Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

anketa spojená s placenými parkovacími zónami, kterou jsme pořádali zároveň s volbami do Evropského parlamentu, dopadla zcela jasně proti jejich zavedení. Možnost NE byla vybrána na více než 78 procentech odevzdaných anketních lístků. 

Pro vedení radnice je to jasný signál, že v současné době o tento systém placených rezidenčních zón většina obyvatel Radotína nestojí. Proti byli nakonec i obyvatelé obou našich sídlišť, kde jsou parkovací problémy největší.

Pro nás na radnici to však neznamená, že bychom měli projekty spojené s parkováním odložit stranou. Čeká nás stavba Centra Radotín, během které nebude k dispozici parkoviště před Albertem. Jelikož ho kromě občanů přijíždějícími za službami do obchodního komplexu využívají především přes noc obyvatelé panelových domů, chystáme pro ně náhradní řešení v podobě rozšířených parkovacích ploch vyhrazených pouze rezidentům. Budou k dispozici u nádraží a u sportovní haly. 

Problémy s automobilovou dopravou však v příštích letech patrně dále narostou a my na radnici je budeme nadále sledovat a řešit. Je si však nutné uvědomit, že možnosti radnice jsou omezené – legislativně i z hlediska vhodných míst. Lidé by neměli sázet na to, že si pořídí dvě nebo tři auta a jednoduše i bezplatně je zaparkují na veřejných komunikacích. 

Závěrem mi dovolte, abych Vám popřál klidný letní čas a všem, kdo se chystáte na dovolenou, ať si ji užijete podle představ i se šťastným návratem.

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Radotínských novin, červenec 2024 pdf)
Zveřejněno: 26.06.2024 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 417 x