Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
zcela bezprecedentní invaze Ruska na svrchované území Ukrajiny během pár dní změnila mnoho z toho, na co jsme byli zvyklí. Přestože převažují obavy z dalšího vývoje, zažíváme velkou vlnu solidarity. Za všechnu podporu ukrajinskému národu vám mnohokrát děkuji! 

Jak už jsme vás informovali, finišujeme s přípravami bývalého domu s pečovatelskou službou v ulici Na Benátkách. Tamní garsoniéry poskytneme ukrajinským uprchlíkům – matkám s dětmi. Kromě toho máme připravené ubytovací prostory pro krátkodobé pobyty ve sportovní hale.

Pomáhá se také na dalších místech v Radotíně. V roce 2019 jsme v prostorách výtopny nedaleko Alberta poskytli prostory organizaci Humanitární pomoc Ukrajině. Tato nezisková organizace vozí potraviny a ošacení na Ukrajinu, dlouhou dobu se zaměřovala na krizí zasaženou Doněckou oblast. Uspořádala u nás také výstavu fotografií z míst nedaleko ukrajinsko-ruské hranice, aby si lidé mohli udělat obrázek o tamní situaci přetrvávající od roku 2014. 

Pomoc Ukrajině považuji za velmi důležitou a nezbytnou. Už při otevření nového sídla Humanitární pomoci Ukrajině jsem za přítomnosti ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise uvedl, že jsme v roce 1968 sami zažili agresi východních sousedů, kdy svět jenom přihlížel okupaci Československa. Historická zkušenost a demokratické principy nám velí stavět se rozhodně proti agresorům napadajícím jiné státy a pomáhat napadeným.

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 6,3 MB)
Zveřejněno: 04.03.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1498 x