Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
tento text píši dříve, než jsou známé výsledky druhého kola prezidentských voleb. Ty provázela z mého pohledu dříve nevídaná kampaň, která překonává vše, čeho jsme v tom negativním slova smyslu byli v minulosti svědky. Na jedné straně vyzdvihuji způsob, jakým se ke druhému kolu volby postavila Danuše Nerudová s Pavlem Fischerem a také Marek Hilšer, kteří aktivně podpořili občanského kandidáta Petra Pavla. Všichni čtyři už ve své kampani před prvním kolem volby ukazovali, jak důležitý je pozitivní a převážně věcný přístup k tématům a společenskému dění v podobě diskuze o záležitostech, které společnost skutečné trápí a jež si žádají řešení, i když třeba nepopulární. 

Na druhé straně stál především Andrej Babiš, který do boje o prezidentské křeslo vyrukoval s drsnou populistickou kampaní. Neváhal zastrašovat voliče totalitou budoucího politického vedení státu a hlavně válkou. Jeho kampaň byla bezskrupulózní, morálně nepochopitelná a bez jakýchkoliv opravdových vizí, pouze opět prohlubující rozpory ve společnosti. Nabízel jen to, co ho provází po celou dobu jeho účinkování v politice – sebestřednost, ublíženost, osočování jiných, vytrhávání slov i vět z kontextu a lhaní. V mnohém ještě povýšil to, co zasel v předchozích prezidentských kláních před ním Miloš Zeman. Oba svou nezodpovědnou politikou a chováním nepochopitelně rozdělují náš stát a lidi v něm, aby dosáhli svého mocenského zájmu. Já doufám, že se to tentokrát nepodaří. 

Nesmírně mě těší voličské preference a vysoká účast radotínských voličů, kteří opět dali jasně najevo, že mají o veřejné záležitosti enormně velký zájem a že v drtivé většině volí rozumem a srdcem. Velice vám za tuto občanskou sounáležitost děkuji!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16, únor 2023 (pdf)
Zveřejněno: 31.01.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 975 x