V Koruně bude mít své místo i policejní služebna. Stavbu přijel zkontrolovat nový oblastní ředitel

Budoucí sídlo místního policejního oddělení přijel v úterý 11. srpna prohlédnout plk. David Körner, pověřený ředitel Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II. Průvodce stavbou mu dělal Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16 a jeho zástupce Miroslav Knotek. 

Ve vnitrobloku za kulturním střediskem se staví kulturně-komunitní centrum, v jednom velkém objektu vznikne prostor pro společenské aktivity, zázemí pro Korunu, ale i pro uměleckou školu, a hlavně pro státní policii. 

"Policejní služebna v centru městské části byla naším cílem již od posledních povodní. Slibujeme si od toho také výrazně lepší podmínky pro komunikaci s občany s policií. Moderní zázemí bude zajímavější výzvou pro policisty v případě volby umístění,“ uvedl již dříve starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík. 

Starosta Karel Hanzlík a jeho zástupce Miroslav Knotek ukazují pověřenému řediteli Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II novou "Korunu". V areálu bude mít novou policejní služebnu i místní oddělení Radotín. Přesune se sem z nevyhovujících prostorů ve Výpadové ulici.
Starosta Karel Hanzlík (vlevo) a jeho zástupce Miroslav Knotek (uprostřed) ukazují pověřenému řediteli Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II novou "Korunu". V areálu bude mít novou policejní služebnu i místní oddělení Radotín. Přesune se sem z nevyhovujících prostor ve Výpadové ulici. 
Radotín, 11.8.2020

Plukovník Körner pozitivně ohodnotil úspěch městské části, která v rámci jedné stavební akce dokázala spojit čtyři stavební projekty v jeden. Jedná se o kulturně-komunitní centrum, dům na půli cesty, Základní uměleckou školu Klementa Slavického a služebnu Policie ČR.

Právě radotínské oddělení státní policie má v současné době služebnu v nevyhovujících podmínkách ve Výpadové ulici, v záplavové lokalitě poblíž řeky Berounky. Nově bude návštěvní i služební vstup k policii umožněn od objektu hasičské stanice z Karlické ulice. Policisté budou využívat prostory ve třech podlažích. V prvním budou šatny s hygienickým zázemím, stálá služba a cela krátkodobého zadržení. V dalších dvou patrech budou kancelářské prostory.

Podle rozdělení pražských policejních obvodů spadá Radotín do územní působnosti „dvojkového“ ředitelství. Pod místní oddělení Policie České republiky ještě spadají  městské části Zbraslav, Lipence a Lochkov. 
Zveřejněno: 13.08.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 686 x