Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

nedávné vítězství našich hokejistů na mistrovství světa ukázalo, jakým způsobem se během podobné euforie dokážeme spojit. Najednou zapomeneme na politická hašteření, stranou jdou diskuze o Bruselu, globálním oteplování, válce na Ukrajině, elektroautech nebo jiných tématech, která zásadně rozdělují společnost. Rozdělují ji mnohdy tak, že nalézt společné řešení není jednoduché, někdy je to rovnou nemožné. 

Euforické chvíle, jakou bylo finálové vítězství českého týmu nad Švýcarskem, nás přivádějí do stavu, kdy jsme schopni táhnout za jeden provaz, kdy převládá pozitivní nálada nad negativní. Neměli bychom na tyto pozitivní chvíle zapomínat, měly by pro nás být dobrou inspirací a vodítkem při řešení aktuálních výzev a celospolečenských témat. 

Velmi inspirativní byla také konference, která do Ski a Bike Centra Radotín přilákala v květnu více než tři stovky předních českých byznysmenů. Třešničkou na dortu byla návštěva prezidenta republiky Petra Pavla. Dostat do Radotína tolik významných byznysmenů na akci, která má politiku i ekonomy motivovat k pozitivním krokům do budoucna, je opravdu skvělým počinem. Ski a Bike Centrum si zaslouží gratulaci za spoluorganizování takové akce, která byla i propagací a dalším zviditelněním Radotína!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Radotínských novin, červen 2024 pdf)
Zveřejněno: 04.06.2024 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 282 x