezpůsobuje ani tak převod řešení dopravních přestupků z nadřízených orgánů, v našem případě z magistrátu, ale především blížící se účinnost nového stavebního zákona.
 • Slovo starosty

  05.03.2024 / Vážení spoluobčané, problémy s parkováním jsou daní za rostoucí životní úroveň. Všichni vidíme, jak aut všude přibývá, lidem v některých případech dnes nestačí ani dvě vozidla na rodinu. Na druhou stranu prostor pro případné parkování je omezený a nedá se zásadně zvětšit. Tento trend je do budoucna nemožné udržet.
 • Slovo starosty

  30.01.2024 / Vážení spoluobčané, v lednu přijel do Radotína na návštěvu pražský primátor Bohuslav Svoboda, aby si prohlédnul naše nové stavby, případně se dozvěděl o aktuálních záměrech, a abychom probrali další spolupráci mezi naší městskou částí a hlavním městem. Jeho slova o systémové práci vedení radnice mne samozřejmě těší.
 • Slovo starosty

  02.01.2024 / Vážení spoluobčané, přeji vám vše dobré v novém roce! Ať se vám vyplní všechna předsevzetí, která si do roku 2024 dáváte! Ať vás provází pohoda a potřebné zdraví!
 • Slovo starosty

  05.12.2023 / Vážení spoluobčané, přeji vám klidné a radostné Vánoce! Vánoční svátky jsou příležitostí, při které se setkávají celé rodiny, přátelé i známí. Proto věřím, že radotínské adventní koncerty a vánoční jarmarky konané v neděli 10. a 17. prosince budou příležitostmi pro rodinná i komunitní setkání, která k životu v Radotíně v posledních letech neodmyslitelně patří.
 • Slovo starosty

  31.10.2023 / Vážení spoluobčané, děkuji všem, kteří dorazili na některou z velkých podzimních akcí pořádaných radotínskou radnicí, ať už šlo o Burčákobraní, nebo Havelské posvícení, kterým navazujeme na původní křesťanský svátek. Sousedská setkání považuji tradičně za velmi důležitou součást života naší městské části.
 • Slovo starosty

  03.10.2023 / Vážení spoluobčané, těší mne, že jsme na slavnostním otevření obou nových lávek mohli přivítat vedle ministra dopravy Martina Kupky a senátora i prezidentského kandidáta Pavla Fischera také řadu dalších důležitých osobností. Nejde totiž jen o přestřihávání pásek na dokončených stavbách. Lidé z politiky a zainteresovaných institucí či firem se přijíždějí podívat na to, co se nám podařilo zrealizovat, postavit a čím jsme vylepšili život radotínským občanům.
 • Slovo starosty

  29.08.2023 / Vážení spoluobčané, je tomu přesně 20 let, kdy světlo světa spatřilo první vydání Novin Prahy 16. V září 2003 obdrželi občané správního obvodu Praha 16 do svých schránek nové periodikum, které mělo a do současné doby má za cíl poskytovat informační servis. Nyní se Noviny Prahy 16 mění na Radotínské noviny.