Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starostyzačínají prázdniny a doba dovolených, proto vám přeji jejich klidný průběh. Všichni si asi potřebujeme po jarní epidemii a všech opatřeních odpočinout. Síly proto nabírejte plnými doušky, přesto však respektujme aktuální opatření tak, aby nás nepřekvapila nějaká další koronavirová vlna. 


Velkou radost mám z toho, jak se nám od konce minulého roku podařilo odblokovat a rychle posunout přípravu nové lávky přes Berounku. Osobně jsem několikrát v předchozím více jak roce a půl kontaktoval antimonopolní úřad. Zajímalo mě, proč hlavním městem Prahou vypsané výběrové řízení na nový most činí tamním úředníkům tolik potíží. Vše se neskutečně táhlo a radotínskou radnici a speciálně mne neustále svazovala okolnost trestně právní zodpovědnosti za situaci, kdyby se se stávající, staticky narušenou mostovkou něco stalo. Nepříjemný byl i fakt vynakládání mnoha finančních prostředků na statické posudky a zachování provozuschopnosti významné spojnice mezi břehy. 

V tomto případě však platí, že na všem zlém může být i něco dobrého. Lávka nabrala takové zpoždění, že mezitím došlo i snahou naší radnice ke změně zákona regulujícího provoz na vodních tocích. Berounku jsme zachránili před velkými loděmi. Díky tomu není nutné budovat větší most a stačí naši současnou lávku vhodně zrekonstruovat. Vše důležité u ní bude zcela nové, změní se také její konstrukce. Podle architekta Josefa Pleskota, kterému děkuji za skvělou spolupráci, navíc bude mnohem hezčí než stávající most. Už se těším, až se stavba nové lávky rozběhne. 

Přeji Vám ještě jednou klidné léto, a především pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 29.06.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1286 x