Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

od zářijových voleb uplynulo jen něco přes měsíc, máme za sebou ustavující schůzi nového zastupitelstva. Ještě jednou vám chci poděkovat za opětovný silný mandát, který jsme od vás dostali! Už popáté za sebou jsem se stal radotínským starostou, čehož si nesmírně vážím. Děkuji vám za vaši dlouhodobou velkou důvěru, která se projevuje největším počtem volebních hlasů ze všech zúčastněných kandidátů, jež jsem opět získal. 

Na radnici pokračujeme v tom, co jsme začali před volbami a co jsme vám slíbili dokončit. Pro dostavbu lávky přes Berounku už jsme vybrali dodavatele, nyní záleží především na počasí, jak se vše stihne dodělat. Začne také stavba lávky mezi Rozmarýnem a železničním přejezdem, kterou ocení zejména rodiče, jejichž děti nebudou muset při cestě do školy od náměstí Osvoboditelů přecházet frekventovanou páteřní komunikaci. To platí i v případě bezpečné cesty domů. 

Doslova za dveřmi je konec hlavních prací v rámci modernizace železnice, nové podchody se v prosinci otevřou v celých svých délkách. Naproti Jankovce se otevře druhý podjezd pod tratí a my do té doby chceme upravit část Prvomájové ulice tak, aby po této rovné vozovce auta projížděla nízkou rychlostí a nesloužila jako tranzitní cesta pro přespolní řidiče. Mezi Prvomájovou a Strážovskou zřídíme jednu velkou zónu 30, což přinese zklidnění dopravy, legalizaci parkovacích míst aut, která v mnoha případech parkují v rozporu s platnou legislativou, více bezpečí i méně hluku. Proto věnujte zvýšenou pozornost provedeným změnám, o kterých informuje toto vydání novin, jelikož v mnoha případech řidiči jezdí dle povědomí a úpravy neregistrují. Předem vám děkuji. 

Přeji vám pevné zdraví a klidné dny!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16, listopad 2022 (pdf, 6,4 MB)
Zveřejněno: 01.11.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1137 x