• Slovo starosty

  01.11.2022 / Vážení spoluobčané, od zářijových voleb uplynulo jen něco přes měsíc, máme za sebou ustavující schůzi nového zastupitelstva. Ještě jednou vám chci poděkovat za opětovný silný mandát, který jsme od vás dostali! Už popáté za sebou jsem se stal radotínským starostou, čehož si nesmírně vážím.
 • Slovo starosty

  04.10.2022 / Vážení a milí Radotíňáci, máme za sebou volby do zastupitelstev a já vám chci především poděkovat za to, že jste přišli k volebním urnám ve větším počtu, než je celorepublikový průměr. Volební účast v Radotíně jako obvykle překonala padesátiprocentní hranici, což je pro nás jasné znamení, že se o dění v naší městské části opravdu zajímáte.
 • Slovo starosty

  30.08.2022 / Vážení spoluobčané, k životu v Radotíně už tradičně patří vysoká účast ve volbách, ať už se jedná o komunální, nebo parlamentní volby. Jsem rád, že vám věci okolo nás nejsou lhostejné a pravidelně vyjadřujete své preference. Proto vás žádám, abyste využili možnosti vybrat své zástupce do radotínského i celopražského zastupitelstva i tentokrát – 23. a 24. září.
 • Slovo starosty

  02.08.2022 / Vážení spoluobčané, jistě jste si všimli, že práce na lávce přes Berounku náhle v červenci utichly. Ačkoliv konstrukce mostovky leží na podpěrách a do dokončení nového přemostění zbývalo jen několik týdnů, stavební firma Raeder & Falge neočekávaně změnila majitele a k překvapení všech zainteresovaných stáhla své pracovníky z většiny staveb, které rozpracovala. Překvapení byli i sami pracovníci této firmy. Díky snaze vedení radnice, a zvláště chci poděkovat svému zástupci Mirku Knotkovi a radnímu Petru Šiškovi, se stavba dala na konci července do pohybu.
 • Slovo starosty

  28.06.2022 / Vážení spoluobčané, s určitou nadsázkou je možné napsat, že letošní rok je u nás v Radotíně mimo jiné ve znamení lávek. Nové přemostění Berounky bude za několik týdnů hotové a já už se těším nejen na spojení obou břehů, ale také na estetický dojem z této zajímavé stavby. Mám pocit, že vzniká opravdu pěkný nový symbol Radotína.
 • Slovo starosty

  31.05.2022 / Vážení spoluobčané, cílem našeho sna­žení na radnici je, aby se v Ra­dotíně dobře žilo, a k tomu patří i různá opatření a změny, které sou­visí s pohybem lidí po městské části. Dnes už je jasné, že nemůžeme do­nekonečna vše přizpůsobovat autům. Naopak, výhody mají získávat pře­devším chodci. Proto připravujeme usměrnění tranzitní dopravy na pá­teřní komunikace a děláme pěší tra­sy bezpečnějšími a komfortnějšími.
 • Slovo starosty

  03.05.2022 / Vážení spoluobčané, všechny investiční akce v současné době čelí komplikacím souvisejícím s dramatickým růstem cen stavebních materiálů i prací a s nedostatkem pracovníků. Proto jsem rád, že naše investiční akce nebo ty, které se nás bezprostředně dotýkají, zatím běží podle plánů. Týká se to především lávky přes Berounku, rekonstrukce křižovatky pod Korunou i modernizace železniční trati a radotínské stanice.
 • Slovo starosty

  30.03.2022 / Vážení spoluobčané, máme za sebou měsíc plný starostí a velkého smutku, které nám přinesla ruská invaze na Ukrajinu. Jsem hrdý na obrovskou vlnu solidarity s lidmi postiženými válkou. Opět se ukázalo, že v Radotíně umíme držet při sobě a v těžkých chvílích se semkneme. V nadcházejících týdnech a možná i měsících bude důležité nepolevit a pokračovat v podpoře Ukrajiny na všech možných frontách. V tamních městech a na vesnicích se patrně rozhoduje také o naší budoucnosti – budoucnosti svobodné Evropy, kam chce Kyjev patřit.
 • Slovo starosty

  04.03.2022 / Vážení spoluobčané, zcela bezprecedentní invaze Ruska na svrchované území Ukrajiny během pár dní změnila mnoho z toho, na co jsme byli zvyklí. Přestože převažují obavy z dalšího vývoje, zažíváme velkou vlnu solidarity. Za všechnu podporu ukrajinskému národu vám mnohokrát děkuji!
 • Slovo starosty

  01.02.2022 / Vážení spoluobčané, mít vyrovnaný rozpočet a zodpovědně hospodařit není automatickou záležitostí. Podívejte se na hospodaření státu, který si zvláště v minulém roce nedělal hlavu z rozhazování peněz na všechny strany, například v rámci covidových dotací. Špatné hospodaření státu se projevuje také na financování obcí a měst. Nám se však i přes další negativní jevy, kterými jsou zdražující energie a rostoucí inflace, podařilo i pro rok 2022 navrhnout pro Radotín rozpočet vyrovnaný.