• Slovo starosty

  04.01.2022 / Vážení spoluobčané, do nového roku vstupujeme s nadějí, že se v nadcházejících dvanácti měsících konečně podaří udělat celosvětově důležitý krok k zažehnání koronavirové epidemie. Přeji nám všem, aby se nemoc covid-19 stala minulostí a abychom se vrátili ke zcela normálnímu životu bez omezení! Rok 2022 přinese Radotínu řadu důležitých novinek.
 • Slovo starosty

  30.11.2021 / Vážení spoluobčané, když jsem psal úvodník pro prosincové vydání loňských Novin Prahy 16, vyslovil jsem naději, že se covidu v blízké době zbavíme. Bohužel, o rok později jsme opět ponořeni do další vlny a musíme dodržovat řadu nových opatření. Zejména v době blížících se Vánoc je to obzvlášť nepříjemné, jelikož nás budou limitovat v celé řadě tradičních svátečních aktivit. Vánoce jsou pro mne obvykle svátkem, během něhož se setkávám s rodinou, na kterou bohužel nemám vždy úplně mnoho času, i se svými přáteli. Je to čas, kdy se vyplatí zpomalit a dopřávat si sváteční pohodu. Pokud nás covid omezí, užívejme si alespoň klid v rodinném kruhu. Když nám to situace dovolí, setkávejme se, ale nezapomínejme na hygienická opatření, která snižují riziko přenosu nákazy.
 • Slovo starosty

  02.11.2021 / Vážení spoluobčané, říjen byl u nás v Radotíně bohatý na společenský a kulturní život. Otevřeli jsme zbrusu nové Kulturně komunitní centrum Koruna a přes všechna koronavirová úskalí a hygienou požadovaná opatření jsme zorganizovali tradiční Havelské posvícení. V říjnu jsme uspořádali další debatu k připravovanému projektu Centrum Radotín. Jsem rád, že mezi jejími účastníky bylo vidět mnoho mladých lidí, již si přišli poslechnout informace o chystané výstavbě, která pro ně představuje šanci pro získání bydlení v Radotíně.
 • Slovo starosty

  30.09.2021 / Vážení spoluobčané, v říjnu otevíráme nové kulturně-komunitní centrum a čekají nás důležité volby do Poslanecké sněmovny. To jsou dvě témata pro můj dnešní úvodník. Kulturně-komunitní centrum Koruna pomůže Radotínu v sociální oblasti. V dnešní době sociálních sítí, kde dochází k rozdělování společnosti napříč tématy, je důležité lidi spojovat. To bude jeden z hlavních úkolů našeho nového centra.
 • Slovo starosty

  31.08.2021 / Vážení spoluobčané, hlavním tématem dění v Radotíně je postupující rekonstrukce železnice. Ačkoliv jsou pokroky na celé stavbě stále viditelnější, hotové jsou půlky podchodů, polovina kolejiště a v září začneme využívat nové nástupiště, Správa železnic bohužel hlásí zpoždění v řádu několika měsíců. Modernizace tak neskončí v červenci příštího roku, ale až na jeho konci. O objektivních důvodech zpoždění si můžete detailněji přečíst v rozhovoru s Michalem Krošlákem ze Správy železnic v zářijovém vydání Novin Prahy 16.
 • Slovo starosty

  03.08.2021 / Vážení spoluobčané, prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a já doufám, že si všichni užijete v klidu a ve zdraví i druhou půlku léta. Dovolte mi, abych se vrátil k červnovému tornádu, které postihlo obce na jižní Moravě. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se zapojili do našich sbírek pro postižené obce. Pěti z nich jsme poslali celkem čtvrt milionu korun. Naši občané přispívali menšími či většími částkami během kulturně-společenské akce Radotínské mecheche, další předali peníze do pokladny na ekonomickém odboru radotínského úřadu. Rada městské části následně odsouhlasila finanční pomoc, abychom sumu zaokrouhlili právě na 250 tisíc korun.
 • Slovo starosty

  29.06.2021 / Vážení spoluobčané, začínají prázdniny a doba dovolených, proto vám přeji jejich klidný průběh. Všichni si asi potřebujeme po jarní epidemii a všech opatřeních odpočinout. Síly proto nabírejte plnými doušky, přesto však respektujme aktuální opatření tak, aby nás nepřekvapila nějaká další koronavirová vlna.
 • Slovo starosty

  01.06.2021 / Vážení spoluobčané, na obrázcích v červnových Novinách Prahy 16 můžete vidět, jakou podobu dostane centrum Radotína. Po letech vyjednávání, scelování pozemků, koordinování, vyřizování a plánování se realizace projektu rozběhne zkraje roku 2023. Se stavbou nechceme začínat dříve, než skončí modernizace železnice. Dvě takto velké stavby by přílišnou měrou omezovaly život v Radotíně.
 • Slovo starosty

  03.05.2021 / Vážení spoluobčané, v létě stavbaři dokončí nové budovy ve vnitrobloku za kulturním domem Koruna, které budou mít pro Radotín hned několik pozitivních přínosů. Pro jejich zřízení jsme sehnali téměř sto milionů korun z různých dotací a díky tomu jsme mohli unikátním způsobem propojit čtyři investice a samotné stavby v jeden čas do jedné.
 • Slovo starosty

  29.03.2021 / Vážení spoluobčané, přípravnými pracemi spojenými mimo jiné s kácením, které vzbudilo u některých mnoho emocí, začala úprava křižovatky pod Korunou. Celá akce byla podle studie kapacitního posouzení připravována Technickou správou komunikací hl. m. Prahy od roku 2018., zvětšenou křižovatku jsme představili na několika prezentacích Centra Radotína a její podoba je celou dobu k vidění na velkých vizualizacích na stěnách bývalé výtopny na novém sídlišti.