Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty

všechny investiční akce v současné době čelí komplikacím souvisejícím s dramatickým růstem cen stavebních materiálů i prací a s nedostatkem pracovníků. Proto jsem rád, že naše investiční akce nebo ty, které se nás bezprostředně dotýkají, zatím běží podle plánů. Týká se to především lávky přes Berounku, rekonstrukce křižovatky pod Korunou i modernizace železniční trati a radotínské stanice.

Není přitom na první pohled patrné, kolik vyjednávání a schůzek v souvislosti se stavebními akcemi a koordinací jejich průběhu probíhá. Zvláště náročná jednání jsme v posledních týdnech vedli ohledně dokončení povrchu rekonstruované křižovatky na náměstí Osvoboditelů. Zasedací místnost na radnici pravidelně zaplnila velká skupina zástupců stavebních firem, policie, magistrátu, dopravního podniku a dopravních projektantů. Bylo totiž nutné sladit jednotlivé kroky tak, aby bylo možné najít volné termíny pro objízdné trasy. Objížděk je v současné době v okolí Radotína tolik, že plánovat nové vůbec není jednoduché. A zainteresovaných stran je hodně, zvláště když se do stavby křižovatky přidala po havárii koncem roku ještě nutná generální oprava horkovodu vedoucího pod kulturním střediskem a v ulici Na Výšince, který zásobuje panelové domy na náměstí Osvoboditelů teplem.

Termíny pro objížďky jsme nakonec racionálně našli a finalizace práce proběhne hned na začátku letních prázdnin. Je to tak lepší, i když se dokončení posouvá, ale doprava v této době (v červenci) obvykle v Radotíně řídne.

Předem děkuji za trpělivost.

Přeji vám klidné dny!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 5,38 MB)
Zveřejněno: 03.05.2022 –Eva Javorská ; Přečteno 1532 x