Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
na chvíli se ještě vrátím k prezidentským volbám, jež se uskutečnily před více než měsícem. Jsem nesmírně rád, že ve druhém kole zvítězil občanský kandidát Petr Pavel, který získal jasnou podporu voličů. Přímo suverénně přitom nově zvolený prezident bodoval u nás v Radotíně. Volební účast byla opět vysoká. Děkuji vám, že se o veřejné dění takovou měrou zajímáte! 

Těší mě také skutečnost, že únorové zasedání radotínského zastupitelstva přijalo návrh rozpočtu městské části na rok 2023, který jsme důkladně připravovali od loňského září. Důležité je, že se opět zavazujeme hospodařit vyrovnaně a bez ztrát způsobených zadlužováním. Přestože je doba složitá, čelíme vysoké inflaci a drahým energiím, zvládáme nakládat s finančními prostředky zodpovědně a bez dluhů. 

Mnohem méně radosti mi nadále dělá situace na Ukrajině, kterou před rokem napadla nevybíravým způsobem ruská armáda. Aktuální vydání Novin Prahy 16 přináší rozhovor s Larysou Vursta, která nám celý rok se zvládáním uprchlické vlny z Ukrajiny pomáhala a nadále pomáhá. Nejen jí, ale také všem ostatním, kteří se do pomoci ukrajinským matkám a dětem zapojili, patří obrovský dík!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16, březen 2023 (pdf)
Zveřejněno: 28.02.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 987 x