Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starostys určitou nadsázkou je možné napsat, že letošní rok je u nás v Radotíně mimo jiné ve znamení lávek. Nové přemostění Berounky bude za několik týdnů hotové a já už se těším nejen na spojení obou břehů, ale také na estetický dojem z této zajímavé stavby. Mám pocit, že vzniká opravdu pěkný nový symbol Radotína.

Za práci na nové lávce děkuji architektu Pleskotovi, projektantu Janatovi i stavební firmě, která lávku staví. Usazování ocelové konstrukce na podpěry a pilíř bylo opravdovým mistrovstvím a ukázkou velké zkušenosti, což mohla ohodnotit spousta diváků, kteří se na složitý technický přesun a usazení konstrukce přišli 1. června podívat.

Symbolické zároveň je, že jakmile stavba jednoho mostu skončí, začne realizace dalšího. Hlavní město nám v květnu schválilo prostředky na lávku spojující místo u železničního přejezdu v centru Radotína s podchodem za restaurací Rozmarýn. O druhou část investice se postará Správa železnic ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Těší mě, že touto druhou letošní lávkou splníme další strategický cíl a slib a přispějeme k větší bezpečnosti chodců a především dětí, které ji budou využívat při cestě do školy, aniž by musely přecházet frekventovanou páteřní komunikaci.

Úplnou novinkou, ze které mám rovněž velkou radost, je, že se podařilo také, vedle dokumentační přípravy, dotáhnout do konce i investiční část přestavby atletického zázemí na radotínském stadionu. K prostředkům z hlavního města byly odsouhlaseny i finance z Národní sportovní agentury, a atleti se tak mohou těšit na moderní zázemí pro své disciplíny. Věřím, že moderní prostředí, které budou využívati zdejší školy, přiláká k atletice mnoho nových zájemců hlavně z řad školních dětí.

Přeji vám pevné zdraví a klidné dny!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 6,10 MB)
Zveřejněno: 28.06.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 480 x